• Popis

POPIS

S touto krásnou rodinnou usadlosťou som sa „stretla“ ešte pred dvoma rokmi, keď som hľadala príjemné a autentické zážitky pre hostí dovolenkujúcich v prímorskej oblasti a do tohto vinárstva ma doviedla priateľka Chicca. Vtedy som si akosi neuvedomila, že by to mohla byť i usadlosť ponúkajúca ubytovanie. Tohto roku som potrebovala na pár dní vypadnúť z hektiky náročnej sezóny a ako som tak jazdila a spontánne hľadala usadlosť, v ktorej strávim tento čas, očarila ma impozantná kovaná brána a dllllhá cyprušteková alej prekrývaná rozkvitnutými oleandrami vedúca k usadlosti. Zamilovala som sa na prvý pohľad! V prímorskej oblasti je totižto veľmi náročné nájsť autentické miesto, oázu oddychu a ak je ešte vedená rodinou, je to úplný klenot…presne ako Bolgherese! Páči sa mi tu, že si môžete vybrať či budete bývať „hotelovo“ alebo v priestranných apartmánoch, že celá usadlosť má krásne výhľady a je obklopená viničom, olivovníkmi a množstvom kvetov, že za hosťami tam ráno cestuje miestny pekár či rybár, aby vám predali svoje čerstvé produkty, že máte výborné vína na dosah, učarovali mi aj skvelé raňajky na krásnom mieste či fakt, že usadlosť sa nachádza na historickej gurmánskej ceste posiatej skvelými vinárstvami, olivovými farmami či trattoriami a len za rohom máte čarovnú dedinku Bolgheri 🙂

 

*Z hlavnej cesty vedie k usadlosti vidiecka príjazdová cesta.

 

POPIS IZIEB A APARTMÁNOV

Usadlosť ponúka 6 veľmi elegantných izieb zariadených v modernom štýle, pôsobiacich veľmi teplo a útulne. Izby sú vhodné pre 2 až 3 osoby a každá z nich má prístup do záhrady s privátnym posedením alebo súkromnú terasku. Ubytovanie v izbách je typu B&B a zahŕňa raňajky a denné upratovanie v cene pobytu. Ubytovanie v izbách je možné min. na 2 noci.

Apartmány sú zariadené v tradičnom toskánskom štýle s čarovným nádychom romantizmu. K dispozícii je 1 trojspálňový a 5 dvojspálňových selfcatering apartmánov vhodných pre rodinky s deťmi alebo dva páry, ktoré uvítajú pobyt v spoločnom apartmáne s plne vybavenou kuchyňou. Niektoré apartmány disponujú dvoma kúpeľňami pre ešte vyšší komfort. K apartmánom prináležia terasky s posedením a možnosťou prípravy barbecue. Apartmány sa nachádzajú na prízemí. Usadlosť akceptuje ubytovanie v apartmánoch na min. 7 nocí s nástupom vždy v sobotu (mimo sezóny je možný aj kratší počet nocí). Domáce zvieratká sú vítané v apartmánoch 🙂

 

IZBY

Izba 1izba pre 2 osoby s rozlohou 25m2 ponúka spálňu s manželskou posteľou a kúpeľňu so sprchovacím kútom. Štandardným vybavením izby je TV SAT, free WIFI, klimatizácia, sieťky proti hmyzu, fén na vlasy, trezor, minibar a príjemná teraska s posedením a vstupom do záhrady.

Izba 2izba pre 2+1 osôb s rozlohou 27m2 je vybavená priestrannou spálňou s manželskou posteľou a prísteľkou a tiež kúpeľňou so sprchovacím kútom. Štandardným vybavením izby je TV SAT, free WIFI, klimatizácia, sieťky proti hmyzu, fén na vlasy, trezor a minibar. Z izby vedie priamy vstup do záhrady, ktorej súčasťou je záhradné posedenie.

Izba 3dvojpodlažná izba s rozlohou 18m2 je vhodná pre 2 osoby a dieťa do 13 rokov a ponúka spálňu s maželskou posteľou na prízemí izby a lôžko pre 1 osobu situované na otvorenom lofte. Súčasťou vybavenia izby je kúpeľňa so sprchovacím kútom a štandardom je TV SAT, free WIFI, klimatizácia, sieťky proti hmyzu, fén na vlasy, trezor a minibar. Táto izba sa nachádza na poschodí a ponúka príjemné posedenie na teraske s výhľadom na záhradu.

Izba 4izba pre 2 osoby s rozlohou 20m2 je zariadená v romantickom toskánskom štýle, ladená je do ružova, čím ženské oko určite poteší. Spálňa má manželskú posteľ a súčasťou izby je aj kúpeľňa so sprchovacím kútom. Štandardné vybavenie izby je zachované a ponúka TV SAT, free WIFI, klimatizáciu, sieťky proti hmyzu, fén na vlasy, trezor a minibar. Príjemným bonusom je priestranná lodžia s posedením.

