Amalfi & Capri 2024

by admin
Termín:
08.-12. september 2024
Cena:
1800,00€ / osoba / pobyt v izbe typu Superior country view (s balkónom), Hotel Domo20
1870,00€ / osoba / pobyt v izbe typu deluxe seaview, Hotel Domo20
1920,00€ / osoba / pobyt v izbe typu deluxe seaview (s balkónom), Hotel Domo20
1800,00€ / osoba / pobyt v izbe typu Deluxe s výhľadom na bazén a more, Hotel Mary
1810,00€ / osoba / pobyt v izbe typu family (country view), Hotel Mary
1865,00€ / osoba / pobyt v izbe typu executive s výhľadom na bazén, Hotel Mary
Cena zahŕňa:
ubytovanie**** na 4 noci s bohatými raňajkami, bohatý/uvedený zážitkový a gurmánsky program, služby vily: raňajky, denné upratovanie, energie, wifi, služby delegátov See,Italy počas celého pobytu, uvedená doprava počas celého pobytu (súkromný transfer, výlet loďou, železničná doprava, vodný taxík), spiatočná letenka Viedeň-Neapol s príručnou batožinou (10kg)
Cena nezahŕňa:
miestnu daň – 2,00€ / osoba nad 14 rokov / noc, miestnu daň na Capri – 10€ / osoba, cestovné poistenie
Voľné miesta:
14

1. Ubytovanie v hoteli Domo20

Novopostavený štýlový hotel**** vo Vico Equense na polostrove Sorrento s úchvatným výhľadom na Vezuv a Neapolský záliv. DOMO20 poskytuje svojim hosťom kvetinovú záhradu s posedením, strešnú terasu s whirlpool bazénikom, bar, reštauráciu a všetko pohodlie pre dovolenku, na ktorú nikdy nezabudnete:) Moderné a minimalistické izby sú navrhnuté tak, aby dokonale spájali komfort s dizajnom.

2. Ubytovanie v hoteli Mary

Hotel Mary sa rovnako nachádza v mestečku Vico Equense, na polostrove Sorrento, na panoramatickom mieste s výhľadom na more, pár krokov od pláží a centra mesta. Hotel je zariadený v štýle Contemporary Deco a má 75 izieb a apartmánov rôznych veľkostí vybavených množstvom komfortu.

V reštaurácii „Vistamare“ je možné ochutnať kuchyňu, ktorá zvýrazňuje chute a výnimočnosť územia, s osobitým výkladom našich šéfkuchárov. V nádhernom bare „Angelina Lobby and Terrace Bar“ si hostia môžu vychutnať drink, od klasického aperitívu až po originálny koktail, spolu s úchvatným výhľadom na Neapolský záliv. Pre milovníkov slnka, mora a bazéna je k dispozícii súkromný beach club „Hotel Mary Sea Club“ s barom a službami a sugestívny Infinity bazén s panoramatickou terasou.

Pobrežie Amalfi, vystavané na strmých útesoch s dedinkami klesajúcimi v kaskádach smerom k tyrkysovému Tyrhénskemu moru, je jedným z najkrajších úsekov pobrežia v celom Taliansku. Jeho zdobené vily v pastelových farbách, dominantné kupolovité kostoly, voňavé citrónovníky a terasovité vinice lákajú svojich návštevníkov už od čias Rimanov. Celé Amalfské pobrežie je od roku 1997 zaradené do svetového prírodného a kultúrneho dedičstva UNESCO, je to destinácia, ktorá má svoj cveng i hodnotu, jeho návšteva je snom miliónov ľudí z celého sveta i povinnou zastávkou celebrít, ktoré na svojich jachtách brázdia európske pobrežie. Na Amalfskom pobreží by ste dokázali pobudnúť a spoznávať ho i dva týždne, my sme si pre vás pripravili program, ktorý v sebe spája nielen spoznávanie známych a menej známych miest, ale i čas na oddych a program podľa svojich predstáv, mestečká, prírodu i more, dobré jedlo a víno a tiež spoznávanie rodinných vinárstiev a fariem mimo hlavných turistických zastávok:) Už sa na vás všetkých veľmi tešíme!

 

Program

Deň 1.

8.september 2024 (Nedeľa)

07:50 hod. / Odlet z letiska Schwechat

09:30 hod. / Budeme vás čakať na letisku v Neapole, aby sme sa súkromným transferom odviezli do prímorskej dedinky Vico Equense, kde sa ubytujeme v našom krásnom **** hoteli

10:30 hod. / Check-in v hoteli a voľný program (registrácia, ubytovanie po 14:00 hod.)

19:30 hod. / Stretneme sa pri výbornej 3-chodovej uvítacej večeri s prípitkom

 

Deň 2.

