• Popis

POPIS USADLOSTI

Správy o vznešenej vile EMPOLESE sa datujú až do roku 1408, čomu nasvedčuje aj prekrásna vnútorná výzdoba s freskami a ručne maľovanými dverami. Táto rodinná usadlosť obklopená majestátnymi cyprusmi drží stráž nad vinicami a olivovníkmi pripomínajúcimi toskánsku krajinu z renesančných malieb. Na vlastnej koži som viackrát pocítila neskutočne príjemnú starostlivosť o hostí a priateľský prístup, ktoré tu vládnu, o božskej kuchyni ani nehovoriac:) Vila je podľa mňa ideálnym miestom pre romantické duše, hostí, ktorí si radi doprajú vyššiu úroveň služieb a starostlivosti, pre tých, ktorí prihliadajú na detaily a rovnako pre všetkých vás, ktorí si radi vychutnáte príjemný wellness oddych.

 

POPIS APARTMÁNOV

Každá izba vo vile je iná, ich steny sú v bledých farbách pôdy a prírodných pigmentov, typických pre Toskánsko. Všetky izby majú vlastnú mramorovú kúpeľňu s fénom na vlasy, klimatizáciu, minibar, telefón, kanvicu s kávou a čajom, satelitný LCD televízor, trezor, sieťky proti hmyzu a free WIFI.

 

Izba typu 1 Izby pre 2 osoby (15-25m2) – štýlové, jednoduché a rafinované izby typu 1 sa nachádzajú na prízemí, všetky okrem jednej, ktorá je na prvom poschodí. Izby majú starožitný nábytok a textílie pochádzajú z Toskánskych remeselných dielní. Izby majú vlastnú kúpeľňu so sprchovacím kútom, klimatizáciu, minibar, telefón, kanvicu s kávou a čajom, satelitný LCD televízor, trezor, sieťky proti hmyzu a free WIFI.

Izba typu 2 Izby pre maximálne 2 dospelé osoby a 1 dieťa (20-30 m2) majú starožitný nábytok a ručne šité textílie, niektoré majú hodvábne markízy a veľa z nich má výhľad na kopce Chianti. Izby majú starožitný nábytok a textílie pochádzajú z Toskánskych remeselných dielní. Izby majú vlastnú kúpeľňu so sprchovacím kútom alebo vaňou, klimatizáciu, minibar, telefón, kanvicu s kávou a čajom, satelitný LCD televízor, trezor, sieťky proti hmyzu a free WIFI.

Junior suita typu 1 Junior suita typu 1 (25-35m2) je elegantne zariadená izba pre maximálne 2 dospelé osoby a 1 dieťa, je z nej nádherný výhľad na zvlnené Toskánske kopce. Izby sú priestranné s manželskou posteľou a obývacou časťou. Izby majú vlastnú kúpeľňu so sprchovacím kútom alebo vaňou, klimatizáciu, minibar, telefón, kanvicu s kávou a čajom, satelitný LCD televízor, trezor, sieťky proti hmyzu a free WIFI.

Junior suita typu 2 Junior suita typu 2 (45m2) je elegantne zariadená priestranná izba pre maximálne 2 dospelé osoby a 1 dieťa, je z nej nádherný výhľad na zvlnené Toskánske kopce. Junior suita má manželskú posteľ a obývaciu časť. Izby majú vlastnú kúpeľňu so sprchovacím kútom alebo vaňou, klimatizáciu, minibar, telefón, kanvicu s kávou a čajom, satelitný LCD televízor, trezor, sieťky proti hmyzu a free WIFI.

Suita (40 m2) pre maximálne 2 dospelé osoby a 2 deti má dve miestnosti, okrem postele s baldachýnom v hlavnej spálni je tu aj priestranná obývacia miestnosť s kreslami a pohovkou (sofabed). Podlaha kúpeľne je z ručne robených škridiel v rôznych pastelových farbách. Niektoré kúpeľne majú aj fresky na stenách a strope či vaňu typickú z čias dávno minulých. Izby majú okrem vlastnej kúpeľne aj klimatizáciu, minibar, telefón, kanvicu s kávou a čajom, satelitný LCD televízor, trezor, sieťky proti hmyzu a free WIFI.

Rodinná izba Menšia rodinná izba (26 m2) je perfektná pre rodiny s deťmi, maximálne pre 4 osoby. Izba má spálňu s manželskou posteľou, obývaciu časť so sofabed pre 2 osoby (2 x 2 m) a plnevybavený kuchynský kútik. Cez francúzske okno sa dostanete priamo do zadnej záhrady vily. Izba má vlastnú kúpeľňu s vaňou, klimatizáciu, minibar, telefón, kanvicu s kávou a čajom, satelitný LCD televízor, trezor, sieťky proti hmyzu a free WIFI.