Izba 5 – dvojpodlažná izba s rozlohou 18m2 je vhodná pre 2 osoby a dieťa do 13 rokov a ponúka spálňu s manželskou posteľou na prízemí izby a lôžko pre 1 osobu situované na otvorenom lofte. Súčasťou vybavenia izby je kúpeľňa so sprchovacím kútom a štandardom je TV SAT, free WIFI, klimatizácia, sieťky proti hmyzu, fén na vlasy, trezor a minibar. Táto izba sa nachádza na poschodí a ponúka posedenie na teraske s výhľadom na záhradu.

Izba 6izba pre 2 osoby s rozlohou 25m2 ponúka spálňu s manželskou posteľou a kúpeľňu so sprchovacím kútom. Štandardným vybavením izby je TV SAT, free WIFI, klimatizácia, sieťky proti hmyzu, fén na vlasy, trezor, minibar a príjemná teraska s posedením so vstupom do záhrady. Izba je bezbariérová a je možné pridať prístelku.

 

APARTMÁNY

Apartmán 1dvojspálňový apartmán pre 4+1 osôb s rozlohou 80m2 ponúka spálňu s manželskou posteľou, spálňu s dvomi oddelenými posteľami, plne vybavenú kuchyňu s krbom a sofabed a dve kúpeľne so sprchovacím kútom. Štandardným vybavením apartmánu je TV SAT, trezor, klimatizácia, sieťky proti hmyzu, fén na vlasy a free WIFI. Apartmán má k dispozícii krytú terasku so záhradným sedením a možnosťou barbecue.

Apartmán 2priestranný dvojspálňový apartmán pre 4+1 osôb s rozlohou 80m2 ponúka spálňu s manželskou posteľou, spálňu s oddelenými posteľami, plne vybavenú kuchyňu so sofabed a kúpeľňu so sprchovacím kútom. Štandardným vybavením apartmánu je TV SAT, trezor, sieťky proti hmyzu, fén na vlasy a free WIFI. K apartmánu prináleží priestranná teraska so záhradným sedením a možnosťou prípravy barbecue.

Apartmán 3dvojspálňový apartmán, vhodný pre 4 osoby, s rozlohou 70m2 ponúka spálňu s manželskou posteľou, spálňu s dvoma oddelenými posteľami, plne vybavenú kuchyňu a dve kúpeľne so sprchovacím kútom. Štandardným vybavením apartmánu je TV SAT, trezor, sieťky proti hmyzu, fén na vlasy a free WIFI. Apartmán má k dispozícii krytú terasku so záhradným sedením a možnosťou barbecue a tiež privátnu terasku s ležadlami na slnenie.

Apartmán 4priestranný trojspálňový apartmán pre 4+2 osôb s rozlohou 105m2 ponúka dve spálne s manželskou posteľou, spálňu s dvoma oddelenými posteľami, plne vybavenú kuchyňu, obývaciu miestnosť so sofa bed a dve kúpeľne so sprchovacím kútom. Štandardným vybavením apartmánu je TV SAT, trezor, sieťky proti hmyzu, fén na vlasy a free WIFI. Apartmán má k dispozícii krytú terasku so záhradným sedením. Z terasky je možný vstup priamo do vinohradu. Apartmán je bezbariérový a samostatne stojaci. Je ideálny pre rodinu s 3 deťmi alebo dve rodiny s dieťaťom. 

Apartmán 5 rodinný apartmán s rozlohou 60m2 je vhodný pre 2 osoby a 2 deti. Zariadený je spálňou s manželskou posteľou, spálňou s dvoma oddelenými posteľami umiestnenými na otvorenom lofte a prísteľkou nachádzajúcou sa v priestoroch plne vybavenej kuchyne s jedálňou. Súčasťou apartmánu je kúpeľňa so sprchovacím kútom. Štandardným vybavením apartmánu je TV SAT, trezor, klimatizácia, sieťky proti hmyzu, fén na vlasy a free WIFI. K apartmánu prináleží vstup do záhradky s posedením a možnosťou prípravy barbecue. 

Apartmán 6 rodinný apartmán s rozlohou 60m2 je vhodný pre 2 osoby a 2 deti. Zariadený je spálňou s manželskou posteľou, spálňou s dvoma oddelenými posteľami umiestnenými na otvorenom lofte a prísteľkou nachádzajúcou sa v priestoroch plne vybavenej kuchyne s jedálňou. Súčasťou apartmánu je kúpeľňa so sprchovacím kútom. Štandardným vybavením apartmánu je TV SAT, trezor, klimatizácia, sieťky proti hmyzu, fén na vlasy a free WIFI. K apartmánu prináleží vstup do záhradky s posedením a možnosťou prípravy barbecue. 