9.september 2024 (Pondelok)

08:00 – 10:00 hod. / Raňajky

10:30 hod. / Prvé ráno nášho výletu začneme pomaly, dovolenkovo 🙂 V skoré dopoludnie nás vyzdvihne náš šofér, ktorý nás odvezie do malého rodinného vinárstva

11:30 – 14:40 hod. / Po prehliadke viníc a vínnej pivnice sa usadíme na terase vinárstva , kde nás čaká chutnávka vín, olivového oleja a autentický obed s množstvom domácich lokálnych pokrmov:)

15:10 hod. / Loďou sa presunieme pri nádherných výhľadoch na Amalfské pobrežie do čarovného mestečka Amalfi

16:10 – 18:20 hod. / Voľný program v Amalfi

do 20:00 hod. / Návrat na hotel súkromným transferom

 

Deň 3.

10.september 2024 (Utorok)

07:00 hod. / Dnes nás čakajú skoré raňajky:)

08:00 – 17:00 hod. / Transferom sa presunieme do Sorrenta, kde sa približne o 8:30 hod. nalodeníme na čln a čaká nás najprv plavba pri polostrove Sorrento, kde sa preplavíme pred pozostatkami rímskej vily Pollio Felice, Marina di Puolo, Massa Lubrense a Mitigliano. Pri Capri budeme obdivovať majestátnu Bielu jaskyňu, monumentálne skaly Faraglioni týčiace sa z mora a ikonické vily na útesoch. Vylodíme sa na nádhernom ostrove Capri, kde budete mať čas na voľný program (cca 4 hodiny). Po nalodení sa si dáme ľahký neskorý obed s vínkom, ktorý pochádza z produktov biofarmy kapitánovej manželky:) Naša plavba bude pokračovať, ak to počasie dovolí, osviežujúcim kúpaním sa v krištáľovo čistých vodách Capri, návštevou Zelenej jaskyne a majáka Punta Carena a plavbou späť do Sorrenta, kde vystúpime okolo 16:30 hod. a odvezieme sa späť do hotela.

 

Deň 4.

11.september 2024 (Streda)

Dnes náš čaká na zážitky bohatý, aktívny a dobrodružný deň 🙂

07:00 hod. / Nabalení raňajkovým balíčkom sa pešo vyberieme na železničnú stanicu (900 metrov), z ktorej sa 12-minútovou jazdou vlakom presunieme opäť do mesta Sorrento. Tu nás bude čakať náš skvelý turistický sprievodca, ktorý nás povedie jednou k najkrajších túr v Európe, po Sentiero degli Dei – Chodníku Bohov s krásnymi výhľadmi na pobrežie Amalfi pod nami:)

08:00 – 14:00 hod. / Transferom sa cca hodinovou cestou odvezieme do dedinky Bomerano odkiaľ nás čaká stredne náročná (pre niekoho mierna) túra po absolútne úchvatnom panoramatickom chodníku s nezabudnuteľnými výhľadmi

14:00 – 16:00 hod. / Voľný program v Sorrente

16:00 – 19:30 hod. / Čo by to bol za amalfský výlet bez zážitku s ich preslávenými citrónmi, ale i pomarančmi a mandarínkami:) Eugenio a jeho predkovia sa venujú pestovaniu citrusov dlhé generácie a radi ukážu časť svojej práce i nám. Na úvod sa prejdeme sadmi plných citrusov a olivových hájov, aby sme neskôr zasadli k večeri a poochutnávalil nielen voňavý citrónový likér limoncello, ale i mnoho iných dobrôt pochádzajúcich z tejto rodinnej farmy:)

cca 20:30 hod. / Návrat na hotel (vlakovou dopravou)

Deň 5.

12.september 2024 (Štvrtok)

08:00 – 10:00 hod. / Čakajú nás pohodové víkendové raňajky

Do 11:00 hod. / Check-out
*možnosť uschovať si batožinu (alebo priplatiť si late check-out) a relaxovať v hoteli či jeho okolí alebo:
Návšteva Pompejí: v cene 80€ je možné zakúpiť si výlet do slávnych Pompejí, kde by sme mali 2,5hodinovú tour s anglicky hovoriacim sprievodcom len pre našu skupinku (môžeme prekladať do slovenského jazyka)


17:30 hod. / Naša dovolenka sa končí a my vás odvezieme na letisko v Neapole, kde sa s vami rozlúčime a poprajeme vám šťastný let domov:)

20:15 hod. / Let Neapol-Viedeň

*drobná úprava programu vyhradená
*zmena letov vyhradená

*cena platí pri obsadení izby 2 osobami

REZERVÁCIE&VIAC INFO na info@seeitaly.sk