Marec v Toskánsku je…. :)

by Zdenka Jakešová

Ciao amici, v týchto pár riadkoch by som rada zbúrala mýtus o tom, že do Toskánska sa cestuje len v období od mája do septembra, pretože Toskánsko je čarovné, spoznávaniahodné a úžasné počas celého roka. Teploty sa už teraz v druhej polovici februára šplhajú k 16-17°C, väčšinu dní máme gýčovo slnečno, je fascinujúce sledovať prebúdzajúcu sa krajinu po zime, pohybuje sa tu len hŕstka turistov a práve to dodáva tomuto aj inak čarovnému kraju na hodnote:)

A prečo je podľa mňa skvelý nápad cestovať do Toskánska počas marca?

 

Lákavé ceny usadlostí

Áno, v prvom rade sú to veľmi lákavé ceny ubytovania, ktoré sa pohybujú od 35,00€ na noc pre osobu s raňajkami v usadlostiach, ktoré počas sezóny zvýšia svoju cenu o 4-násobok:)

Napíšte nám email s vašimi požiadavkami a predstavami na info@siitaly.eu a radi vám pošleme možnosti

 

 V Toskánsku za necelých 90 minút

Sme vďační aj za výborné letecké spojenie s Bratislavou, Budapešťou či Viedňou, ktoré aj mimosezónu ponúkajú spiatočné letenky od 40€ na osobu. Najbližšie letisko k naším usadlostiam nájdete vo Florencii (do 30km), v Pise (približne 85km) a Bologni (približne 125km). Každému, kto cestuje letecky odporúčam prenájom malého autíčka priamo na letisku (od 20€ na deň), pretože pohybovať sa po Toskánsku (ak nerátame Florenciu) bez dopravného prostriedku je veľmi komplikované a zdĺhavé.

Mesiac bohatý na zaujímavé udalosti

Prvá nedeľa v mesiaci patrí bezplatným vstupom do väčšiny galérií a múzeí, v marci sa koná aj najväčší starožitný trh v Toskánsku, ktorého návšteva je obrovským zážitkomJ V dedinkách budú po zimných mesiacoch predávať svoje poctivé produkty malí farmári a vinári, a poochutnávať toskánske vína budete môcť aj na veľmi známom vinárskom festivale. Čaká nás aj voňavý festival kvetín v krásnom meste Lucca či stredoveký festival, na ktorom budú pretekať oslíky. Ja osobne sa teším na festival jednej z najvzácnejších plodín – hľuzovky, ktorá má v Toskánsku významné náleziská, mňam! A ak ste aktívny typ a toľkého jedla budete mať už dosť, môžte sa zúčastniť cyklistických pretekov na pobreží, alebo s pohárom bubliniek stojac na slnku podporiť jeho účastníkov:)

 

 

Čas na oddych a „znovuzrodenie“

Práve teraz je podľa mňa ten správny čas vydať sa oddýchnuť si do niektorých prírodných termálnych kúpeľov, ktorých je po Toskánsku roztrúsených množstvo. Výhodou je, že horúca liečivá voda vám pri jarných teplotách vzduchu 16-18°C padne veľmi fajn ako i fakt, že kúpele nebudú preplnené turistami a stanú sa tak pre vás skutočnou oázou pokoja.

Našim cestovateľom radi poradíme naše obľúbené toskánske kúpele, ako i kde parkovať a všetky potrebné informácie

Návrat v čase

Tak nazývam chvíle, keď sa prechádzam malými kamennými dedinkami a mestami, ktoré vyzerajú akoby boli pripravené na nakrúcanie romantického filmu minulého storočia. Absolútne najväčším bonusom spoznávania Toskánska v marci je minimum turistov, ktorí sa tu pohybujú a tak „nekazia“ čarovný dojem, ktorý tu razom nadobudnete. Práve teraz budete môcť zažiť všetko to, o čom píšem vo svojich príspevkoch. Nonny, ktoré vykecávajú v oknách a ich manželov, ktorí v skupinkách, vyfintetní postávajú pred barom a sledujú okolie, deti, ktoré si v úzkej uličke spravia svoje ihrisko, majiteľov malých trattorií, ktorí s vami budú vo svojich zásterách vykecávať a urobia vám tie najlahodnejšie cestoviny na svete, vysedávanie na terasách malých námestí pod príjemnými slnečnými lúčmi….a to ticho…povestný pokoj toskánskeho vidieka sem-tam prerušovaný smiechom, ostrým zvukom práve prechádzajúcej Vespy či štrnganím kávových šálok v neďalekej kaviarni. Ahhhh:)

Do skorého videnia amici!

Zdenka

Ak ste si ešte nerezervovali svoju t o s k á n s k u  d o v o l e n k u  2020, pozrite sa na náš krásny web www.siitaly.eu

Akékoľvek otázky vám radi zodpovieme na info@siitaly.eu