• Popis

POPIS USADLOSTI

Čarovná usadlosť Castellina, ktorá pochádza z obdobia 15.storočia, je vo vlastníctve nonny Laury a jej predkov už od druhej svetovej vojny a nájdete ju na samote medzi dvoma autentickými mestečkami Castellina a Panzano. V súčasnosti vo zveľaďovaní tohto miesta skrytého pomedzi bohaté vinice pokračujú Laurini synovia s manželkami a podľa toho, čo som tu zažila, sa im darí niesť filozofiu ich mamy výborne. Napriek tomu, že z malej rodinnej usadlosti vyrástlo známe vinárstvo a niekdajšie hospodárske domy sa premenili na romantické ubytovanie, stále tu vládne spomalená, pokojná atmosféra typická pre rodinné obydlia. Agroturizmo má krásnu raňajkovú miestnosť či vlastnú enotéku a ponúka degustácie vín, vínne tour a tiež vlastnú rustikálnu školu varenia s nonnou Laurou. Ahhh 🙂

 

*Z hlavnej cesty vedie k usadlosti vidiecka príjazdová cesta, ktorá nie je vhodná pre autá s nízkym podvozkom.

 

POPIS APARTMÁNOV

Čarovné agroturizmo Castellina nesie silnú charizmu tohto prekrásneho vinárskeho kraja a ponúka ubytovanie v 9 apartmánoch a jednej suite pre 2 osoby. Každý apartmán (okrem suity) poskytuje selfcatering ubytovanie, má k dispozícii plne vybavenú kuchyňu prepojenú s obývacou časťou a spálne s manželskými posteľami, ktorých lôžka sa dajú oddeliť. Súkromná terasa s príjemným posedením a dychberúcim výhľadom je príjemnou súčasťou každého apartmánu. Niektoré apartmány majú k dispozícii aj klimatizáciu. Domáce zvieratká sú tu srdečne vítané a to zdarma.

 

Selfcatering ubytovanie – V Toskánsku predstavuje veľmi populárny typ ubytovania a znamená ubytovanie s vlastným stravovaním vo väčšine prípadov v apartmánoch s vlastnou kuchyňou alebo kuchynským kútom. Selfcatering ubytovanie neposkytuje denný servis vo forme upratovania. Upratovanie apartmánov a výmena posteľného prádla, osušiek/uterákov je vo väčšine prípadov nastavená 1x počas týždňového pobytu, v niektorých prípadoch je to len výmena posteľného prádla, osušiek/uterákov 1x v priebehu týždňového pobytu.

 

Izba typu suite – dizajn interiéru tejto suity bol inšpirovaný vinárstvom. Nájdete tu lampy a posteľné čelo vyrobené z dubových sudov a mnoho ďalších malých detailov, ktoré vyžarujú charizmu tohto vínneho kraja. Zariadenie zrekonštruovanej suity je dokonalou kombináciou rustikálneho a moderného toskánskeho štýlu. Suita s rozlohou 55m2 je vhodná pre 2 osoby a pozostáva zo spálne s manželskou posteľou, priestrannej modernej kúpeľne so sprchovacím kútom a súkromnej terasy. Ako jediná z ponúkaných apartmánov nemá k dispozícii kuchyňu, ale zároveň je jediná, ktorá ponúka raňajky a denný servis v cene pobytu. Suita je vybavená s TV SAT, klimatizáciou, fénom na vlasy, free WIFI a trezorom. Je bezbariérová a umožňuje ubytovanie aj na 1 noc.

Apartmán 1 – apartmán s rozlohou 42m2 je vhodný pre 2 osoby a pozostáva zo spálne s manželskou posteľou, kúpeľne a plne vybavenej kuchynskej linky prepojenej s obývacou časťou s krbom. Štandardným vybavením tohto útulného apartmánu je TV SAT, klimatizácia, free WIFI, fén na vlasy a trezor. Príjemnou súčasťou apartmánu je súkromná terasa so záhradným sedením a príjemnými výhľadmi na okolitý vinohrad.

