• Popis

POPIS USADLOSTI

Presvedčila ma o tom, že rozprávky existujú…v čase, keď opäť hľadám nové usadlosti som už dlho nepocítila “ten” pocit, ktorý (aj) vás dojme, ohúri, rozbúcha vám srdce, zapíše sa do spomienok…kým som natrafila na toto miesto skryté na vidieckej cestičke medzi dedinkami Mercatale a Montefiridolfi, okolo ktorej chodím dennodenne a ani raz mi nenapadlo do nej odbočiť, trvalo to dlho, ale predsa 🙂 Na jej konci sa skrýva prenádherný vidiecky kamenný domec, s výhľadmi nad ktorými neprestanete ochkať ani po týždni, s jeho čarovnou hostiteľkou, 80-ročnou nonnou Adrianou a jej vnukom Stefanom, ktorí sa o vás postarajú a ich roztomilá talianska angličtina vám bude v ušiach doznievať dlho dlho…Kamenná vila bola kedysi vidieckym domom Adrianiných predkov a preto je zariadená s láskou hodnotným nábytkom, textíliami a doplnkami, vyčačkaná do posledného detailu a hneď ako do nej vstúpite, pocítite teplo domova. 

 

POPIS APARTMÁNOV

Vo vile sa nachádzajú 3 priestranné apartmány s dvomi alebo troma spálňami (ktoré možno prepojiť a vytvoriť tak apartmán pre veľkú rodinu či skupinu priateľov), príjemné terasky na sedenie v celej záhrade či priestranný bazén. Apartmány sú selfcatering, ale Adriana vám po dohode rada pripraví raňajky či niečo dobrého pod zub počas celého dňa, ponúkne vám ich domáce vínko či olivový olej alebo vás rada naučí tajomstvá jej kuchyne na škole varenia priamo vo vašom apartmáne.

 

Selfcatering ubytovanie – V Toskánsku predstavuje veľmi populárny typ ubytovania a znamená ubytovanie s vlastným stravovaním vo väčšine prípadov v apartmánoch s vlastnou kuchyňou alebo kuchynským kútom. Selfcatering ubytovanie neposkytuje denný servis vo forme upratovania. Upratovanie apartmánov a výmena posteľného prádla, osušiek/uterákov je vo väčšine prípadov nastavená 1x počas týždňového pobytu, v niektorých prípadoch je to len výmena posteľného prádla, osušiek/uterákov 1x v priebehu týždňového pobytu.

 

Apartmán 1 – Priestranný apartmán pre 6-7 osôb na 2 poschodiach s rozlohou 300 m2. Na prízemí sa nachádza veľká vstupná hala, plne vybavená kuchyňa s jedálňou a s krbom, obývačka so vstupom do záhrady. Na prvom poschodí je veľká obývacia izba, 2x spálňa s manželskou posteľou, 1x spálňa s manželskou posteľou a posteľou pre jednu osobu, 2x kúpeľňa s vaňou. Štandardným vybavením apartmánu je TV SAT, free WIFI, trezor, uteráky, osušky, fén na vlasy, umývačka riadu, ventilátory, sieťky proti hmyzu v spálni, súkromná terasa.

Apartmán 2 – Priestranný apartmán pre 6-8 osôb na 1.poschodí s rozlohou 250 m2. Nachádza sa tu veľká obývacia izba, plne vybavená kuchyňa s jedálňou a s krbom, so vstupom do krásnej terasy, 2x spálňa s manželskou posteľou, 1x spálňa s oddelenými posteľami, 2x kúpeľňa s vaňou. Štandardným vybavením apartmánu je TV SAT, free WIFI, trezor, uteráky, osušky, fén na vlasy, umývačka riadu, ventilátory, sieťky proti hmyzu v spálni, súkromná terasa.

Apartmán 3 – Apartmán pre 4-6 osôb s rozlohou 120 m2. Nachádza sa tu veľká kuchyňa s jedálňou, obývacia izba, 2x spálňa s manželskou posteľou, 1x kúpeľňa so sprchovacím kútom. Štandardným vybavením apartmánu je TV SAT, free WIFI, trezor, uteráky, osušky, fén na vlasy, umývačka riadu, ventilátory, sieťky proti hmyzu v spálni, súkromná terasa.

 

Služby:

 • bazén (6 m x 12 m, v prevádzke od mája do septembra)
 • možnosť objednania raňajok (za poplatok)
 • free WIFI
 • bezplatné parkovisko
 • veľká súkromná záhrada s grilom a terasami
 • masáže (za poplatok)
 • požičanie bicyklov (za poplatok)
 • škola varenia (za poplatok)
 • možnosť degustácie a zakúpenia vína a oleja s prehliadkou (za poplatok)
 • možnosť podieľať sa na výrobe vína a oleja (zdarma)
 • možnosť využitia práčky, žehličky (zdarma)
 • možnosť požičania detských postieľok a stoličiek (zdarma)
 • možnosť babysittingu (za poplatok)

 

Cena:

Apartmán pre 4 osoby od 215€/ noc

Apartmán pre 6 osôb od 270€/ noc

 

*cenová ponuka závisí od typológie izby/apartmánu, počtu osôb a nocí či sezóny. Radi Vám ju vypracujeme na základe Vašich požiadaviek.

 

Postup pri rezervácii: Pri záväznej rezervácii posielame našim hosťom link na rezervačný formulár, ktorý klient vyplní online. Ak je rezervácia viac ako 90 dní pred nástupom na pobyt, hradí sa 50% záloha a zvyšok neskôr (90 dní pred príchodom). Ak je rezervácia 90 alebo menej dní pred príchodom, hradí sa 100% sumy za pobyt. Takto je to nastavené majiteľom a my to musíme akceptovať.

 

Cena zahŕňa: rady a organizácia pobytu od nášho zážitkového špecialistu, booklet s autentickými a užitočnými odporúčaniami vytvorený na základe Zdenkinho života v Toskánsku, prítomnosť majiteľky projektu v Toskánsku, ktorá je tu pre Vás, vodu, plyn, elektrinu, výmenu bielizne a uterákov (1x týždenne), použitie práčky, žehličky, finálne upratovanie, zapožičanie detskej postieľky, využívanie doplnkových služieb ako súkromný gril, free WIFI a parkovanie

 

Cena nezahŕňa: denné upratovanie na požiadanie 12€/ hodina, miestnu daň 2,00€/ osoba (max. 7 dní), kúrenie 50€/ apartmán/ deň, bezpečnostný depozit 250€ za apartmán z ceny pobytu, ktorý bude vrátený pri odchode, ak nebude pri kontrole apartmánu zistené žiadne poškodenie

 

Usadlosť je v prevádzke od apríla do októbra.

Usadlosť akceptuje ubytovanie na min. 3 noci.

 

Check-in: od 16:00 hod. do 19:00 hod. (Váš neskorší príchod prosíme nahlásiť vopred)

Check-out: do 10:00 hod.