Rodinná suita Priestranná rodinná suita (90 m2) sa nachádza na druhom poschodí vily a steny má namaľované pastelovými farbami. Suita má jednu spálňu s manželskou posteľou, ďalšiu spálňu s tromi posteľami – každou pre jednu osobu, plnevybavenú kuchyňu s jedálenským stolom a dve kúpeľne s vaňou. Izba má vlastnú klimatizáciu, minibar, telefón, kanvicu s kávou a čajom, satelitný LCD televízor, trezor, sieťky proti hmyzu a free WIFI.

Samostatný apartmán Samostatný apartmán (90 m2) je plne zrekonštruovanou farmou zo 16. storočia a je ideálny na romantický pobyt na toskánskom vidieku. Nachádza sa iba 100 metrov od vily a dostanete sa k nemu cestou obklopenou olivovníkmi. Tento pohodlný, svetlý apartmán s výhľadom na kvetinovú záhradu a olivovníky je vhodný pre 5 osôb, má dve priestranné spálne (jednu s manželskou posteľou a druhú trojlôžkovú), každú z nich s vlastnou mramorovou kúpeľňou, útulnú obývaciu miestnosť s krbom a plnevybavenú kuchyňu. Rovnako ako v hlavnej vile aj tento apartmán je vybavený klimatizáciou, minibarom, telefónom, kanvicou s kávou a čajom, satelitným LCD televízorom, trezorom, sieťkami proti hmyzu a free WIFI. Cena ubytovania nezahŕňa raňajky.

 

Služby:

 • bazén (6 x 20 m, v prevádzke od 30. mája do 15. októbra)
 • raňajky (zahrnuté v cene ubytovania)
 • free WIFI
 • bezplatné parkovisko
 • infra sauna a vírivka (zdarma)
 • masáže (za poplatok)
 • možnosť zapožičania bicyklov (zdarma)
 • možnosť školy varenia a pečenia (za poplatok)
 • príjemná spoločenská miestnosť, knižnica, TV/DVD, spoločná miestnosť, internet point
 • výborná reštaurácia priamo vo vile
 • možnosť pozrieť sa na lisovanie olív a ochutnať čerstvo lisovaný olivový olej (iba koncom októbra a začiatkom novembra)
 • možnosť degustácie a zakúpenia vína,
 • služby práčovne / sušiarne (za poplatok)
 • možnosť požičania detských postieľok a stoličiek (zdarma)
 • možnosť babysittingu (za poplatok)
 • domáce zvieratá (za poplatok)

 

Cena:

Izba pre 2 osoby od 135€/ noc

Suita pre 4 osoby od 355€/ noc

 

*cenová ponuka závisí od typológie izby/apartmánu, počtu osôb a nocí, či sezóny. Radi Vám ju vypracujeme na základe vašich požiadaviek.

 

Postup pri rezervácii: Pri záväznej rezervácii posielame našim hosťom link na rezervačný formulár, ktorý klient vyplní online. Ak je rezervácia viac ako 90 dní pred nástupom na pobyt, hradí sa 50% záloha a zvyšok neskôr (90 dní pred príchodom). Ak je rezervácia 90 alebo menej dní pred príchodom, hradí sa 100% sumy za pobyt. Takto je to nastavené majiteľom a my to musíme akceptovať.

 

Cena zahŕňa: rady a organizácia pobytu od nášho zážitkového špecialistu, booklet s autentickými a užitočnými odporúčaniami vytvorený na základe Zdenkinho života v Toskánsku, prítomnosť majiteľky projektu v Toskánsku, ktorá je tu pre Vás, raňajky, voda, káva a čaj na izbe, denné upratovanie, klimatizáciu, vodu, plyn, elektrinu, bezplatný vstup do wellness, využívanie doplnkových služieb ako prenájom bicyklov, bazén, stolný tenis, free WIFI a parkovanie.

Cena nezahŕňa: miestna daň od marca do októbra 2,50€/osoba/noc.

 

Vila je v prevádzke počas celého roka.

Vila akceptuje aj ubytovanie na 1 noc.

 

Check-in: od 14:00 hod. do 19:00 hod. (váš neskorší príchod vás poprosíme nahlásiť vopred)

Check-out: do 11:00 hod.