• Popis

POPIS USADLOSTI

Medzi malebnými dedinkami Panzano in Chianti a San Donato po odbočení z hlavnej cesty do toskánskych kopcov sa pred vami zrazu otvorí toto krásne miesto obklopené nekonečnými panorámami, vinohradom, gýčovými cyprištekmi vytvárajúcimi dokonalú toskánsku kulisu i olivovými hájmi lesknúcimi sa v slnečných lúčoch. História usadlosti siaha až do 11.storočia, kedy mala táto samota veľmi dôležité postavenie na známej  rímskej ceste, ako kronikári napísali bolo to miesto vždy vysvietené fakľami, preto tu bolo vždy živo a obyvatelia z okolia sem chodili na zábavy:)

 

POPIS APARTMÁNOV

Dnes sa v tomto čarovnom agroturizme vyrába výborné víno, grappa, i olivový olej, v kamenných domcoch vytvárajúcich malé námestíčka a romantické zákutia sa nachádza spolu 12 apartmánov, ktoré majú každý svoju súkromnú terasu so záhradným nábytkom. Apartmány sú typicky toskánske, z každého sa vám naskytnú krásne výhľady, majú terakotové podlahy i vysoké stropy so stropom zdobeným mohutnými drevenými trámami, niektoré apartmány majú i krby, ktoré počas „krbovej“ sezóny vytvárajú nezabudnuteľnú atmosféru. Zariadené sú tiež tradične, starožitným nábytkom, pôsobivými látkami zdobiacimi podlahy, okná či postele, doplnkami a harmonickými farbami. Všetko je však robené s vkusom a citom, nemajte strach – nebudete sa tu cítiť ako v múzeu:)

V usadlosti sa nachádza i panoramatický bazén, tenisový kurt, malé detské ihrisko, miesto na poriadnu letnú grilovačku, môžte si dopriať ochutnávku vín či tradičnú školu varenia, a vieme vám poslať i súkromnú šéfkuchárku, ktorá vám pripraví raňajky či hostinu počas obedov či večerí priamo vo vašom apartmáne:) Vo všetkých apartmánoch nájdete plne vybavenú kuchyňu s umývačkou riadu a jedálenským stolom, free WIFI, TV SAT a trezor. V kúpeľni v každom apartmáne je fén na vlasy aj osušky. Apartmán č. 11 je vhodný aj pre telesne postihnuté osoby. Kúpeľňa je vybavená fénom na vlasy a osuškami.

 

Apartmán č. 1 – typický toskánsky apartmán pre 4+2 osoby s rozlohou 81 m2 s privátnym vstupom, ktorý sa rozkladá na 2 podlažiach. Na prízemí sa nachádza spálňa s manželskou posteľou (170 x 180 cm), kúpeľňa s vaňou a toaletou, obývacia izba so sedačkou a krb. Na prvom podlaží sa nachádza druhá spálňa s oddelenými posteľami (85 x 170 cm, postele možno aj spojiť) a kúpeľňa so sprchovacím kútom a toaletou. Možnosť pridať 2 prístelky. Súčasťou apartmánu je aj plne vybavená kuchyňa s umývačkou riadu a jedálenský stôl pre 6 osôb. Apartmán má súkromnú terasu. Apartmán je vybavený free WIFI, TV SAT a trezorom. Samozrejmosťou sú osušky a fén na vlasy.

 

Apartmán č. 2 – rustikálny apartmán pre 4+2 osoby s rozlohou 95 m2 s privátnym vstupom. Nachádza sa tu spálňa s manželskou posteľou (170 x 180 cm), kúpeľňou en suite s vaňou a toaletou, spálňa s jednou posteľou (85 x 170 cm) a kúpeľňou en suite so sprchovacím kútom a toaletou a ďalšia spálňa s jednou posteľou (85 x 170 cm) a kúpeľňa so sprchovacím kútom a toaletou (do obidvoch spální je možné pridať prístelku pre dieťa), obývacia izba so sedačkou a dvomi kreslami a veľký krb. Súčasťou apartmánu je aj plne vybavená kuchyňa s umývačkou riadu a jedálenský stôl pre 8 osôb. Apartmán má súkromnú terasu. Apartmán je vybavený free WIFI, TV SAT a trezorom. Samozrejmosťou sú osušky a fén na vlasy.

