Ochutnajte Toskánsko s Martinom Záhumenským

by Zdenka Jakešová

 

 

„Za hranicami veľkých miest a turistických zastávok sa skrýva ešte jedno Toskánsko – malebné, tiché, skryté pred zrakmi neznalých návštevníkov….“

IMG_7036

„Je mi veľkým potešením, že Martina, ktorého som doteraz sledovala ako porotcu Masterchef a obdivovala jeho úspechy, privítam spolu s Vami u mňa v Toskánsku. Martin Záhumenský je nielen veľmi milý a priateľský človek, ale aj kuchár srdcom i dušou. Priletí za nami priamo z Londýna, kde bývalý žiak slávneho Gordona Ramsey už vyše 10 rokov pôsobí vo vychytených Michelinovských reštauráciách, kde varil pre také zvučné mená ako Rihanna, Beckhamovci, Tom Hanks, Tom Criuse a kde dokonca vyhral britskú súťaž Kuchár roka 2015. Spolu sme pre vás pripravili nezabudnuteľných šesť dní na čarovnom mieste toskánskeho vidieka plných gurmánskych zážitkov.“
Veľmi sa už na 18.september tešíme, na každého z vás:)
Zdenka

„Priatelia, dovoľte, aby som Vás pozval na spoločné objavovanie krás Toskánska. Tento región Talianska je stvorený pre gurmánov a milovníkov skvelých lokálnych prírodných ingrediencií, ktoré Vám budeme predstavovať s našou šikovnou hostiteľkou Zdenkou. Ja sa Vám budem snažiť ukázať ako niektoré z nich využiť naplno vo varení a aj zo zdanlivo obyčajných surovín pripraviť nebeské chute. Pre mňa samého v kuchyni nie je nič krajšie ako úžasný sezónny lokálny produkt, ktorý spracujete jednoducho s láskou a tým vyzdvihnete jeho základnú podstatu.
Už sa neviem dočkať týchto dní, ktoré pre mňa (a verím, že aj pre vás) budú jednou z najpríjemnejších dovoleniek v živote.
Teším sa na vás!“
Martin Záhumenský

