Ku Dňu Matiek pre vás máme zľavu na toskánske dobroty :)

by Zdenka Jakešová

Ciao amici, vitajte v našej jarnej ponuke toskánskych dobrôt, ktoré sme pre vás posledné týždne vyberali a ochutnávali:)

Zľava platí na vybrané dobroty a objednávku je preto možné záväzne odoslať len v období  06.-09. Máj 2019. Po potvrdení prijatia objednávky od nás obdržíte aj zálohovú faktúru, ktorú vás poprosíme uhradiť do 3 kalendárnych dní od objednávky. Po prijatí platby vám zašleme email s potvrdením platby a faktúrkou. Dobroty by k vám mali prísť začiatkom budúceho týždňa:) Zdenka

P o s t u p

*****

1.Svoju záväznú objednávku spolu s menom+priezviskom, doručovacou adresou a tel.číslom nám pošlite na info@siitaly.eu do 09.05.2019 do 13:00 hod.

2.Objednávku vám potvrdíme spolu s inštrukciami o platbe (prosíme o trpezlivosť, každoročne je to veľké šialenstvo:) )

3.Po uhradení platby vám pošleme potvrdenie o prijatí platby spolu s faktúrou

4.Okolo 14.-16.05. netrpezlivo čakáte kuriéra, aby ste si už konečne otvorili ten vzácny balíček z Toskánska

Objednávky prosím posielajte na info@siitaly.eu

 

Jarný koláč “colomba pasquale” (1000g)

19,00€

Ak poznáte tradičné vianočné “panettone”, colomba je jeho veľkonočnou a jarnou podobou. Sladký nadýchaný sviatočný koláč s kandizovaným ovocím a orechmi, ktorý sa pripravuje dva dni a ktorého história siaha až do stredoveku. (colombu pripravuje známa cukrárska rodina z mesta San Casciano neďaleko ktorého žijem).

Obsah: hladká múka, cukor, kandizovaná pomarančová kôra, maslo, vajíčka,

voda, kvasnice, 2% lieskové orechy, 2% mandle, ryžová múka, soľ, mlieko, prírodné arómy

*výrobok môže obsahovať stopové prvky sóje

 

Červené víno Cianfanello Chianti Classico – suché 2015 (0,75L)

12,00€

Zo srdca vinárskej oblasti Chianti Classico, z organického vinárstva v oblasti Greve in Chianti pochádza typické rubínovo červené víno tejto oblasti – Chianti Classico, ktoré dva roky dozrievalo v dubových sudoch, 6 mesiacov vo fľaške a dnes je pripravené na ochutnanie:)

Ideálna teplota 16-18 °C

Obsah: 100% Sangiovese, 14,5% obsah alkoholu

 

Poctivá “nutella pistácia / kešu / vlašák / lieska (250g) *limitovaná edícia

12,50€ / 250g Pistáciová nutella

9,50€ / 250g Lieska nutella

11,00€ / 250g Kešu nutella

11,00€ / 250g „Vlašáky“ nutella

Naša preslávená „nutella“! Môj muž Martin Záhumenský v spojení so skvelým čokolatérom Karolom Stýblom z nitrianskej čokoládovne Lyra vytvorili pred 2 rokmi pistáciovú nutellu, ktorú sme priniesli na Slovensko ako prví a ktorá sa stretla s vaším obrovským záujmom. Tú prudko návykovú lakocinku vytovrili spojením kvalitných (najmä talianskych produktov) a slovenskej šikovnosti a nápaditosti v kvalitnej a zdravšej podobe, bez umelých farbív, konzervantov a palmového oleja. Nebíčko v papuľke!

Obsah:

Pistácia: 50% pražené pistácie, kokos.cukor, olivový olej, sušené mlieko, slnečnicový lecitín (emulgátor)

Lieska: 50% pražené lieskové orechy, kokos.cukor, kakaový prášok, olivový olej, slnečnicový lecitín (emulgátor)

Kešu: 40% pražené kešu orechy, kokos.cukor, olivový olej, kakaový prášok, sušené mlieko,

slnečnicový lecitín (emulgátor)

Vlašáky: 40% vlašské orechy, kokos.cukor, olivový olej, kakaový prášok, sušené mlieko,

slnečnicový lecitín (emulgátor)

 

Ružové víno Rosa Vitae, suché 2018 (0,75L)

11,50€

Čisté iskrivé ružové víno s tenkým staroružovým odtieňom, vo vôni ovocné nevtieravé a priamočiare. Svieža suchá chuť je krehká ovocná a šťavnatá s čistým harmonickým záverom

Obsah: 12,0% obsah alkoholu

 

Ružové víno Rosa Vitae, polosladké 2018 (0,75L)

11,50€

Ružové víno s krehkou farbou malinovej šťavy, v bohatej vôni je atraktívne ovocné s linkami jahôd a citrusov, vyvážené, chuť je plná, energická a prirodzene nadväzuje na vôňu, čistá svieža radosť pokračuje so šťavnatou kyselinou a harmonickou linkou cukru

Obsah: 12,0% obsah alkoholu

 

Extra panenský olivový olej Sinfonia D´Autunno (1,0L)

17,00€

Extra panenský olivový olej z typických odrôd olív oblasti Chianti, ktorý pochádza z našej najobľúbenejšej farmičky. Olej je vo veľmi praktickom balení plechovky s dvojitým viečkom, ktorý chráni olej pred vplyvom vzduchu.

Kvalitný extra panenský olivový olej..o tom by som vám mohol dlho písať. Dôležitá je nielen citlivá starostlivosť o olivovníky počas celého roka…keďže olivy sa delia na rôzne odrody, farmár by k nim mal pristupovať citlivo a plody by mali byť zberané len v správnom čase. Poctivý farmár nikdy nezberá vo svojom háji všetky stromy naraz, každú odrodu len v čase, kedy je pripravená. Poctivý farmár olivy ktoré su doobeda zozbierané rýchlo odváža do kvalitnej miestnej lisovne (väčšina malých farmárov svoj vlastný lis nemá) a na obed je z plodov voňavý olivový olej. Olivový olej, ktorý vonia ako čerstvo pokosená tráva, ktorý sa vám na jazyku rozplýva…najprv vás chytí jemne maslovou chuťou, ktorá prechádza do sviežej až pikantno-trpkej, tak má chutiť poctivý extra panenský olivový olej. Kvalitný olivový olej sa nikdy nepredáva v priehľadných či nebodaj plastových fľašiach, pretože svetlo a vzduch je práve to, čo mu najviac škodí a ničí jeho kvalitu:)

Vedeli ste, že v kvalite olivových olejov je taký neskutočný rozdiel? Olivové oleje bežne sa vyskytujúce v slovenských obchodoch (samozrejme ak nerátam zopár výnimiek) sú vyrobené zozbieraním olív z viacerých štátov EU, následne po pár dňoch od zberu dvojnásobne vylisované, do výsledného produktu sa samozrejme pridávajú rôzne chemické doplnky. Takýto olivový olej nemá nič z výživných hodnôt a pozitívnych účinkov, skôr by som povedal, že nám škodí. Olivovník vyžaduje počas roka nesmiernu starostlivosť, jeho úroda nie je bohatá a ak vezmeme do úvahy percento olivového oleja, ktorý sa vylisuje zo zozbieraných plodov, nie je možné, aby ste si poctivý a kvalitný olivový olej kúpili za pár eur…jednoducho to nevychádza…