Predvianočné Toskánsko

by admin

PREDVIANOČNÉ TOSKÁNSKO

Termín:
03.12. (SO) – 07.12.2022 (ST), 4 noci
Cena:
895,00€ / osoba / pobyt
Cena zahŕňa:
ubytovanie s raňajkami, bohatý zážitkový program s gurmánskymi zážitkami (viď program), energie, wifi, parkovanie, služby See,Italy počas celého pobytu, súkromný transfer počas 2.dňa pobytu
Cena nezahŕňa:
miestnu daň – 1,50€ / osoba nad 14 rokov / noc (miestna daň sa hradí priamo v usadlosti), cestovné poistenie
Voľné miesta:
14

Rozprávkový čas, kedy rušná turistická sezóna naozaj utíchne a na toskánsku zem doľahne ozajstný pokoj, taký sviatočný. Kamenné dedinky sú pod všetkou svetielkujúcou výzdobou ešte dychberúcejšie, tunajšie červené víno príjemne zahreje, a poctivá kuchyňa v rodinných krčmičkách poteší všetky vaše zmysly, ani sa nebudete chcieť vrátiť domov:)
 
Pripravila som pre vás tento predĺžený víkend, počas ktorého navštívime nielen domáce trattorie, kde nás pohostia srdeční majitelia, budeme bývať v srdci toskánskeho vidieka,vychutnáme si predvianočnú Florenciu a Sienu s našou úúúúžasnou sprievodkyňou, ktorá nám povie zaujímavosti okolo talianskych sviatkov, ochutnáme čerstvo vylisový oliváč, a navštívime aj moju obľúbenú farmičku, kde nám domáci navaria typické zimné menu a povodia nás po svojom kráľovstve. A o tom, že sa tu dá aj fajnovo nakupovať ani nehovorím:) Teším sa na vás, aby sme sa spoločne rozlúčili s tohtoročnou sezónou! Zdenka

Ubytovanie

Pre všetkých, ktorí túžia zažiť pravú toskánsku atmosféru v rodinnom prostredí, odporúčame navštíviť čarovné umelecké centrum Chianti – agroturizmo Collina v krásnom panoramatickom prostredí s výhľadmi na fascinujúci toskánsky vidiek. Postará sa o vás naša dobrá priateľka – usmievavá Talianka Ivana, ktorá spolu so svojím mužom a deťmi usadlosť vedie a ktorá v nej vytvára pocit domova. História tejto starovekej usadlosti sa datuje až do 14. storočia kedy usadlosť slúžila ako rodinná farma, v období renesancie dokonca patrila slávnej rodine Medici, ktorej tento kraj vďačí za obrovský rozkvet a bohatstvo v renesančnom období. Na panoramatickom výbežku, obklopenom olivovníkmi a vinohradmi, sa nachádza bazén s lehátkami na relax a slnenie, altánok s grilom a záhradným sedením, rozkvitnutá ružová pergola a umelecké inštalácie, ktoré tu vystavujú umelci z celého sveta.

Viac info: https://seeitaly.sk/ubytovanie/agroturizmo-collina/

 

Program

Deň 1.

03. December 2022 (Sobota)

15:00-19:00 hod. / Ubytovanie v krásnej usadlosti Collina

19:30 hod. / Uvítacia večera ladená na vianočnú tému v malinkej veľmi autentickej trattorii necelý kilometer od našej vilky, kde nás už bude očakávať jej majiteľ Maurizio (individuálna doprava)

 

Deň 2.

04. December 2022 (Nedeľa)

08:30-09:30 hod. / Raňajky

10:30-18:30 hod. / V krásnom meste Siena sa počas prvého decembrového víkendu konajú priamo na ohurujúcom námestí Piazza del Campo vianočné trhy. A ešte aké! Najprv nás sienskými uličkami a zákutiami posprevádza naša Štěpánka a potom každému doprajeme čas pre seba, na túlanie sa, nákupy, aperitivo, síííííí!:) (súkromný transfer v cene pobytu)

 

Deň 3.

05. December 2022 (Pondelok)

08:00-10:00 hod. /Raňajky na našej usadlosti

11:30 hod. / Návšteva našej obľúbenej farmy vysoko v kopcoch, ktorá bude spojená s výborným obedom na vianočnú tému, ktorú nám pripraví majiteľova manželka, mama a svorka…a k jedlu budeme ochutnávať ich vlastné vínka i grappuJ (individuálna doprava, len 2,5km od našej vily)

V o ľ n ý p r o g r a m (rada vám poradím tipy na výlety či zaujímavé gurmánske zastávky)

 

Deň 4.

06. December 2022 (Utorok)

08:00-09:00 hod. / Raňajky na našej usadlosti

10:00-18:00 hod. / Čaká nás Florencia!

11:00-14:30 hod. / Naša úžasná sprievodkyňa Štěpánka nás prevedie uličkami sviatočnej Florencie a predstaví nám jej históriu, zaujímavé zákutia i pikantné tajomstvá. Popri prechádzke sa zastavíme i na typický florentínsky streetfood a aperitivo:)
(individuálna doprava)

V o ľ n ý p r o g r a m (rada vám poradím tipy na výlety či zaujímavé gurmánske zastávky)

 

Deň 5.

07. December 2022 (Streda)

08:00-10:00 hod. / Raňajky

Do 11:00 hod. / Check-out

 

*drobná úprava programu vyhradená

*cena platí pri obsadení izby 2 osobami

 

REZERVÁCIE&VIAC INFO na info@seeitaly.sk