Sííí, Apúlia!

by admin
Termín:
4.-7. máj 2024
Cena:
1285,00€ / osoba / pobyt
Cena zahŕňa:
ubytovanie s raňajkami, uvedený zážitkový program s uvedenou stravou a gurmánskymi zážitkami, služby usadlosti: raňajky, denné upratovanie, energie, wifi, služby See,Italy počas celého pobytu, súkromný transfer počas celého pobytu, spiatočná letenka Viedeň-Bari s priority boardingom a extra batožinou (10kg)
Cena nezahŕňa:
miestnu daň – 2,00€ / osoba nad 14 rokov / noc, cestovné poistenie
Voľné miesta:
12/18

Čarovný región na povestnom talianskom podpätku, kde Iónske more stretá to Jadranské, kde sa na kopcoch obrastených stáročnými olivovníkmi majestnátne týčia typické biele dedinky, ktoré nádherne ladia s modrou oblohou a exotickými rastlinami, ktoré tu bohato rastú a kde talianske babičky vo farebných zásterách na uliciach pripravujú typické cestoviny z juhu. V Apúlii nájdeme všetko – čarovné dedinky, úžasnú gastronómiu a vyhlásené vína, prekrásne pobrežie s malými zátokami i ohromujúcimi útesmi, chránené prírodné rezervácie i mnoho skrytých pokladov a veľmi autentickú atmosféru. Apúliu s nami spoznáte nielen cez jej vyhlásené “turistické” miesta, ale spolu na našich cestách nazrieme i do domovov malých farmárov, kde nás pohostia svojim vínom a poctivou kuchyňou, budeme ochutnávať mieste dobroty a užívať si povestnú južanskú pohostinnosť a pohodu 😊

 

Program

Deň 1.

4.máj 2024 (Sobota)

05:55 hod. / Odlet z letiska Schwechat

07:25 hod. / Budeme vás čakať na letisku v Bari, aby sme sa našim súkromným transferom odviezli do krásneho prímorského mestečka Polignano a Mare, kde nás čakajú spoločné raňajky priamo pri azúrovom mori a neskôr i plavba člnom s aperitívom okolo mesta Polignano a jeho ohromujúcich útesov a skrytých jaskýň.

18:00 hod. / Check-in vo vile

19:30 hod. / Priamo vo vile nám jej majitelia pripravia uvítaciu večeru na tradičnú apúlijskú nôtu v krásnej exotickej záhrade.

 

Deň 2.

5.máj 2024 (Nedeľa)

08:00 – 10:30 hod. / Pomalé nedeľné raňajky

11:30 – 21:00 hod. / Dnes sa vyberieme na krásny celodenný výlet do jedného z najstarších miest sveta i do jedného z najkrajších v Európe – do Matery. Po spoznávaní Matery sa dostaneme aj do rodinného vinárstva, kde nás čaká romantická večera s ochutnávkou vín:)

 

Deň 3.

6.máj 2024 (Pondelok)

08:00 – 09:00 hod. / Raňajky

09:00 – 20:00 hod. / Poznáte malebné biele mestečko Ostuni, ktoré sa tiahne nad stáročnými olivovými hájmi a neďalekým pobrežím? Práve Ostuni bude našim dnešným cieľom:) Dnešok pojmeme viac lokálne a preto navštívime i rodinnú olivovú farmu, kde budeme mať prehliadku a ochutnávku olejov s rôznymi chuťovkami a po jej návšteve sa vyberieme na malú poctivú farmu, kde sa vyrába fantastická remeselná burrata a mozzarella, ktorú priamo pred nami vyrobia a my si po prehliadke doprajeme ľahký vidiecky obed s vínkom:) Čaká nás i zábavná poznávacia jazda na typických talianskych tuk-tukoch „ape“ po historickom centre Ostuni:)

 

Deň 4.

7.máj 2024 (Utorok)

Do 08:00 hod. / Raňajky

08:00 hod. / Náš výlet ešte rozhodne nekončí:) Presunieme sa späť do Bari, kde na nás čaká spoznávanie tohto prímorského mesta a krásny rozlúčkový obed:)

09:30 – 12:30 hod. / Voľný program v Bari, v jeho krásnom historickom centre môžete navštíviť farmárske trhy, rovnako tak slávnu uličku, kde nonny šúlajú typické cestoviny tejto oblasti – orecchiette, spraviť si nákupy, prejsť sa po nekonečnej prímorskej promenáde, závisí len na vás:)

12:30 hod. / Bohatý rozlúčkový obed v miestnej trattorii

14:00 hod. / Spoločným transferom sa odvezieme na letisko

16:35 hod. / Let Bari-Viedeň

*drobná úprava programu vyhradená
*cena platí pri obsadení izby 2 osobami

REZERVÁCIE&VIAC INFO na info@seeitaly.sk