• Popis

POPIS USADLOSTI

Pre všetkých, ktorí túžia zažiť pravú toskánsku atmosféru v rodinnom prostredí, odporúčame navštíviť čarovné umelecké centrum Chianti – agroturizmo Collina v krásnom panoramatickom prostredí s výhľadmi na fascinujúci toskánsky vidiek. Postará sa o vás naša dobrá priateľka – usmievavá Talianka Ivana, ktorá spolu so svojím mužom a deťmi usadlosť vedie a ktorá v nej vytvára pocit domova. História tejto starovekej usadlosti sa datuje až do 14. storočia kedy usadlosť slúžila ako rodinná farma, v období renesancie dokonca patrila slávnej rodine Medici, ktorej tento kraj vďačí za obrovský rozkvet a bohatstvo v renesančnom období. Na panoramatickom výbežku, obklopenom olivovníkmi a vinohradmi, sa nachádza bazén s lehátkami na relax a slnenie, altánok s grilom a záhradným sedením, rozkvitnutá ružová pergola a umelecké inštalácie, ktoré tu vystavujú umelci z celého sveta. Dokonalé miesto na pohodovú dovolenku, ale aj na usporiadanie romantických svadieb.

 

POPIS APARTMÁNOV

V usadlosti sa nachádza 10 rustikálnych apartmánov s dobovým nábytkom citlivo zladeným s modernými prvkami, terakotovou podlahou, kamennými stenami, stropmi zdobenými mohutnými trámami a tradičnými krbmi. Apartmány majú kuchyňu s jedálňou, priestranné obývacie izby s krbom, štandardným vybavením je SAT TV, free WIFI, trezor, sieťky proti hmyzu, osušky a fén na vlasy. Krby v apartmánoch nie je možné používať a majú iba dekoratívny účel na zútulnenie.

 

Selfcatering ubytovanie – V Toskánsku predstavuje veľmi populárny typ ubytovania a znamená ubytovanie s vlastným stravovaním vo väčšine prípadov v apartmánoch s vlastnou kuchyňou alebo kuchynským kútom. Selfcatering ubytovanie neposkytuje denný servis vo forme upratovania. Upratovanie apartmánov a výmena obliečok, osušiek/uterákov je vo väčšine prípadov nastavená 1x počas týždňového pobytu, v niektorých prípadoch je to len výmena posteľného prádla, osušiek/uterákov 1x v priebehu týždňového pobytu.

 

Suita č.1 – priestranná izba pre 2 osoby na poschodí vily, 30m2, spálňa s manželskou posteľou spojená s kuchynským kútikom, kúpeľňa s vaňou, toaletou a bidetom. Štandardným vybavením izby je SAT TV, free WIFI, sieťky proti hmyzu, trezor, osušky a fén na vlasy.

Apartmán č.2 – priestranný apartmán pre 2-5 osôb na poschodí vily, 50m2, spálňa s manželskou posteľou, priestranná obývacia izba s rozkladacím gaučom pre 2 osoby (160 x 190 cm), plne vybavený kuchynský kútik s jedálňou, kúpeľňa so sprchou a toaletou. Štandardným vybavením izby je TV SAT, free WIFI, trezor, osušky a fén na vlasy. Apartmán ponúka možnosť prístelky (vhodná pre dieťa).

Apartmán č.3 – apartmán pre 2-5 osôb, na poschodí vily, 45m2, spálňa s manželskou posteľou (postele možno oddeliť), obývacia izba s rozkladacím gaučom pre 2 osoby (160 x 190 cm), v obývacej časti sa nachádza aj miniloft s posteľou pre 1 osobu, plne vybavená kuchyňa s jedálňou, kúpeľňa so sprchou, toaletou a bidetom. Štandardným vybavením izby je TV SAT, free WIFI, trezor, osušky a fén na vlasy.

