O mne

by admin

Pozdravujem vás z Toskánska, priatelia! Moje meno je Zdenka Záhumenská (Jakešová) a som majiteľkou cestovateľského projektu Sí,Italy, ktorý sa venuje zážitkovému cestovaniu, sprostredkovaniu ubytovania a tematicky ladených pobytov v najkrajších častiach Talianska v autentických vilách, rodinných agroturizmách a historických usadlostiach. Spolu so svojím tímom sa vám snažíme už od prvého emailu priniesť svoje nadšenie pre tento kraj, neoceniteľné vedomosti zo života v Toskánsku a sprostredkovať vám nezabudnuteľné zážitky plné zimomriavok šťastia… 🙂

o mne

Už od školských čias ma fascinovalo cestovanie, objavovanie nových miest a kultúr, lokálna gastronómia či zvyky, sledovanie odlišností v spôsobe života tej či onej krajiny. Počas vysokoškolských štúdií, i po ich skončení, som vyše 5 rokov pracovala na rozličných pozíciách v 4* wellness hoteli, kde som nadobudla neoceniteľné praktické skúsenosti v hotelierstve a cestovnom ruchu, za ktoré som veľmi vďačná. Práca s ľuďmi ma veľmi bavila, postupne som však začala mať pocit, že toto miesto mi už nemá čo ponúknuť, že neviem ďalej napredovať a každé ráno vstávam do práce s väčšou a väčšou nevôľou.

Pár dní po Novom roku 2012 som podnikla veľmi odvážny krok, ktorým bol odchod z práce, z mesta, v ktorom mám celú rodinu, priateľov i z pohodlia láskyplného rodičovského hniezda. S pár kuframi, zovretým žalúdkom a veľkými snami som sa vybrala do sveta. Dlhší čas som žila, študovala a pracovala v Thajsku na exotickom ostrove Koh Samui, v Londýne či v slnečnom Miami.

Počas života na Floride, kde som podnikala, vo svojej firme aj tvrdo pracovala (firma na údržbu a servis bazénov) a zažívala každodenný stres a pocit, že táto krajina mi ako “srdiečkarovi” nikdy nemôže byť plnohodnotným domovom, som si prečítala krásny článok o Toskánsku v ženskom mesačníku, ktorý mi poslala mamina zo Slovenska. Aby som to však skrátila… Už o pár dní neskôr som sedela v lietadle smer Florencia 🙂 To, čo som tu videla, zažila, ochutnala, zmenilo všetky doterajšie plány… myslím, že sa tomu hovorí láska na prvý pohľad!

Na základe svojich pozorovaní či cestovateľských skúseností, z rozprávania priateľov, som zistila, že na Slovensku i v Čechách možno nájsť takmer rovnakú ponuku cestovných kancelárií s podobným konceptom, programom a tipmi na výlety a je v podstate jedno, pre ktorú z nich sa rozhodneme. V oblasti cestovného ruchu chýbal individuálny prístup k zákazníkovi, sprostredkovanie autentickej atmosféry miesta a netradičných zážitkov šitých na mieru, ktoré nenájdete v žiadnych bedekroch a itinerároch cestovných kancelárií a ktorú dokáže vyjadriť a sprostredkovať len človek dlhodobo žijúci v danej krajine, milujúci jej kultúru, tradície a všetko čo krajina ponúka.

Toskánske začiatky boli veľmi náročné, ohhh… nové prostredie, opäť ten známy pocit neistoty a neznalosť taliančiny či krajiny, s tým všetkým som sa potýkala a nebolo mi veruže všetko jedno… Od skorého rána do neskorej noci som dennodenne nadväzovala kontakty s majiteľmi víl, hľadala nové usadlosti, skryté miesta, ktoré nenájdete vo všetkých bedekroch, precestovala tisíce kilometrov, minula neskutočné sumy pri osobnom spoznávaní, ochutnávaní a zažívaní všetkého, čo som našim hosťom ponúkala a odporúčala, často mi na účte ostávalo len posledných pár eur, písala posty zo svojho života v Toskánsku na svojej Facebookovej stránke, ktorá sa stala veľmi obľúbenou a dnes sa na nej prihováram viac než 52 000 ľuďom, riešila rezervácie a emaily, robila si účtovníctvo, starala sa o prvých hostí, plánovala, tvorila nové ciele a vízie.

Avšak neskutočná atmosféra, ktorá tu vládne ma dennodenne nabíjala energiou ísť ďalej a pracovať na naplnení svojich snov, rovnako tak ako nadšené reakcie mojich “Toskáncov”, ktorí po návrate domov s nadšením opisovali svoje zážitky s cestovkou Sí,Italy svojej rodine, kamarátom či kolegom v práci. Zrazu bolo práce toľko, že som sa dostala do bodu, kedy som všetok svoj čas venovala výhradne tomuto projektu, spávala 5 hodín denne a beztak som nestíhala. Prijala som prvú posilu do tímu, časom druhú, tretiu… a v období, kedy píšem tieto riadky (september 2018) je nás v tíme päť dievčat, môj milovaný manžel a externá časť spolupracovníkov:)

Zdenka a Martin

Obhliadnuc sa späť, táto cesta mi dala veľmi veľa… Čomu však vďačím môjmu projektu najviac je, že som prostredníctvom neho spoznala svoju životnú lásku a manžela Maťa, ktorý sa po 11 rokoch života v Londýne a rozbehnutej kariére v rôznych michelinovských reštauráciách, rozhodol opustiť svoje zázemie, zbožňované mesto a priateľov a na jeseň v roku 2016 sa prisťahoval za mnou.

A tak sme tu… v jednej z najkrajších častí sveta – v Toskánsku, obklopení rozprávkovou prírodou, neskutočnou históriou a kultúrou, milými ľuďmi a o perfektnom jedle a víne ani nehovoriac. Spolu sme si prešli mnohými úskaliami či útokmi neprajníkov, avšak všetko to zlé nám dodalo silu, ešte viac nás stmelilo, veľa naučilo a tu, spolu cítime, že sme skutočne šťastní. Máme veľa spoločných projektov na ktorých pracujeme, užívame si taliansku la dolce vita a spolu s našim anglickým buldogom Chilli s láskou vítame vás – našich cestovateľov 🙂

Tešíme sa na vás!

Zdenka

Myšlienka na záver:

Venujte sa tomu, čo vás baví a napĺňa, čo je vašou vášňou, koníčkom, srdcovou záležitosťou. Ak sa tešíte na všetko, čo vám prinesie ďalší „pracovný deň“, robíte svoju prácu s radosťou a na 110%, ľudia okolo vás to určite ucítia, budú vás vyhľadávať a váš úspech sa čoskoro dostaví, budete na ceste k vášmu vytúženému životu. Veľa šťastia!