 

Apartmán č. 3 –  rustikálny apartmán pre 4+2 osoby s rozlohou 80 m2 s privátnym vstupom, ktorý sa rozkladá na 2 podlažiach. Na prízemí sa nachádza obývacia izba so sofabed pre dve deti. Spálňa s manželskou posteľou (170 x 180 cm) a kúpeľňou en suite s vaňou a toaletou. Na prvom podlaží sa nachádza druhá spálňa s oddelenými posteľami (85 x 170 cm, postele sa môžu aj spojiť) a kúpeľňa so sprchovacím kútom a toaletou. Súčasťou apartmánu je aj plne vybavená kuchyňa s umývačkou riadu a jedálenský stôl pre 6 osôb. Apartmán má súkromnú terasu. Apartmán je vybavený free WIFI, TV SAT a trezorom. Samozrejmosťou sú osušky a fén na vlasy.

 

Apartmán č. 4 – typický toskánsky apartmán pre 6 osôb s rozlohou 90 m2 s privátnym vstupom. Nachádza sa tu 2x spálňa s manželskou posteľou (170 x 180 cm), kúpeľňa so sprchovacím kútom a toaletou, 1x spálňa s oddelenými posteľami (85 x 170 cm, postele sa môžu aj spojiť) a kúpeľňou en suite s vaňou a toaletou. Obývacia izba so sedačkou a veľký krb. Súčasťou apartmánu je aj plne vybavená kuchyňa s umývačkou riadu a jedálenský stôl pre 8 osôb. Apartmán má súkromnú terasu. Apartmán je vybavený free WIFI, TV SAT a trezorom. Samozrejmosťou sú osušky a fén na vlasy.

 

Apartmán č. 5 – typický toskánsky apartmán pre 3-4 osoby s rozlohou 60 m2 s privátnym vstupom. Nachádza sa tu 1x spálňa s manželskou posteľou (170 x 180 cm), kúpeľňa so sprchovacím kútom a toaletou, 1x spálňa s jednou posteľou (85 x 170 cm, je možné sem pridať prístelku pre dieťa.) Obývacia izba so sedačkou, TV a veľkým oknom s prekrásnym výhľadom. Súčasťou apartmánu je aj plne vybavená kuchyňa s umývačkou riadu a jedálenský stôl pre 6 osôb. Apartmán má súkromnú terasu. Apartmán je vybavený sieťkami proti hmyzu v izbách a kuchyni, free WIFI, TV SAT a trezorom. Samozrejmosťou sú osušky a fén na vlasy.

 

Apartmán č. 6 – typický toskánsky apartmán pre 3-5 osôb s rozlohou 90 m2 s privátnym vstupom sa rozkladá na dvoch podlažiach. Na prízemí sa nachádza obývacia izba s dvoma veľkými sedačkami a TV. Na prvom poschodí sa nachádza loft s posteľou pre jedno dieťa (85 x 170 cm), 1x spálňa s manželskou posteľou (170 x 180 cm) a en suite kúpeľňou so sprchovacím kútom a toaletou, 1x spálňa s jednou posteľou (85 x 170 cm, je možné sem pridať prístelku pre dieťa) a kúpeľňa so sprchovacím kútom a toaletou. Súčasťou apartmánu je aj plne vybavená kuchyňa s umývačkou riadu a jedálenský stôl pre 6 osôb. Apartmán má súkromnú terasu. Apartmán je vybavený sieťkami proti hmyzu v izbách a kuchyni, free WIFI, TV SAT a trezorom. Samozrejmosťou sú osušky a fén na vlasy.

