Jarná Kodaň s Martinom Záhumenským (len) pre supergurmánov

by Zdenka Jakešová

28.Február – 03.Marec 2019

Oslávte s nami Martinove narodeniny, vďaka ktorým sa mu druhý (a už asi poslednýkrát) podarilo získať špeciálny stôl v legendárnej Nome, kam získať rezerváciu vôbec nie je jednoduché.

  V Kodani budeme ubytovaní v krásnom historickom hoteli, ktorí nám poskytne príjemné miesto oddychu po náročných gurmánskych (a iných) zážitkoch 🙂 Počas troch dní navštívime dve výnimočné reštaurácie pýšiace sa Michelinskými hviezdami a spolu s našou priateľkou z Kodane prechutnáme aj veľa veľa lokálnych foodie zákutí, kde vyskúšame obľúbené jedlá domácich na trhoch, v bistrách, pekárňach, pivárňach či útulných kaviarničkách s typickým škandinávskym dizajnom.

POZOR, nie je vhodné pre slabé povahy, keďže je tu vysoké riziko, že sa do tohto mesta beznádejne zamilujete , a pri pohľade na ponuku slovenských reštaurácií budete už len smutne zalamovať rukami 🙂 

 

DEŇ 1.

28.02.2019 (Štvrtok)

***

13:00 hod. / Stretnutie na letisku vo Viedni

15:10 hod. / Let Viedeň – Kodaň

16:55 hod. / Prílet na letisko v Kodani a skupinový transfer do hotela

Cca 18:00 hod. / Príchod do centra Kodane a check-in v našom hoteli

Hotel Nobis***** Vedľa známych Tivoli záhrad sa nachádza krásna historická budova postavená v roku 1903. Dlhé roky táto budova hostila Dánsku kráľovskú hudobnú akadémiu, teraz je však miestom, kde sa snúbi moderný dizajn s historickými prvkami, kde vládne elegancia i čisté škandinávske línie súčasne a hotelový personál sa s láskou postará o našu spokojnosť

19:00 hod. / Náš gurmánsky trip odštartujeme v sesterskej reštaurácii slávnej Nomy, reštaurácii s 1 Michelinskou hviezdou „108“ bohatým 8-chodovým menu párovaným s vínkami

DEŇ 2.

01.03.2019 (Piatok)

***

do 10:30 hod. / Bohaté raňajky

Cca 11:00 – 15:00 hod. / Po uliciach Kodane nás dnes povodí Cindie, ktorá pochádza z Kodane a je to gurmánka, ktorá má zmapované všetky zaujímavé miesta, tie slávne, ale i tie skryté, o ktorých vedia len miestni.

Poobede si môžme vychutnať spa nášho hotela, príjemné posedenie pri knihe a kafíčku v jeho krásnom lobby, či nákupy a túlanie sa mestom:)

19:30 hod. / Martinove narodeniny oslávime ako sa patrí…bohatým degustačným menu v ikonickej Michelinovskej reštaurácii Noma, ktorá si počas uplynulého roka prešla veľkou premenou a do ktorej sa bežný smrteľník len tak ľahko nedostane..aj naposledy totižto bola po spustení novej sezóny (sezónne menu sa mení 4x ročne) vybookovaná za 22 sekúnd na tri mesiace vopred. Maťko však cez známosti rezerváciu zabezpečil a aj tým je tento pobyt tak výnimočný. Vedeli ste, že Noma bola 4x vyhlásená ako najlepšia reštaurácia sveta..?

(Bohatá 16-chodová degustačná večera bez nápojov)

DEŇ 3.

02.03.2019 (Sobota)

***

do 10:30 hod. / Bohaté raňajky

V o ľ n ý  p r o g r a m

Počas dňa si môžme vychutnať spa nášho hotela, príjemné posedenie pri knihe a kafíčku v jeho krásnom lobby, či nákupy a túlanie sa mestom:) Martin vám rád poradí tipy na ďalšie výborné reštaurácie a gurmánske zastávky. (ak by bol niekto ešte náhodou hladný 😀 )

18:00 – 21:30 / Cindie nás zavedie do niekdajšej „red light“ časti mesta, ktorá sa však rokmi premenila na vychytenú, trendovú, cool a rozhodne veľmi zaujímavú časť mesta. Preto sa spolu vyberieme na tour uličkami Vesterbo, ktorá bude opäť popretkávaná tými najzaujímavejšími a autentickými lokálnymi miestami.  Hmmm:)

 

 

DEŇ 4.

03.03.2019 (Nedeľa)

***

do 10:30 hod. / Bohaté raňajky (a do 15:00 hod. brunch pre tých, ktorí si radi pospia dlhšie 🙂 )

Do 11:00 hod. / Check-out
(je možnosť doplatiť si neskorý check-out za extra poplatok)

V o  ľ n ý   p r o g r a m

15:00 hod. / Plní zážitkov sa skupinovým transferom vyberieme späť na letisko v Kodani

17:40 hod. / Odlietame späť domov na letisko do Viedne,

kde by sme mali pristáť približne v čase 19:25 hod.

 

***

Termín:

28.02. – 03.03.2019 (štvrtok-nedeľa)

Cena:

2040,00€ / osoba / 3 noci

Cena zahŕňa:

Spiatočný let Viedeň – Kodaň, skupinový transfer z/na letisko v Kodani, ubytovanie na 3 noci v historickom hoteli Nobis***** s raňajkami a službami hotela (spa, fitness, wifi), sprievodcovské služby počas celého pobytu, degustačné večere v Michelinovskej reštaurácii Noma a 108, gurmánske tour počas dvoch dní, ktoré zahŕňajú aj bohaté ochutnávky.

Cena nezahŕňa: Konzumáciu mimo uvedeného, taxi služby vrámci Kodane

*(cena platí pri obsadení izby 2 osobami)

*(drobná úprava programu vyhradená)

Vaše otázky a rezervácie prosím posielajte na info@siitaly.eu