Apartmán 2 – apartmán s rozlohou 51m2 je vhodný pre 2 osoby a pozostáva zo spálne s manželskou posteľou, ktorá sa nachádza na vyvýšenom poschodí, kúpeľne so sprchou, plne vybavenej kuchyne s jedálenským stolom a obývacou časťou so sedačkou a krbom. Štandardným vybavením apartmánu je TV SAT, klimatizácia, free WIFI, fén na vlasy a trezor. Apartmán má k dispozícii súkromnú terasu s posedením a výhľadmi na vinohrad.

Apartmán 3 – dvojpodlažný apartmán s rozlohou 75m2 je vhodný pre 3 osoby a pozostáva zo spálne s manželskou posteľou nachádzajúcou sa na poschodí a samostatnej spálne s jednolôžkom, ktorá je situovaná na prízemí. Na prízemí sa nachádza aj kúpeľňa so sprchou, plne vybavená kuchyňa prepojená s obývacou časťou a veľkým krbom. Štandardným vybavením tohto apartmánu je TV SAT, klimatizácia, free WIFI, fén na vlasy a trezor. Súkromná terasa so záhradným sedením ponúka čarovné výhľady na rozľahlý vinohrad.

Apartmán 4 – dvojpodlažný apartmán s rozlohou 63m2 je vhodný pre 4 osoby a pozostáva z dvoch spální s manželskou posteľou a kúpeľne so sprchovacím kútom a toaletou na poschodí. Na prízemí sa nachádza plne vybavená kuchyňa s jedálenským stolom a obývacou časťou a samostatné WC. Súčasťou vybavenia tohto útulného apartmánu je TV SAT, klimatizácia, free WIFI, fén na vlasy a trezor. Súkromná terasa so záhradným sedením je tým pravým miestom pre rannú kávu alebo pohár Chianti Classico pre príjemný záver dňa.

Apartmán 5 – apartmán s rozlohou 53m2 ponúka ubytovanie pre 3 osoby v dvojlôžkovej izbe s manželskou posteľou a samostatnej izbe s jednolôžkom. Apartmán je vybavený plne vybavenou kuchyňou prepojenou s obývacou časťou, kúpeľňou so sprchovacím kútom a štandardným vybavením ako je TV SAT, free WIFI, fén na vlasy, trezor a naozaj rozľahlá súkromná terasa s dychberúcimi výhľadmi na vinohrad.

Apartmán 6 – apartmán s rozlohou 86m2 ponúka ubytovanie pre 5 osôb v dvoch samostatných spálňach, jednej s manželskou posteľou a druhej s manželskou posteľou a jednolôžkom. Apartmán má k dispozícii kúpeľňu so sprchovacím kútom a toaletou, plne vybavenú kuchyňu s jedálenským stolom, krbom a prepojenou obývacou miestnosťou. Apartmán má štandardné vybavenie TV SAT, klimatizáciu, free WIFI, fén na vlasy a trezor. K dispozícii je veľká súkromná terasa a záhradka s bylinkami. Apartmán je bezbariérový.

Apartmán 7 – apartmán s rozlohou 97m2 je vhodný pre 5 osôb a poskytuje ubytovanie v dvoch spálňach s manželskou posteľou a samostatnou spálňou pre jednu osobu. Súčasťou apartmánu sú 2 kúpeľne so sprchovacím kútom a toaletou, plne vybavená kuchyňa a obývacia miestnosť s krbom. Apartmán je vybavený s TV SAT, free WIFI, umývačkou riadu, fénom a trezorom. Pre príjemné chvíle oddychu je k dispozícii priestranná súkromná terasa.

Apartmán 8 – pôvodne stodola, dnes priestranný dvojpodlažný apartmán pre 6 osôb s úctihodnou rozlohou 95m2. Jediný samostatne stojaci apartmán ponúka ubytovanie v troch spálňach s manželskou posteľou. Dve spálne sa nachádzajú na prvom poschodí spolu s kúpeľňou so sprchovacím kútom a toaletou. Na prízemí sa nachádza tretia spálňa, samostatná kúpeľňa so sprchou a toaletou a tiež plne vybavená kuchyňa s obývacou miestnosťou a krbom. Štandardným vybavením je TV SAT, free WIFI, fén na vlasy a trezor. Apartmán má k dispozícii veľkorysú terasu s dychberúcimi výhľadmi a súkromné parkovisko.

