• Popis

POPIS USADLOSTI

Konečne som aj v prímorskej oblasti našla vysnívané miesto! Na zvlnených kopcoch, obklopená dominantnými cypruštekmi, sa skrýva jedna z najrozprávkovejších usadlostí, akú som kedy navštívila. Prvýkrát som sem dorazila v jeden mrchavý decembrový deň, avšak ani dážď, vietor a sivá obloha nedokázali zakryť čaro tohto miesta a nesmiernu eleganciu s precíznym ohľadom na každý jeden, i ten najmenší detailík. Usadlosť pozostáva z niekoľkých kamenných domcov zarastených popínavými rastlinami, ktoré počas roka prechádzajú od hustého porastu bielych voňavých kvetín, až po jesenné oranžovo-bordové odtiene brečtanu, ktorý dotvára túto snovú atmosféru. Sľubujem vám, že tu budete ochkať na každom kroku, či už sa budete prechádzať po udržiavanej záhrade s výhľadom na dedinku Casale Marittimo (moja najobľúbenejšia toskánska), po elegantne zariadených spoločných miestnostiach, kde cítiť, že majiteľka sem vložila celé svoje srdce a dokonalý francúzsko-taliansky štýl, keď uvidíte personál, ktorý chodí oblečený ako z katalógu, keď ochutnáte dobroty v tunajšej reštaurácií, kde sa používajú prevažne produkty z ich vlastnej záhrady a farmy, až  kým vstúpite do svojej rozprávkovo zariadenej izby. Usadlosť je určená na vychutnávanie si pohody a pokoja, preto sem bohužiaľ nesmú zvieratká ani malé detičky a odporúčam ju najmä párom, ktoré túžia po pokojnej toskánskej atmosfére v luxusnom prostredí s perfektným servisom. Pre mňa je to tu ideálnym miestom aj na romantickú svadobnú cestu 🙂

 

Relais di Sasso je niekdajšie borgo (zhluk kamenných domčekov), v súčasnosti malebná a veľmi špeciálna usadlosť, ktorá sa skladá z hlavnej budovy s recepciou, s krásnou obývacou miestnosťou a barom, reštauráciou s terasou, spa centrom a priľahlým domcom s miestnosťou určenou na oslavy. Spolu poskytuje 16 izieb rôznych typov len pre niečo vyše tridsať osôb, niektoré dokonca so súkromnou verandou či terasou. Môžete si tu dopriať romantické posedenie v záhrade, panoramatický bazén, ochutnávať lokálnu kuchyňu či kvalitný olivový olej alebo sa zúčastniť tradičnej školy varenia. Ak by toho bolo málo, viete si zdarma požičať bicykle a prejsť sa po okolí alebo sa utiahnuť do krásneho spa a nechať sa rozmaznávať…a more! To je len pár kilometrov od vás 🙂

 

*Usadlosť akceptuje ubytovanie detí starších ako 11 rokov.

 

POPIS IZIEB

Izba typu 1 (35m2) – izba pre 2 osoby, nachádza sa na prízemí alebo na prvom poschodí s verandou alebo terasou, so spálňou s manželskou posteľou (160 x 200 cm), kúpeľňou so sprchovacím kútom, vybavená klimatizáciou, free WIFI, TV SAT, fénom na vlasy, minibarom a trezorom.

Izba typu 2 (18m2) – izba pre 2 osoby, nachádza sa na prízemí alebo na prvom poschodí s verandou alebo terasou, so spálňou s manželskou posteľou  (160 x 200 cm) alebo oddelenými posteľami, kúpeľňou so sprchovacím kútom, vybavená klimatizáciou, free WIFI, TV SAT, fénom na  vlasy, minibarom a trezorom. Je vhodná pre telesne postihnuté osoby.

Izba typu 3 (18m2) – izba pre 2 osoby, nachádza sa na prvom poschodí so zdieľanou loggiou, so spálňou s  manželskou posteľou (160 x 200 cm), kúpeľňou so sprchovacím kútom, vybavená klimatizáciou, free WIFI, TV SAT, fénom na vlasy, minibarom a trezorom.

Izba typu 4 (18m2) – romantická izba pre 2 osoby, nachádza sa na prízemí so spálňou s manželskou posteľou (160 x 200 cm), kúpeľňou so sprchovacím kútom, vybavená klimatizáciou, free WIFI, TV SAT, fénom na vlasy, minibarom a trezorom. Môže mať bezbariérovú kúpeľňu alebo výhľad na ovocný sad. Izba má súkromný vonkajší priestor.

 

Služby:

 • bazén (20 x 8 m, v prevádzke od apríla do novembra) s bazénovým barom (otvorený každý deň od konca mája)
 • jacuzzi (aj vyhrievané)
 • raňajky  (zahrnuté v cene ubytovania)
 • free WIFI
 • bezplatné parkovisko
 • klimatizácia
 • denné upratovanie
 • práčovňa (za poplatok)
 • wellness a masáže (za poplatok)
 • možnosť zapožičania horských bicyklov (zdarma)
 • reštaurácia
 • možnosť školy varenia (za poplatok)
 • možnosť degustácie olivových olejov (zdarma)
 • možnosť zakúpenia olivových olejov

 

Cena:

Izba pre 2 osoby od 460€/ noc

 

*cenová ponuka závisí od typológie izby/apartmánu, počtu osôb a nocí či sezóny. Radi Vám ju vypracujeme na základe Vašich požiadaviek.

 

Postup pri rezervácii: Pri záväznej rezervácii posielame našim hosťom link na rezervačný formulár, ktorý klient vyplní online. Ak je rezervácia viac ako 90 dní pred nástupom na pobyt, hradí sa 50% záloha a zvyšok neskôr (90 dní pred príchodom). Ak je rezervácia 90 alebo menej dní pred príchodom, hradí sa 100% sumy za pobyt. Takto je to nastavené majiteľom a my to musíme akceptovať.

 

Cena zahŕňa: rady a organizácia pobytu od nášho zážitkového špecialistu, booklet s autentickými a užitočnými odporúčaniami vytvorený na základe Zdenkinho života v Toskánsku, prítomnosť majiteľky projektu v Toskánsku, ktorá je tu pre Vás, raňajky, denné upratovanie, vodu, plyn, elektrinu, kúrenie, finálne upratovanie a využívanie doplnkových služieb ako bazén, free WIFI a parkovisko

 

Cena nezahŕňa: miestnu daň – 0,50€/ osoba/ deň od 01.05. do 30.09.

 

Usadlosť je v prevádzke od 29. marca do 3. novembra.

Usadlosť akceptuje ubytovanie aj na jednu noc. Počas hlavnej letnej sezóny (2.6.-20.9.) usadlosť akceptuje ubytovanie na minimálne 3 noci.

 

Check-in: od 15:00 hod. do 20:00 hod.

Check-out: do 11:00 hod.