Sííí, Apúlia!

by admin
Termín:
4.-7. september 2024
Cena:
1225,00€ / osoba / pobyt
Cena zahŕňa:
ubytovanie**** na 3 noci s raňajkami, uvedený zážitkový a gurmánsky program, služby usadlosti: raňajky, denné upratovanie, energie, wifi, služby delegátov See,Italy počas celého pobytu, súkromný transfer počas celého pobytu, spiatočná letenka Viedeň-Bari s príručnou batožinou (10kg)
Cena nezahŕňa:
miestnu daň – 1,50€ / osoba nad 14 rokov / noc, cestovné poistenie
Voľné miesta:
4

Čarovný región na povestnom talianskom podpätku, kde Iónske more stretá to Jadranské, kde sa na kopcoch obrastených stáročnými olivovníkmi majestnátne týčia typické biele dedinky, ktoré nádherne ladia s modrou oblohou a exotickými rastlinami, ktoré tu bohato rastú a kde talianske babičky vo farebných zásterách na uliciach pripravujú typické cestoviny z juhu. V Apúlii nájdeme všetko- čarovné dedinky, úžasnú gastronómiu a vyhlásené vína, prekrásne pobrežie s malými zátokami i ohromujúcimi útesmi, chránené prírodné rezervácie i mnoho skrytých pokladov a veľmi autentickú atmosféru. Apúliu s nami spoznáte nielen cez jej vyhlásené “turistické” miesta, ale spolu na našich cestách nazrieme i do domovov malých farmárov, kde nás pohostia svojim vínom a poctivou kuchyňou, budeme ochutnávať mieste dobroty a užívať si povestnú južanskú pohostinnosť a pohodu 😊

 

Program

Deň 1.

4.september 2024 (Streda)

07:05 hod. / Odlet z letiska Schwechat

08:35 hod. / Budeme vás čakať na letisku v Bari, aby sme sa našim súkromným transferom odviezli do slávneho prímorského letoviska Polignano a Mare, kde nás čakajú spoločné raňajky

11:00 – 15:30 hod. / Voľný program a možnosť stráviť voľný čas na ikonickej pláži tohto nádherného mestečka, alebo sa túlať jeho uličkami a ochutnávať miestnu gastronómiu

16:00 – 17:30 hod. / Na Polignano sa pozrieme i od mora, čaká na nás krásna plavba člnom okolo mestečka, preskúmame jeho početné zálivy i jaskyne, dychberúce výhľady na tento skvost vybudovaný v skalách nad morom, chýbať samozrejme nebude poobedňajšie aperitivo, ktoré k dovolenke, modrej oblohe a moru jednoznačne patrí:)
*plavba člnom sa uskutoční len pri priaznivých poveternostných podmienkach

19:00 hod. / Príchod na vilu a check-in

19:30 hod. / Čaká nás uvítacia 3-chodová večera s bublinkami

 

Deň 2.

5.september 2024 (Štvrtok)

08:00 – 09:00 hod. / Raňajky

09:00 – 18:00 hod. / Poznáte malebné biele mestečko Ostuni, ktoré sa tiahne and stáročnými olivovými hájmi a neďalekým pobrežím? Práve Ostuni bude naším dnešným cieľom:) Dnešok pojmeme viac lokálne a preto navštívime malú rodinnú farmu, kde sa vyrába fantastická remeselná burrata a mozzarella, ktorú priamo pred nami vyrobia a my si po prehliadke doprajeme ľahký vidiecky obed s vínkom:) Po týchto gurmánskych zážitkoch si doprajeme chvíľu pre seba a preskúmame krásy mestečka Ostuni po vlastnej osi, samozrejme vybavení našimi tipmi a itinerárom:) Deň ukončíme spoločným rozlúčkovým aperitivom pri západe slnke, ohhh:)

18:30 hod. / Návrat na vilu a voľný program (*možnosť doobjednania večere)

 

Deň 3.

6.september 2024 (Piatok)

08:00 – 08:30 hod. / Raňajky

08:30 – 21:30 hod. / Dnes nás čaká krásny celodenný výlet a návštívime až dve nezabudnuteľné miesta, ktoré sú zapisané vo svetovom dedičstve UNESCO. Jedno z najstarších a najmagickejších miest na svete – Matera a následne Alberobello, ktoré je známe svojimi typickými trulli domčekmi. Medzi návštevami týchto miest si doprajeme aj zastávku v našom obľúbenom vinárstve, kde nás čaká bohatá ochutnávka vín sprevádzaná ľahkým obedom s lokálnymi pochúťkami:)

21:30 hod. / Príchod na vilu

 

Deň 4.

7.september 2024 (Sobota)

08:00 – 10:00 hod. / Čakajú nás pohodové víkendové raňajky

Do 10:00 hod. / Check-out

10:00 hod. / Naša dovolenka sa končí a my vás odvezieme na letisko v Bari, kde sa s vami rozlúčime a poprajeme vám šťastný let domov:)

13:40 hod. / Let Bari-Viedeň

*drobná úprava programu vyhradená
*cena platí pri obsadení izby 2 osobami

REZERVÁCIE&VIAC INFO na info@seeitaly.sk