Soňa Kallová, Pezinok, 03.November 2019

by Veronika Gašparíková

Chceli by sme sa vám veľmi pekne poďakovať za dar pobytu na takom krásnom mieste akým je usadlosť Baccetti. Som pomerne scestovaná ale musím povedať, že je to naozaj výnimočné miesto, idylicky vsadené do okolia. Izby sú citlivo umiestnené do starých obytných aj hospodárskych budov, kde netreba veľký pozorovací talent aby si človek všimol zladenie detailov starej usadlosti s modernými vymoženosťami pre ubytovaných. Je ideálne pre relax ale aj aktivity, ktoré robí Sí Italy.

Raňajky boli skvelé. Bolo vidno, že sa personál snaží každý deň o obmenu a tak sme počas 4 dní mali možnosť ochutnať okrem raňajkových „klasík“ aj rôznorodé invencie, ktoré sme naozaj ocenili (a potom sme na nich na iných miestach spomínali).

Taktiež personál na recepcii bol pri každej otázke či požiadavke naozaj veľmi pozorný, milý a ochotný. Snáď jediné, čo by som neohodnotila pozitívne, sú steny medzi izbami, ktoré sú takmer ako keby neboli (počuli sme každý detail, nie je príjemné nechtiac počúvať susedov v každom okamihu ich dovolenky). Náš kamarát Peter, ktorý bol s nami sa zas nevyspal veľmi kvôli večernému a potom aj skorému rannému ruchu v kuchyni.

Ďakujeme aj za víno, ktoré sme pri pobyte dostali ako pozornosť. Bez pohára Chianti k večeri by som si tento pobyt len ťažko vedela predstaviť 🙂

Večeru sme si na usadlosti dali len prvý večer. Bola výborná, aj keď na naše pomery cenovo trochu náročnejšia. Musím povedať, že ma dlhodobo fascinujú talianske jedlá, predovšetkým ich jednoduchosť a nečakané ale naozaj trefné kombinácie.

Mrzí ma, že sme sa nestretli. Väčšinu dní pobytu na usadlosti sme navštevovali historické pamiatky. Jeden deň sme si urobili peší okružný výlet z Mercatale, ktorý bol veľmi príjemný a v ten deň sme podvečer strávili na usadlosti a mali si možnosť obzrieť okolie. Nakoľko sa profesionálne venujem cestovnému ruchu a dlhé roky pracujem s Talianmi, s organizáciou našich aktivít a komunikáciou sme nemali problém.

Ešte raz vám veľmi pekne ďakujeme