Bez názvu


DEŇ 1.
14.00 – 19.00 hod. / Príchod a ubytovanie v rodinnom vinárstve – romantickej vile Il Borghetto
Uvítacie aperitivo, predstavenie programu nasledujúcich dní
19.30 / Uvítacia večera v známej Michelinovskej reštaurácii
(degustačné menu)
……………………………………………………………………………………………………………………
DEŇ 2.
08:30 – 10:00 hod. Raňajky
10:00 hod. Návšteva blízkeho mestečka San Casciano in Val di Pesa (pozrieme sa na miestne trhy, kde ochutnáme povestný streetfood, spolu s Martinom nakúpime na večernú Masterclass, vychutnáme si poctivé talianske caffé a navštívime aj malú výrobňu domácich cestovín)
12:00 hod. Návšteva syrovej farmy skrytej uprostred storočných olivovníkov, ktorá výraba jedny z najlepších ovčích syrov – pecorino v celom Toskánsku. Prejdeme sa nielen po farme, ale aj po samotnom „laboratóriu“, v ktorom sa syry vyrábajú a na záver ich ochutnáme spolu s výbornými vínami tejto farmy.
14:30 hod. Návrat do vily Il Borghetto
18:00 hod. Masterclass so chef Záhumenský-m, ktorý bude pre vás pripravovať zaujímavé 3-chodové menu inšpirované toskánskou tradíciou a „dokorenené“ modernými prvkami
Popri Masterclass navštívime aj vínne pivnice, vinohrady vinárstva Il Borghetto a ochutnáme niektoré z ich výborných vín
20:00 hod. Spoločná večera
……………………………………………………………………………………………………………………
DEŇ 3.
08:00 – 09:30 hod. Raňajky
09:45 hod. Odchod do Florencie
11:00 – 15:30 hod. Tour po Florencii so slovenskou sprievodkyňou (prejdeme najznámejšie monumenty, dozvieme sa viac o zaujímavej histórii tohto renesančného mesta, ale navštívime aj miesta, ktoré poznajú domáci a budeme mať rôzne kulinárske zastávky, počas ktorých ochutnáme typickú „La cucina povera“, ktorá ma vo Florencii a jej okolí hlbokú tradíciu)
Do 17:00 hod. Voľný program
17:00 hod. Odchod do vily Il Borghetto (*v prípade skupinového transferu)
18:00 hod. Príchod do vily a voľný program
……………………………………………………………………………………………………………………
DEŇ 4.
08:00 – 09:30 hod. Raňajky
11:00 hod. Pre našich hostí je vždy nezabudnuteľným zážitkom prehliadka tradičnej toskánskej rodinnej farmy s jej majiteľom Michelem spojená s obedom, ktorú nám pripraví domáca pani z čerstvých domácich surovín – a musím povedať, varí famózne 🙂 Súčasťou obeda je aj ochutnávka vín a medov z vlastnej produkcie farmy.
14:00 hod. Voľný program
18:00 hod. Masterclass so chef Záhumenský-m, ktorý špeciálne pre vás vymyslel nezabudnuteľné menu
*Počas Masterclass máme pre vás pripravenú ochutnávku čokolád z okolia Pisy, ktoré sa nazýva „údolím čokolády“ a kde nájdete najznámejšie toskánske čokoládovne.
20:00 hod. Spoločná večera
……………………………………………………………………………………………………………………
DEŇ 5.
08:30 – 10:00 hod. Raňajky
Voľný program
15:30 hod. Návšteva historickej rodinnej farmy mimo rušných ciest, ktorá sa nachádza neďaleko mestečka Castellina in Chianti. Vyrábajú tu úžasné prosciutto a salámy z najstaršieho toskánskeho plemena Cinte Senese, vínka a olivový olej. Prezrieme si vinohrady, olivové háje, okolité lesy, kde prasiatka žijú a tiež miesto, kde sa ich výborné mäsové výrobky vyrábajú a kde „oddychujú“. Po prehliadke nás čaká ochutnávka všetkých tých dobrôt, mňam!
18:00 hod. Po ceste navštívime typické malebné dedinky
19:40 hod. V mestečku Panzano in Chianti nás čaká nášteva presláveného mäsiarstva Daria Cecchini, bláznivého toskánskeho mäsiara, ktorého už poznajú ľudia po celom svete. Malé aperitivo u neho v mäsiarstve a potom….vyberané mäsové hody v jeho reštaurácii, kde priamo pred nami budú grilovať niekoľkochodové menu z najlepších kúskov mäsa. Veľmi silný zážitok:)
……………………………………………………………………………………………………………………
DEŇ 6.
Do 11:00 hod. Check – out
(*V prípade letovej prepravy vám rada zabezpečím súkromný transfer)
 ……………………………………………………………………………………………………………………

Termín: 18.-23. September 2016 & 18.-23. Október 2016

Ubytovanie: Romantická vila Il Borghetto, link: https://seeitaly.sk/vila-ilaria
 
Cena: 1240,00€ / osoba

(*cena zahŕňa ubytovanie s raňajkami na 5 nocí, uvedený zážitkový program, využívanie služieb usadlosti: free wifi, parkovanie, denné upratovanie, bazén)
(*Cena nezahŕňa miestnu daň vo výške 1,50€ / osoba / noc)
(*cena platí pri obsadení izby 2 osobami)
(*Zmena uvedených časov a programu vyhradená)

Pre vás, ktorí nemáte radi organizované akcie a chcete si tu oddýchnuť som vymyslela druhú variantu – pobyt, kde zažijete dve Martinove Masterclass spolu s ochutnávkou vín a čokolády, a tiež uvítaciu večeru na jednom veľmi špeciálnom mieste:)
*Cena tohto pobytu je 900,00€ / osoba / 6 dní

Transfery: Cena nezahŕňa transfery vrámci pobytu.
Skupinový transfer je možné doobjednať si za extra poplatok:
Základný: 70,00€ / osoba (3. a 5.ty deň)
Komplet:  140,00€ / osoba
(*cena nezahŕňa transfer na / z vily v deň check-inu a check-outu)
 
 
Viac info na info@siitaly.eu