 

SLUŽBY:

 • bazén so slanou vodou (v prevádzke od mája do októbra, v závislosti od počasia)
 • raňajky (iba v izbách zahrnuté v cene ubytovania, apartmány sú bez raňajok)
 • free WIFI
 • bezplatné parkovisko
 • klimatizácia (v izbách áno a iba v niektorých apartmánoch)
 • denné upratovanie (v izbách, v apartmánoch nie)
 • práčovňa
 • gril
 • záhrada s bio zeleninou
 • možnosť školy varenia (za poplatok)
 • možnosť zakúpenia čerstvých rýb a morských plodov priamo od miestneho rybára (každý štvrtok)
 • možnosť zakúpenia čerstvého pečiva (pondelok – sobota)
 • možnosť degustácie vína a olivových olejov (zdarma)
 • možnosť zakúpenia vína a olivových olejov
 • možnosť zapožičania detských postieľok a stoličiek (za poplatok)
 • domáce zvieratá (len v apartmánoch za poplatok)

 

Cena:

Izba pre 2 osoby od 230€/ noc

Apartmán pre 2 osoby od 270€/ noc

Apartmán pre 4 osoby od 300€/ noc

 

*cenová ponuka závisí od typológie izby/apartmánu, počtu osôb a nocí či sezóny. Radi Vám ju vypracujeme na základe vašich požiadaviek.

 

Postup pri rezervácii: Pri záväznej rezervácii posielame našim hosťom link na rezervačný formulár, ktorý klient vyplní online. Ak je rezervácia viac ako 90 dní pred nástupom na pobyt, hradí sa 50% záloha a zvyšok neskôr (90 dní pred príchodom). Ak je rezervácia 90 alebo menej dní pred príchodom, hradí sa 100% sumy za pobyt. Takto je to nastavené majiteľom a my to musíme akceptovať.

 

Cena izieb zahŕňa: rady a organizácia pobytu od nášho zážitkového špecialistu, booklet s autentickými a užitočnými odporúčaniami vytvorený na základe Zdenkinho života v Toskánsku, prítomnosť majiteľky projektu v Toskánsku, ktorá je tu pre Vás, raňajky, vodu, elektrinu, plyn, klimatizáciu, kúrenie, denné upratovanie, finálne upratovanie, free WIFI, bazén a parkovanie

 

Cena apartmánov zahŕňa: rady a organizácia pobytu od nášho zážitkového špecialistu, booklet s autentickými a užitočnými odporúčaniami vytvorený na základe Zdenkinho života v Toskánsku, prítomnosť majiteľky projektu v Toskánsku, ktorá je tu pre Vás, vodu, elektrinu, plyn, klimatizáciu (v niektorých apartmánoch), kúrenie (v apartmánoch 1, 5 a 6), finálne upratovanie, free WIFI, bazén a parkovanie

 

Cena izieb/apartmánov nezahŕňa: miestnu daň 1,50€/ osoba nad 12 rokov/ noc, kúrenie (v apartmánoch 2, 3 a 4), extra upratovanie apartmánov 50€

 

Podmienky akceptovania domácich zvierat v usadlosti: Usadlosť akceptuje domáce zvieratá v apartmánoch len na vyžiadanie a po oficiálnom potvrdení. Majitelia domácich zvierat sú zodpovední za správanie svojich zvierat, za pokoj, ticho a za to, aby nerušili ostatných hostí.

Psíky musia byť na vodítku. Usadlosť akceptuje len neagresívnych psov. Majitelia zvierat sú povinní odstrániť nečistoty po svojom zvierati, sú taktiež zodpovední za hygienu a čistenie svojho psa/mačky a hygienu v izbe a v spoločných priestoroch, pričom si zabezpečia lopatky a sáčky.

Akékoľvek škody spôsobené zvieraťom je potrebné nahlásiť na recepcii. Majitelia domácich zvierat sú povinní pred checkoutom uhradiť všetky škody spôsobené zvieraťom. Za všetky nároky súvisiace so spôsobenou škodou a škodou tretím osobám zodpovedá majiteľ zvieraťa, ktorý nesie plnú zodpovednosť za pobyt a správanie svojho zvieraťa v usadlosti.

Usadlosť si vyhradzuje právo neakceptovať zvieratá, ak nie sú splnené vyššie uvedené podmienky. Pobyt zvieratka v agroturizme je spoplatnený sumou 50,00€/ týždeň v apartmáne a hradí sa priamo v usadlosti.

 

 

Usadlosť je v prevádzke od 21. marca do polovice decembra.

Minimálny počet nocí pre ubytovanie v izbách sú 2 noci, pre ubytovanie v apartmánoch min. 7 nocí s nástupom v sobotu počas hlavnej sezóny (mimo sezóny je možný aj kratší počet nocí).

 

Check-in: od 14:30 hod. do 19:00 hod. pre izby, od 16:00 do 19:00 hod. pre apartmány

Check-out: do 11:00 hod. pre izby, do 10:00 hod. pre apartmány