• Popis

POPIS USADLOSTI

Rodinné agroturizmo Alfani, o ktoré sa s láskou stará majiteľ farmy Michele so svojou rodinou, sa nachádza v pokojnom, romantickom prostredí vysoko v toskánskych kopcoch, len 22 km od renesančnej Florencie. Vidiecka kamenná usadlosť, ktorá nedávnou citlivou rekonštrukciou získala svoju agroturistickú funkciu, sa nachádza na zvlnenej toskánskej pahorkatine medzi vinicami, olivovými hájmi a lesmi s čarovnými výhľadmi, ktoré vyzdvihujú scénografiu tohto miesta. Uprostred olivových hájov nájdete svoju oázu pokoja s bazénom, záhradným sedením so slnečníkmi, hojdacou sieťou a miestom na grilovanie. Rodina Alfani sa o vás postará ako o vlastných priateľov a pohostí vás vlastným vínom, olivovým olejom, biomedmi či pri bohatej uvítacej večeri pod hviezdnym nebom.
(Z hlavnej cesty vedie k usadlosti vidiecka príjazdová cesta – približne 500 m)

 

POPIS APARTMÁNOV

Agroturizmo ponúka 6 rustikálnych apartmánov v pokojnom prostredí v srdci prírody, v autentických kamenných vilách, každý s vlastnou terasou so záhradným sedením a slnečníkom. Veľmi útulne zariadené self-catering apartmány majú plnevybavenú kuchyňu s jedálňou, free wifi, SAT TV, ventilátor (v období letnej sezóny), sieťky proti hmyzu, trezor (apartmán 3 a apartmán 6). V kúpeľni, samozrejme, nájdete osušky či fén na vlasy. Niektoré apartmány poskytujú prekrásne panoramatické výhľady do údolia. Rodinná atmosféra a toskánska pohostinnosť dávajú tomuto miestu rozmer nezabudnuteľnej dovolenky.

 

Selfcatering ubytovanie – V Toskánsku predstavuje veľmi populárny typ ubytovania a znamená ubytovanie s vlastným stravovaním vo väčšine prípadov v apartmánoch s vlastnou kuchyňou alebo kuchynským kútom. Selfcatering ubytovanie neposkytuje denný servis vo forme upratovania. Upratovanie apartmánov a výmena posteľného prádla, osušiek/uterákov je vo väčšine prípadov nastavená 1x počas týždňového pobytu, v niektorých prípadoch je to len výmena posteľného prádla, osušiek/uterákov 1x v priebehu týždňového pobytu.

 

Apartmán 1 – Apartmán pre 2-4 osoby s rozlohou 49 m2, 1 x spálňa s manželskou posteľou, 1 x kúpeľňa so sprchovacím kútom, osušky, fén na vlasy, plnevybavená kuchyňa s jedálňou, obývacia izba so sofabed pre 2 osoby (160 x 190 cm), TV, SAT, free WIFI, ventilátor ( v období letnej sezóny ), sieťky proti hmyzu, terasa so záhradným sedením. Apartmán sa nachádza na prízemí, je bezbariérový, vhodný pre telesne postihnuté osoby.

Apartmán 2 – Apartmán pre 2 osoby s rozlohou 41 m2, 1 x spálňa s manželskou posteľou,1 x kúpeľňa so sprchovacím kútom, osušky, fén na vlasy, plnevybavená kuchyňa s jedálňou, obývacia izba, TV, SAT, free WIFI, ventilátor ( v období letnej sezóny ), sieťky proti hmyzu, terasa so záhradným sedením. Apartmán sa nachádza na prízemí.

Apartmán 3 – Apartmán pre 4-6 osôb s rozlohou 62 m2, 1 x spálňa s manželskou posteľou, 1 x spálňa s poschodovou posteľou, 2 x kúpeľňa so sprchovacím kútom, osušky, fén na vlasy, plnevybavená kuchyňa s jedálňou, obývacia izba so sofabed pre 2 osoby (160 x 190 cm), TV, SAT, free WIFI, bezpečnostný trezor, ventilátor ( v období letnej sezóny ), sieťky proti hmyzu, terasa so záhradným sedením. Apartmán sa nachádza na prízemí.

Apartmán 4 – Apartmán pre 4 osoby s rozlohou 62 m2, 1 x spálňa s manželskou posteľou , 1 x spálňa s oddelenými posteľami ( možnosť postele spojiť ), 1 x kúpeľňa so sprchovacím kútom, osušky, fén na vlasy, plnevybavená kuchyňa s jedálňou. TV, SAT, free WIFI, ventilátor ( v období letnej sezóny ), sieťky proti hmyzu, terasa so záhradným sedením. Apartmán sa nachádza na 3 podlažiach.

