• Popis

POPIS USADLOSTI

Rodinné agroturizmo Alfani, o ktoré sa s láskou stará majiteľ farmy Michele so svojou rodinou, sa nachádza v pokojnom, romantickom prostredí vysoko v toskánskych kopcoch, len 28 km od renesančnej Florencie. Vidiecka kamenná usadlosť, ktorá citlivou rekonštrukciou získala svoju agroturistickú funkciu, sa nachádza na zvlnenej toskánskej pahorkatine medzi vinicami, olivovými hájmi a lesmi s čarovnými výhľadmi, ktoré vyzdvihujú scenériu tohto miesta. Uprostred olivových hájov nájdete svoju oázu pokoja s bazénom, záhradným sedením so slnečníkmi, hojdacou sieťou a miestom na grilovanie. Rodina Alfani sa o vás postará ako o vlastných priateľov a pohostí vás vlastným vínom, olivovým olejom, biomedmi či pri tradičnej toskánskej večeri pod hviezdnym nebom, ktorú pre svojich hostí organizujú každý týždeň.

 

*Z hlavnej cesty vedie k usadlosti vidiecka príjazdová cesta približne 500 m, ktorá nie je vhodná pre autá s nízkym podvozkom.

 

POPIS APARTMÁNOV

Agroturizmo ponúka 6 rustikálnych apartmánov v pokojnom prostredí v srdci prírody, v autentických kamenných vilách, každý s vlastnou terasou so záhradným sedením a slnečníkom. Veľmi útulne zariadené selfcatering apartmány majú plne vybavenú kuchyňu s jedálňou, free WIFI, TV SAT, ventilátor (v období letnej sezóny), sieťky proti hmyzu, trezor (apartmán 3 a apartmán 6). V kúpeľni samozrejme nájdete osušky či fén na vlasy. Niektoré apartmány poskytujú prekrásne panoramatické výhľady do údolia. Rodinná atmosféra a toskánska pohostinnosť dávajú tomuto miestu rozmer nezabudnuteľnej dovolenky.

 

Selfcatering ubytovanie – V Toskánsku predstavuje veľmi populárny typ ubytovania a znamená ubytovanie s vlastným stravovaním vo väčšine prípadov v apartmánoch s vlastnou kuchyňou alebo kuchynským kútom. Selfcatering ubytovanie neposkytuje denný servis vo forme upratovania. Upratovanie apartmánov a výmena posteľného prádla, osušiek/uterákov je vo väčšine prípadov nastavená 1x počas týždňového pobytu, v niektorých prípadoch je to len výmena posteľného prádla, osušiek/uterákov 1x v priebehu týždňového pobytu.

 

Apartmán 1 – apartmán pre 2-4 osoby s rozlohou 49m2, 1x spálňa s manželskou posteľou, 1x kúpeľňa so sprchovacím kútom, osušky, fén na vlasy, plne vybavená kuchyňa s jedálňou, obývacia izba so sofa bed pre 2 osoby (160 x 190 cm), TV SAT, free WIFI, ventilátor (v období letnej sezóny), sieťky proti hmyzu, terasa so záhradným sedením. Apartmán sa nachádza na prízemí, je bezbariérový, vhodný pre telesne postihnuté osoby.

Apartmán 2 – apartmán pre 2 osoby s rozlohou 41m2, 1x spálňa s manželskou posteľou, 1x kúpeľňa so sprchovacím kútom, osušky, fén na vlasy, plne vybavená kuchyňa s jedálňou, obývacia izba, TV SAT, free WIFI, ventilátor (v období letnej sezóny), sieťky proti hmyzu, terasa so záhradným sedením. Apartmán sa nachádza na prízemí.

Apartmán 3 – apartmán pre 4-6 osôb s rozlohou 62m2, 1x spálňa s manželskou posteľou, 1x spálňa s poschodovou posteľou pre deti, 2x kúpeľňa so sprchovacím kútom, osušky, fén na vlasy, plne vybavená kuchyňa s jedálňou, obývacia izba so sofa bed pre 2 osoby (160 x 190 cm), TV SAT, free WIFI, bezpečnostný trezor, ventilátor (v období letnej sezóny), sieťky proti hmyzu, terasa so záhradným sedením. Apartmán sa nachádza na prízemí.

Apartmán 4 – apartmán pre 4 osoby s rozlohou 62m2, 1x spálňa s manželskou posteľou, 1x spálňa s oddelenými posteľami (možnosť postele spojiť), 1x kúpeľňa so sprchovacím kútom, osušky, fén na vlasy, plne vybavená kuchyňa s jedálňou. TV SAT, free WIFI, ventilátor (v období letnej sezóny), sieťky proti hmyzu, terasa so záhradným sedením. Apartmán sa nachádza na 2 podlažiach. 

