Gurmánsky pobyt s Andreom Enom „U TALIANA“

by admin
Termín:
26.-30. september 2024
Cena:
1090,00€ / osoba / pobyt
Cena zahŕňa:
ubytovanie v čarovnej vile Giulietta s raňajkami, bohatý zážitkový program s Andreom (tradičnú školu varenia s obedom, bohatú degustačnú večeru s vínami), gurmánske zážitky (degustačnú večeru s vínami v 1.deň, gurmánsku tour po Florencii s ochutnávkami), služby certifikovaného sprievodcu vo Florencii (v českom jazyku), energie, wifi, parkovanie, služby See,Italy počas celého pobytu, súkromný transfer počas 1. dňa pobytu.
Cena nezahŕňa:
miestnu daň – 1,50€ / osoba nad 14 rokov / noc (miestna daň sa hradí priamo v usadlosti).
Voľné miesta:
4

Pred 22 rokmi prišiel na Slovensko a už tu ostal. Ďalším jedinečným hosťom našich gurmánskych pobytov bude známy šéfkuchár Andrea Ena, ktorý pochádza zo Sardínie, ale už mnoho rokov sa venuje svojim reštauráciám v Ružomberku a Bratislave, kam prináša poctivé talianske chute, vône, ale i nezameniteľnú atmosféru. Spolu sme pre vás pripravili gurmánsky pobyt v samom srdci Toskánska, na ktorom nám bude robiť spoločnosť tento skvelý kuchár a milovník života. V našej malej škole varenia nás naučí pripraviť si dokonalú pizzu, kedže jeho reštaurácia získala ocenenie „Top pizzeria Slovakia 2023“ a dokonca sa zaradila medzi „Top 50 pizzeria Európa“ za rok 2023, wow!:) V jeden večer nám pripraví aj degustačnú večeru s vínkami, počas ktorej ochutnáme staré sardínske (a nielen) recepty, ktoré na ostrove kolujú mnoho generácií a určite aj mnoho trikov a vychytávok, ktoré nám uľahčia varenie a urobia z neho zážitok:) Onedlho sa vidíme, tešíme sa na vás! Zdenka

 

Ubytovanie

Len 2 km od historického centra mestečka Panzano in Chianti na konci romantickej vidieckej cesty medzi olivovníkmi, vinohradmi a lesmi leží čarovné agroturizmo s vyše 800-ročnou históriou. Vitajte u vychýrenej kuchárky Anny, u ktorej sa budete cítiť naozaj ako doma! Izby v tradičnom toskánskom štýle, panoramatický bazén obklopený zeleňou a božským kľudom, free WIFI, veľmi príjemné autentické prostredie, možnosť školy varenia s Annou priamo v jej kuchyni podľa starých rodinných receptov, výborné raňajky, pokojné prostredie, sííí:)

Link: https://seeitaly.sk/ubytovanie/agroturizmo-giulietta/

 

Program

Deň 1.

26.september 2024 (Štvrtok)

14:30 – 19:00 hod. / Ubytovanie s čarovnej vile Giulietta (Panzano in Chianti)

19:00 hod. / Stretneme sa pred vilou a súkromným transferom sa presunieme do srdca dedinky Panzano, kde sa v úzkej uličke ukrýva jedno z najslávnejším mäsiarstiev sveta, kam natešene putujú gurmáni z celého sveta. Vitajte u presláveného toskánskeho mäsiara Daria Cecchini, u ktorého nás čaká neskutočná 6-chodová večera s vyberanými mäsovými pochúťkami a toskánskym vínkom:) (*možnosť vybrať si aj vegetariánsku verziu večere:))

(spoločná doprava súkromným transferom)

 

Deň 2.

27.september 2024 (Piatok)

08:00 – 10:00 hod. / Raňajky v našej vilke

11:30 – 14:30 hod. / Priamo vo vile nás čaká špeciálna škola varenia s Andreom, počas ktorej si budeme pripravovať pizzu od samého základu, pizzu, na akú nikdy nezabudneme:)

Voľný program (rada vám poradím tipy na výlety či autentické zážitky)

 

Deň 3.

28.september 2024 (Sobota)

08:00 – 10:00 hod. / Raňajky v našej vilke

10:30 – 15:00 hod. / Naša úžasná sprievodkyňa Štěpánka nás prevedie uličkami Florencie a predstaví nám jej históriu, zaujímavé zákutia i pikantné tajomstvá. Popri prechádzke sa zastavíme na typický florentínsky streetfood, aperitivo, caffé či vyhlásené sladkosti (všetko zahrnuté v cene pobytu) 🙂 Budete mať aj čas pre seba, keďže si po našej historicko-gurmánskej prehliadke Florencie doprajeme voľný program:)

(Individuálna doprava)

 

Deň 4.

29.september 2024 (Nedeľa)

08:00 – 10:00 hod. / Raňajky

Voľný program (rada vám poradím tipy na výlety či autentické zážitky)

19:00 hod. / Po celom dni v kuchyni nás už v našej vile bude očakávať Andrea so svojím tímom, aby nás pohostil bohatou 4-chodovou večerou s vínkami, mmmm!:)

 

Deň 5.

30.september 2024 (Pondelok)

08:00 – 10:00 hod. / Raňajky

Do 10:00 hod. / Check-out a cesta domov (*možnosť predĺženia si ubytovania)

*drobná úprava programu vyhradená
*cena platí pri obsadení izby 2 osobami

REZERVÁCIE&VIAC INFO na info@seeitaly.sk