František U., 20.11.2014

by admin

Všetko to prišlo ako blesk z jasného neba. Neskoro večer sme sa dozvedeli, že sme vyhrali toskánsky pobyt a na druhý deň odchádzame do Toskánska. Nad touto destináciou sme už dlhšie uvažovali, no zatiaľ nebola príležitosť sa tam pozrieť. Až doteraz.
Posledné ranné prípravy a vyrážame. Cesta ubehla pomerne rýchlo, no do cieľa sme prišli až neskoro v noci. Aj vďaka neskorému príchodu sme zažili pár nezabudnuteľných zážitkov v susedstve, na ktoré budeme ešte dlho s úsmevom spomínať. V regióne Chianti sa dá celkom slušne poblúdiť, preto odporúčame príchod ,pokiaľ možno, za denného svetla.
Ubytovanie v apartmáne klasickej toskánskej vily s názvom Giulietta vás uchváti. Skoro ráno sme sa prebudili ako do rozprávky, spí sa tu neskutočne dobre. Spev vtákov, úžasná scenéria a chutné talianske raňajky s vôňou kávy nás dostatočne nabudili na spoznávanie tejto úžasnej krajiny. Niet sa čo čudovať, že je rajom mnohých celebrít. Čo sa týka jedla a vína, nemôžte si vybrať lepšiu destináciu.
Panzano in Chianti – tak sa volá mestečko v Toskánsku, ktoré nám už počas krátkeho pobytu prirástlo k srdcu. Úžasné výhľady. rozprávková scenéria, vinice, olivovové háje, dobové vily prevažne z kameňa, jednoducho niečo, čo treba zažiť.
Počas celého októbrového pobytu sa na nás usmievalo hrejivé slnko a teplota sa vyšplhala k tridsiatim stupňom Celzia.
Príjemné večerné posedenie pri poháriku Chianti v Panzane zakončilo ďalší úžasný den v Toskánsku. Opísať túto dokonalosť? Jednoducho, „La dolce vita“!
Iba niekoľko dní v Toskánsku nám ukázalo, ako málo sme stihli z tejto nádhernej krajiny vidieť. Určite sa tam chceme v blízkej dobe vrátiť.
Vďaka patrí dvom úžasným ľudom, Zdenke a Martinovi z projektu Sí Toskánsko, za sprostredkovanie pobytu a množstva skvelých zážitkov. Pobyt v Toskánsku je splneným snom pre každého, kto miluje cestovanie a spoznávanie úžasných miest. Jedinečný ráz krajiny, kľukaté cesty obklopené prírodou, romantické výhľady na tie najzelenjšie aleje, aké si vedia vaše oči predstaviť, to všetko vám zabezpečí v hlave množstvo nádherných pocitov, ktoré ste doteraz nepoznali. Nemohli ste, neboli ste ešte v Toskánskom raji.