Apartmán 5 – apartmán pre 6-8 osôb s rozlohou 90m2, 2x spálňa s manželskou posteľou, 2x kúpeľňa so sprchovacím kútom, osušky, fén na vlasy, 1x spálňa s oddelenými posteľami (možnosť postele spojiť), plne vybavená kuchyňa s umývačkou riadu, jedáleň s krbom, šatník, obývacia izba so sofa bed pre 2 osoby (160 x 190 cm). TV SAT, free WIFI, ventilátor (v období letnej sezóny), sieťky proti hmyzu, terasa so záhradným sedením. Apartmán sa nachádza na 2 podlažiach.

Apartmán 6 – apartmán pre 4 osoby s rozlohou 94m2, 1x spálňa s manželskou posteľou, 1x spálňa s oddelenými posteľami (možnosť postele spojiť), 2x kúpeľňa (1 x kúpeľňa so sprchovacím kútom, 1x kúpeľňa s masážnou vaňou), osušky, fén na vlasy, plne vybavená kuchyňa s umývačkou riadu, jedáleň s krbom, obývacia izba s pohovkou, bezpečnostný trezor, TV SAT, free WIFI, sieťky proti hmyzu, ventilátor (v období letnej sezóny). Apartmán sa nachádza v súkromnej kamennej vilke na 2 podlažiach.

 

Služby:

 • bazén uprostred súkromnej záhrady (15×7 m, hĺbka 1,0 – 1,5 m, v prevádzke od apríla do konca októbra) so slnečníkmi a lehátkami
 • pri bazéne je zakázané konzumovať jedlo a alkohol, nie je povolená hudba, domáce zvieratká sú v blízkosti bazéna zakázané
 • možnosť doobjednania raňajkového koša (každý deň okrem nedele, za poplatok)
 • free WIFI
 • bezplatné parkovisko
 • záhrada s grilom a záhradným sedením a s možnosťou grilovania uprostred olivového hája
 • stolný tenis
 • rodina pripravuje 1x týždenne tradičnú toskánsku večeru s ochutnávkou vín (za poplatok)
 • možnosť degustácie a zakúpenia vína, olivových olejov, medov či mäsových výrobkov rodinnej výroby
 • práčovňa so sušičkou (za poplatok)
 • možnosť zapožičania detskej postieľky a detskej stoličky (zdarma)
 • možnosť babysittingu (za poplatok)
 • domáce zvieratá (za poplatok)
 • kúrenie v apartmánoch (za poplatok)

 

Cena:

Apartmán pre 2 osoby od 140€/ noc

Apartmán pre 4 osoby od 155€/ noc

Apartmán pre 6 osôb od 285€/ noc

 

*cenová ponuka závisí od typológie izby/apartmánu, počtu osôb a nocí či sezóny. Radi Vám ju vypracujeme na základe Vašich požiadaviek.

 

Postup pri rezervácii: Pri záväznej rezervácii posielame našim hosťom link na rezervačný formulár, ktorý klient vyplní online. Ak je rezervácia viac ako 90 dní pred nástupom na pobyt, hradí sa 50% záloha a zvyšok neskôr (90 dní pred príchodom). Ak je rezervácia 90 alebo menej dní pred príchodom, hradí sa 100% sumy za pobyt. Takto je to nastavené majiteľom a my to musíme akceptovať.

 

Cena zahŕňa: rady a organizácia pobytu od nášho zážitkového špecialistu, booklet s autentickými a užitočnými odporúčaniami vytvorený na základe Zdenkinho života v Toskánsku, prítomnosť majiteľky projektu v Toskánsku, ktorá je tu pre Vás, finálne upratovanie, voda, elektrina, uteráky a posteľnú bielizeň (výmena 1x do týždňa pri týždennom pobyte), pre pobyty dlhšie ako 1 týždeň – upratovanie, výmena uterákov a posteľnej bielizne na konci prvého týždňa pobytu a využívanie doplnkových služieb ako bazén, gril, stolný tenis, free WIFI a nestrážené parkovisko.

 

Cena nezahŕňa: miestnu daň – 2,00€/ osoba nad 14 rokov/ noc, využívanie práčovne, upratovanie počas týždňa – na požiadanie (20€/ hodina), ochutnávka produktov farmy (10€ – 40€  v závislosti od konkrétnej požiadavky), uvítacia večera – jedenkrát za týždeň, babysitting na vyžiadanie, raňajkový kôš, kúrenie v apartmánoch – hradené na konci pobytu podľa skutočnej spotreby

 

Usadlosť je v prevádzke v termíne 1. marca do 15. novembra.

Usadlosť akceptuje ubytovanie na min. 3 noci, počas Veľkej noci a hlavnej sezóny na min. 4 noci. Check in/out nie je možný v nedeľu.

 

Check-in: od 14:00 hod. do 18:00 hod. (Váš neskorší príchod prosíme nahlásiť vopred)

Check-out: do 10:00 hod.