Apartmán 5 – Apartmán pre 6-8 osôb s rozlohou 90 m2, 2 x spálňa s manželskou posteľou, 2 x kúpeľňa ( 1 x kúpeľňa so sprchovacím kútom a vaňou, 1 x kúpeľňa so sprchovacím kútom ), osušky, fén na vlasy, 1 x spálňa s oddelenými posteľami ( možnosť postele spojiť ), plnevybavená kuchyňa s umývačkou riadu, jedáleň a krbom, šatník, obývacia izba so sofabed pre 2 osoby (160 x 190 cm). TV, SAT, free WIFI, ventilátor ( v období letnej sezóny ), sieťky proti hmyzu, terasa so záhradným sedením. Apartmán sa nachádza na 2 podlažiach.

Apartmán 6 – Apartmán pre 4-6 osoby s rozlohou 94 m2, 1 x spálňa s manželskou posteľou,1 x spálňa s oddelenými posteľami ( možnosť postele spojiť ), 2 x kúpeľňa ( 1 x kúpeľňa so sprchovacím kútom, 1 x kúpeľňa s masážnou vaňou ), osušky, fén na vlasy, plnevybavená kuchyňa s umývačkou riadu, jedáleň s krbom, obývacia izba so sofabed pre 2 osoby (160 x 190 cm), bezpečnostný trezor, TV, SAT, free WIFI, sieťky proti hmyzu, ventilátor ( v období letnej sezóny ). Apartmán sa nachádza na 2 podlažiach.

 

Služby:

 • bazén uprostred súkromnej záhrady (15×7 m, hĺbka 1,0 – 1,5 m, v prevádzke od apríla do konca októbra) so slnečníkmi a lehátkami
 • možnosť doobjednania raňajkového koša (za poplatok). Službu je možné objednať len v čase rezervácie.
 • free WIFI
 • bezplatné parkovisko
 • záhrada s grilom a záhradným sedením a s možnosťou grilovania uprostred olivového hája
 • stolný tenis
 • rodina pripravuje 1x týždenne tradičnú toskánsku večeru/obed s ochutnávkou vín (38€ / dospelá osoba, 20€ / dieťa do 18 rokov, dieťa do 7 rokov zdarma). Potrebné objednať vopred.
 • možnosť degustácie a zakúpenia vína, olivových olejov, medov či mäsových výrobkov rodinnej výroby
 • práčovňa so sušičkou (za poplatok)
 • možnosť požičania detských postieľok (zdarma)
 • detské ihrisko
 • možnosť babysittingu (za poplatok)
 • domáce zvieratá (za poplatok)

 

Cena:

Apartmán pre 2 osoby od 110€/ noc

Apartmán pre 4 osoby od 125€/ noc

Apartmán pre 6 osôb od 240€/ noc

 

*cenová ponuka závisí od typológie izby/apartmánu, počtu osôb a nocí, či sezóny. Radi Vám ju vypracujeme na základe vašich požiadaviek.

 

Postup pri rezervácii: Pri záväznej rezervácii posielame našim hosťom link na rezervačný formulár, ktorý klient vyplní online. Ak je rezervácia viac ako 90 dní pred nástupom na pobyt, hradí sa 50% záloha a zvyšok neskôr (90 dní pred príchodom). Ak je rezervácia 90 alebo menej dní pred príchodom, hradí sa 100% sumy za pobyt. Takto je to nastavené majiteľom a my to musíme akceptovať.

 

Cena zahŕňa: rady a organizácia pobytu od nášho zážitkového špecialistu, booklet s autentickými a užitočnými odporúčaniami vytvorený na základe Zdenkinho života v Toskánsku, prítomnosť majiteľky projektu v Toskánsku, ktorá je tu pre Vás,  finálne upratovanie, energie, uteráky a posteľnú bielizeň (výmena v stredu), pre pobyty dlhšie ako 1 týždeň – upratovanie a výmena uterákov a posteľnej bielizne každý týždeň, detská postieľka, TV, WIFI, využívanie grilu, využívanie bazéna, využívanie nestráženého parkoviska, stolný tenis, fľaša vody v apartmáne, umývačka riadu s prípravkom na riad – pre prvé použitie, malá fľaška olivového oleja na ochutnávku.

 

Cena nezahŕňa: miestnu daň– 0,50€ / osoba nad 14 rokov / noc (miestna daň sa hradí len za prvé 4 noci v termíne 11.02.-22.11.), využívanie práčovne (poplatok 2,50€ za použitie práčky a 2,50€ za použitie sušičky), upratovanie počas týždňa – na požiadanie (11,50€/hodina), ochutnávka produktov farmy (10€ – 40€ – v závislosti od konkrétnej požiadavky), uvítací obed/večera – jedenkrát za týždeň v pondelok, utorok alebo stredu (38€/osoba, 20€/deti do 15 rokov, deti do 7 rokov – zdarma)

 

Usadlosť je v prevádzke v termíne 11.02. do 22.11.

Minimálny počet nocí sú 4 noci, počas letnej sezóny (od 20.06. do 16.09. usadlosť akceptuje ubytovanie na 7 nocí, sobota-sobota)

 

Check-in: od 14:00 hod. do 19:00 hod. (neskorší príchod vás poprosíme oznámiť vopred)

Check-out: do 10:00 hod.