 

Apartmán č. 7 – typický toskánsky apartmán pre 4-5 osôb s rozlohou 85 m2 s privátnym vstupom. Nachádza sa tu obývacia izba s dvoma sedačkami, malá knižnica a TV. Apartmán ponúka dve spálne, 1x spálňa s manželskou posteľou (170 x 180 cm) a en suite kúpeľňou s vaňou a toaletou, 1x spálňa s oddelenými posteľami (85 x 170 cm, postele sa môžu aj spojiť) a kúpeľňa so sprchovacím kútom a toaletou. Súčasťou apartmánu je aj plne vybavená kuchyňa s umývačkou riadu a jedálenský stôl pre 8 osôb. Apartmán má súkromnú terasu. Apartmán je vybavený free WIFI, TV SAT a trezorom. Samozrejmosťou sú osušky a fén na vlasy.

 

Apartmán č. 8 – priestranný apartmán pre 3-4 osoby s rozlohou 90 m2 s privátnym vstupom sa rozkladá na dvoch poschodiach. Na prízemí sa nachádza obývacia izba so sedačkou a TV, kúpeľňa s umývadlom a toaletou. Na poschodí sú dve spálne, 1x spálňa s manželskou posteľou (170 x 180 cm) a en suite kúpeľňou so sprchovacím kútom a toaletou, 1x spálňa s jednou posteľou (85 x 170 cm, je možné sem pridať prístelku pre dieťa) a kúpeľňa so sprchovacím kútom a toaletou. Súčasťou apartmánu je aj plne vybavená kuchyňa s umývačkou riadu a jedálenský stôl pre 6 osôb.Apartmán má súkromnú terasu.  Apartmán je vybavený sieťkami proti hmyzu v kuchyni, free WIFI, TV SAT a trezorom. Samozrejmosťou sú osušky a fén na vlasy.

 

Apartmán č. 9 – priestranný apartmán pre 2-4 osoby s rozlohou 60 m2 s privátnym vstupom sa rozkladá na dvoch poschodiach. Na poschodí sa nachádza obývacia izba s dvoma sedačkami , TV a veľkým oknom s výhľadom na vinohrad a olivový háj. Na prízemí sú dve spálne, 1x spálňa s manželskou posteľou (170 x 180 cm), 1x izba s možnosťou 2 prísteliek pre deti (85 x 170 cm) a kúpeľňa so sprchovacím kútom a toaletou. Súčasťou apartmánu je aj plne vybavená kuchyňa s umývačkou riadu a jedálenský stôl pre 4 osoby. Apartmán má súkromnú terasu. Apartmán je vybavený sieťkami proti hmyzu v kúpeľni a izbách, free WIFI, TV SAT a trezorom. Samozrejmosťou sú osušky a fén na vlasy.

 

Apartmán č. 10 – priestranný elegantný apartmán pre 4-5 osôb s rozlohou 110 m2 s privátnym vstupom sa rozkladá na dvoch poschodiach. Na prízemí sa nachádza obývacia izba s dvomi sedačkami a TV. Na poschodí sú dve spálne, 1x spálňa s manželskou posteľou (170 x 180 cm), 1x spálňa s oddelenými posteľami (85 x 170 cm, postele sa môžu spojiť) a en suite kúpeľňou so sprchovacím kútom a toaletou. V tejto spálni sa nachádza loft, kde sa môže pridať jedna prístelka pre dieťa. Súčasťou apartmánu je aj plne vybavená kuchyňa s umývačkou riadu a jedálenský stôl pre 6 osôb. Apartmán má súkromnú terasu. Apartmán je vybavený free WIFI, TV SAT, minibarom a trezorom. Samozrejmosťou sú osušky a fén na vlasy.