Apartmán 9 – najväčší apartmán usadlosti sa rozprestiera na 2 podlažiach s rozlohou 180m2 a poskytuje ubytovanie pre 9 osôb. Na prízemí sa nachádza obývacia miestnosť s krbom prepojená s plne vybavenou kuchyňou (vrátane umývačky riadu, práčky a sušičky) a nechýba ani jedálenský stôl. Na prízemí sú dve spálne s manželskými posteľami a dvomi kúpeľňami, každá s vlastnou toaletou. Na poschodí sa nachádza malá galéria s posedením a dve spálne, jedna s manželskou posteľou a druhá s manželskou posteľou a jednolôžkom. Obe spálne majú k dispozícii samostatnú kúpeľňu s toaletou. Štandardným vybavením je TV SAT, klimatizácia, free WIFI, fén na vlasy a trezor. Súkromná terasa so záhradným posedením poskytuje nádherné výhľady na okolitú krajinu a tiež možnosť prípravy BBQ. K apartmánu prináleží súkromné parkovisko.

 

Služby:

 • bazén (6 x 12 m, v prevádzke od mája do septembra) so slnečníkmi a lehátkami
 • možnosť objednania raňajok (za poplatok, v suite sú zahrnuté v cene)
 • free WIFI
 • bezplatné parkovisko
 • klimatizácia (v niektorých apartmánoch)
 • práčovňa (zdarma)
 • gril
 • súkromná terasa so sedením
 • enotéka s možnosťou občerstvenia aj pre vegetariánov, vegánov a celiatikov
 • možnosť školy varenia (za poplatok)
 • možnosť degustácie a zakúpenia vína, olivových olejov a balzamika (za poplatok)
 • farma so zvieratkami
 • detské ihrisko
 • možnosť zapožičania detských postieľok a stoličiek (zdarma) 
 • domáce zvieratá (zdarma, povolené max. 1 domáce zviera v apartmáne)

 

Cena:

Apartmán pre 2 osoby od 180€/ noc

Apartmán pre 3 osoby od 190€/ noc

Apartmán pre 6 osôb od 280€/ noc

Apartmán pre 9 osôb od 540€/ noc

 

*cenová ponuka závisí od typológie izby/apartmánu, počtu osôb a nocí či sezóny. Radi Vám ju vypracujeme na základe Vašich požiadaviek.

 

Postup pri rezervácii: Pri záväznej rezervácii posielame našim hosťom link na rezervačný formulár, ktorý klient vyplní online. Ak je rezervácia viac ako 90 dní pred nástupom na pobyt, hradí sa 50% záloha a zvyšok neskôr (90 dní pred príchodom). Ak je rezervácia 90 alebo menej dní pred príchodom, hradí sa 100% sumy za pobyt. Takto je to nastavené majiteľom a my to musíme akceptovať.

 

Cena zahŕňa: rady a organizácia pobytu od nášho zážitkového špecialistu, booklet s autentickými a užitočnými odporúčaniami vytvorený na základe Zdenkinho života v Toskánsku, prítomnosť majiteľky projektu v Toskánsku, ktorá je tu pre Vás, vodu, plyn, elektrinu, kúrenie, klimatizáciu (v niektorých apartmánoch), použitie práčky a žehličky v spoločnej práčovni, výmenu uterákov každé 3 dni, finálne upratovanie (v suite denné upratovanie) a využívanie doplnkových služieb ako bazén, stolný tenis, gril, free WIFI a parkovanie

 

Cena nezahŕňa: miestnu daň 2,00€/ osoba nad 14 rokov/ noc (max. 7 nocí), raňajky v apartmánoch

 

Usadlosť je v prevádzke od 15. marca do 17. novembra.

Usadlosť akceptuje ubytovanie na min. 3 noci (v suite je možné ubytovanie aj na 1 noc, v apartmáne č.9 počas júna až septembra na min. 4 noci).

 

Check-in: od 16:00 hod. do 19:00 hod. (Váš neskorší príchod prosíme nahlásiť vopred)

Check-out: od 8:30 hod. do 10:00 hod. (skorší check-out je možné urobiť aj deň vopred)