• Popis

POPIS

Usadlosť ako vystrihnutá z talianskeho filmu o dojímavej láske medzi slávnym vinárom a uznávaným majiteľom veľkostatku, charizmatickým mužom s otupeným srdcom a krehkej cudzinky hľadajúcej únik pred všednosťou života, túžiacej zabudnúť na bolestivú minulosť a veriacej v existenciu osudovej lásky… Ako na plátne veľkofilmu, presne tak som sa cítila pri príchode do tejto honosnej vily s typicky toskánskou ružovou fasádou a hrdým rodinným erbom týčiacim sa nad masívnou vchodovou bránou. Vstup do prekrásnej okrasnej záhrady so zámkovou dlažbou, majestátnymi sochami a početnými fontánami tento veľkolepý filmový dojem vo mne iba umocnil ☺ Usadlosť je ideálnou kulisou na usporiadanie svadieb či iných významných udalostí a napriek tomu, že to nie je malinká rodinná vilka, personál sa snaží, aby ste sa tu práve tak cítili… ako doma:) Okrem bohatej vínnej révy a produkcie olivového oleja má táto usadlosť aj rozsiahle ovocné sady a dokonca vlastnú produkciu obilnín. Filozofia tunajšej kuchyne rešpektuje pôvod, tradíciu a sezónnosť tohto kraja a ponúka pokrmy vo vysokej kvalite s garanciou znalosti pôvodu. Z vlastnej múky tu pečú domáci chlieb, pizzu a pečivo. Okrem toho tu môžete zažiť tradičnú školu varenia, požičať si bicykle a romanticky sa premávať po okolí, oddýchnuť si na masáži, osviežiť sa v jednom z bazénov, či sa len tak prejsť krásne upravenými záhradami usadlosti. Za mňa jedno veľké romantické „Síííí“ ☺

 

POPIS APARTMÁNOV

Villa Petriolo sa nachádza v čarokrásnom prostredí, a to priamo na mieste, kde pramení a rozvetvuje sa rieka Greve. Zasadená do objatia cyprištekov, rozľahlých vinohradov, olivových hájov a blízkeho lesa, ponúka ubytovanie v renesančnej vile a priľahlých, citlivo zrekonštruovaných, farmárskych domcoch. Izby sú vhodné pre 2 až 3 osoby, rovnako aj pre rodinky s deťmi, ktorým ponúka ubytovanie v priestranných rodinných izbách. Niektoré izby majú vstup do súkromnej záhrady. Štandardným vybavením izieb je TV SAT, trezor, klimatizácia, minibar a free WIFI. Športových nadšencov poteší prítomnosť posilňovne, tenisového kurtu, biliardu a stolného tenisu, či možnosť zapožičania horských bicyklov a turistické vychádzky po súkromných turistických chodníkoch. Milovníci masáží a wellnessu, záujemci o školu varenia, nadšenci lokálnej gastronómie a degustácii lahodného vínka… každý z Vás si tu príde na svoje. Tak vitajte! ☺

 

VILA + FARMHOUSES  (v blízkosti hlavnej vily)

 

Izba typu 1 – izba pre 2 osoby s rozlohou 23-30 m2 je vybavená spálňou s manželskou posteľou (180 x 200 cm, postele možno oddeliť) a kúpeľňou s vaňou a sprchou. Súčasťou vybavenia izby je TV SAT, trezor, klimatizácia, fén na vlasy, minibar a free WIFI. Izba má prístup na spoločnú terasu.

Izba typu 2  – priestranná izba pre 2+1 osoby s rozlohou 50-60 m2 ponúka spálňu s manželskou posteľou (180 x 200 cm) a kúpeľňu s vaňou alebo sprchovacím kútom. Štandardným vybavením izby je TV SAT, trezor, klimatizácia, fén na vlasy, minibar a free WIFI.

Do izby je možné pridať prístelku (80 x 190 cm).

Izba typu 3  – priestranná izba s rozlohou 40-65 m2 je vhodná pre 2 osoby a vybavená je spálňou s manželskou posteľou (180 x 200 cm, postele možno oddeliť) a kúpeľňou so sprchovacím kútom. Súčasťou vybavenia izby je TV SAT, trezor, klimatizácia, fén na vlasy, minibar a free WIFI. Izba má vstup do súkromnej záhrady.

Izba typu 4  – rodinná izba s rozlohou 60–90 m2 je vhodná pre 3 až 4 osoby. Nachádza sa tu spálňa s manželskou posteľou (180 x 200 cm), spálňa s jednolôžkom, sofa bed (120 x 190 cm) a kúpeľňa s vaňou a ssprchovacím kútom. Súčasťou štandardného vybavenia je TV SAT, trezor, klimatizácia, fén na vlasy, minibar a free WIFI.

Izba typu 5  –  nachádza sa v renesančnej vile a má rozlohu 30-43 m2. Vhodná je pre 2 osoby a skladá sa zo spálne s manželskou posteľou (180  x 200 cm, postele možno oddeliť) a kúpeľne so sprchovacím kútom. Izba je vybavená TV SAT, trezorom, klimatizáciou, fénom na vlasy, minibarom a free WIFI. Do izby je možné pridať prístelku (80 x 190 cm).

 

Služby:

 • bazén (5 m x 12 m, 10 m x 16 m) v prevádzke od mája do septembra
 • raňajky (zahrnuté v cene ubytovania)
 • free WIFI
 • bezplatné parkovisko
 • klimatizácia
 • denné upratovanie
 • gril
 • wellness a masáže (za poplatok)
 • posilňovňa
 • tenisový kurt, stolný tenis, billiard
 • možnosť zapožičania bicyklov (zdarma)
 • vychádzky po súkromných turistických chodníkoch
 • možnosť súkromnej večere so šéfkuchárom
 • možnosť školy varenia (za poplatok)
 • možnosť degustácie a zakúpenia vína, olivových olejov (za poplatok)
 • možnosť zakúpenia vína a oleja
 • práčovňa
 • možnosť požičania detských postieľok (zdarma)
 • možnosť babysittingu (za poplatok)
 • domáce zvieratá (za poplatok)

 

Cena:

Izba pre 2 osoby od 240€/ noc

 

*cenová ponuka závisí od typológie izby/apartmánu, počtu osôb a nocí, či sezóny. Radi Vám ju vypracujeme na základe vašich požiadaviek.

 

Postup pri rezervácii: Pri záväznej rezervácii posielame našim hosťom link na rezervačný formulár, ktorý klient vyplní online. Ak je rezervácia viac ako 90 dní pred nástupom na pobyt, hradí sa 50% záloha a zvyšok neskôr (90 dní pred príchodom). Ak je rezervácia 90 alebo menej dní pred príchodom, hradí sa 100% sumy za pobyt. Takto je to nastavené majiteľom a my to musíme akceptovať.

 

Cena zahŕňa: rady a organizácia pobytu od nášho zážitkového špecialistu, booklet s autentickými a užitočnými odporúčaniami vytvorený na základe Zdenkinho života v Toskánsku, prítomnosť majiteľky projektu v Toskánsku, ktorá je tu pre Vás, raňajky, vodu, plyn, elektrinu, kúrenie, použitie žehličky na požiadanie, denné upratovanie a výmenu uterákov, zapožičanie detskej postieľky, free WIFI a parkovanie.

Cena nezahŕňa: miestnu daň 1,50€ / osoba nad  14 rokov/ deň.

 

Usadlosť je v prevádzke od 15.04. do 30.11.

Usadlosť akceptuje aj ubytovanie na 1 noc.

 

Check-in: od 15:00 hod. do 19:00 hod.

Check-out: do 11:00 hod.