 

Apartmán č. 11 – typický toskánsky apartmán pre 4 osoby s rozlohou 110 m2 s privátnym vstupom. Nachádza sa tu 1x spálňa s manželskou posteľou (170 x 180 cm) a kúpeľňou en suite so sprchovacím kútom a toaletou, 1x spálňa s oddelenými posteľami (85 x 170 cm, postele sa môžu spojiť) a kúpeľňa vhodná aj pre telesne postihnuté osoby. Obývacia izba s dvomi sedačkami a TV. Súčasťou apartmánu je aj plne vybavená kuchyňa s umývačkou riadu a jedálenský stôl pre 8 osôb. Apartmán má súkromnú terasu. Apartmán je vybavený sieťkami proti hmyzu v izbách, free WIFI, TV SAT a trezorom. Samozrejmosťou sú osušky a fén na vlasy. Apartmán je vhodný pre telesne postihnuté osoby.

 

Apartmán č. 12 – priestranný elegantný apartmán pre 6 osôb s rozlohou 160 m2 s privátnym vstupom sa rozkladá na dvoch poschodiach. Na prízemí sa nachádza obývacia izba s dvomi sedačkami, ktoré sú rozostavané okolo veľkého krbu a TV. Na poschodí sú tri spálne, 1x spálňa s manželskou posteľou (170 x 180 cm) a kúpeľňou en suite so sprchovacím kútom a toaletou, 1x spálňa s manželskou posteľou (170 x 180 cm) a kúpeľňou en suite s jacuzzi vaňou a toaletou a 1x spálňa s manželskou posteľou (170 x 180 cm), kúpeľňa so sprchovacím kútom a toaletou. Súčasťou apartmánu je aj plne vybavená kuchyňa s umývačkou riadu a jedálenský stôl pre 8 osôb. Apartmán má súkromnú terasu. Apartmán je vybavený free WIFI, TV SAT a trezorom. Samozrejmosťou sú osušky a fén na vlasy.

 

Služby:

 • bazén ( 16 x 8 m, hĺbka: 1,40m – 2,20 m, v prevádzke od mája do septembra)
 • free WIFI
 • finálne upratovanie
 • práčovňa
 • barbecue
 • záhrada s miestami na relax
 • tenisový kurt
 • vychádzky po turistických chodníkoch
 • možnosť degustácie a zakúpenia vína, olivových olejov (za poplatok)
 • možnosť požičania detských postieľok (zdarma)
 • domáce zvieratá (za poplatok)

 

Cena:

Apartmán pre 4 osoby od 150€/ noc

Apartmán pre 6 osôb od 175€/noc

 

*cenová ponuka závisí od typológie izby/apartmánu, počtu osôb a nocí, či sezóny. Radi Vám ju vypracujeme na základe vašich požiadaviek.

 

Postup pri rezervácii: Pri záväznej rezervácii posielame našim hosťom link na rezervačný formulár, ktorý klient vyplní online. Ak je rezervácia viac ako 90 dní pred nástupom na pobyt, hradí sa 50% záloha a zvyšok neskôr (90 dní pred príchodom). Ak je rezervácia 90 alebo menej dní pred príchodom, hradí sa 100% sumy za pobyt. Takto je to nastavené majiteľom a my to musíme akceptovať.

  

Cena zahŕňa: rady a organizácia pobytu od nášho zážitkového špecialistu, booklet s autentickými a užitočnými odporúčaniami vytvorený na základe Zdenkinho života v Toskánsku, prítomnosť majiteľky projektu v Toskánsku, ktorá je tu pre Vás, vodu, plyn, elektrinu, finálne upratovanie a využívanie doplnkových služieb ako gril, tenis, bazén, free WIFI.

 

Cena nezahŕňa: miestnu daň – 1,50€ / osoba nad 14 rokov / noc.

 

Usadlosť je v prevádzke celoročne.

Usadlosť akceptuje aj ubytovanie na 2 noci.

 

Check-in: od 15:00 hod. do 18:00 hod,

Check-out: od 08:00 hod. do 10:00 hod.