Apartmán č.4 – priestranný apartmán pre 2-5 osôb, na poschodí vily, 60m2, spálňa s manželskou posteľou, obývacia izba s rozkladacím gaučom pre 2 osoby (160 x 190 cm), v obývacej časti sa nachádza miniloft s posteľou pre 1 osobu, plne vybavená kuchyňa s jedálňou, kúpeľňa so sprchou, toaletou a bidetom. Štandardným vybavením izby je TV SAT, free WIFI, stropný ventilátor, trezor, osušky a fén na vlasy.

Apartmán č.5 – priestranný apartmán pre 2-5 osôb, na poschodí vily, 50m2, spálňa s manželskou posteľou a rozkladacím gaučom pre 2 osoby (160 x 190 cm), plne vybavená kuchyňa s jedálňou, kúpeľňa s vaňou, toaletou a bidetom. Štandardným vybavením izby je TV SAT, free WIFI, trezor, osušky a fén na vlasy. Apartmán ponúka možnosť prístelky (vhodná pre dieťa).

Apartmán č.6 – apartmán pre 2-5 osôb na prízemí vily, 45m2. Obývacia časť s mini kuchynským kútikom a sofa bed pre dve osoby (160 x 190 cm) je prepojená so spálňou s manželskou posteľou, kúpeľňa so sprchovacím kútom, toaletou a bidetom. Štandardným vybavením izby je TV SAT, free WIFI, sieťky proti hmyzu, trezor, osušky a fén na vlasy. Apartmán ponúka možnosť prístelky (vhodná pre dieťa).

Apartmán č.7 – rozľahlý apartmán pre 4-5 osôb, na poschodí vily, 80m2, 2x spálňa s manželskou posteľou (postele možno oddeliť), priestranná obývacia izba s rozkladacím gaučom pre 2 osoby (160 x 190 cm), plne vybavená kuchyňa s jedálňou, 1x kúpeľňa so sprchou, toaletou a bidetom, 1x kúpeľňa s vaňou a toaletou. Štandardným vybavením izby je TV SAT, free WIFI, trezor, osušky a fén na vlasy.

Apartmán č.8 – priestranný apartmán pre 4-6 osôb, na prízemí vily, 90m2, 2x spálňa s manželskou posteľou (postele je možné oddeliť), obývacia izba s rozkladacím gaučom pre 2 osoby (160 x 190 cm), plne vybavená kuchyňa s jedálňou, kúpeľňa s vaňou, toaletou a bidetom. Štandardným vybavením izby je TV SAT, free WIFI, trezor, osušky a fén na vlasy. Tento apartmán je vhodný aj pre telesne postihnuté osoby.

Apartmán č.9 – priestranný poschodový apartmán pre 6-8 osôb, na zvýšenom prízemí vily (vedie k nemu 6 schodov), 100m2, na prízemí apartmánu sa nachádza spálňa s manželskou posteľou, obývacia izba rozkladacím gaučom pre 2 osoby (160 x 190 cm), plne vybavená kuchyňa s jedálňou, kúpeľňa s vaňou, toaletou a bidetom. Na poschodí nájdete 2x spálňu s manželskou posteľou a kúpelňu so sprchou, toaletou a bidetom. Štandardným vybavením izby je TV SAT, free WIFI, trezor, osušky a fén na vlasy.

Apartmán č.10 – priestranný poschodový apartmán pre 6-8 osôb na prvom poschodí vily (vedie k nemu 10 schodov), 100m2, na prízemí apartmánu sa nachádza spálňa s manželskou posteľou (postele možno oddeliť) s vlastnou kúpeľňou s vaňou, toaletou a bidetom, druhá spálňa s manželskou posteľou, obývacia izba s rozkladacím gaučom pre 2 osoby (160 x 190 cm), plne vybavená kuchyňa s jedálňou a kúpeľňa so sprchovacím kútom, toaletou a bidetom. Na poschodí nájdete 1x spálňu s manželskou posteľou. Štandardným vybavením izby je SAT TV, free WIFI, sieťky proti hmyzu, trezor, osušky a fén na vlasy.

 

Služby:

 • panoramatický bazén uprostred súkromnej záhrady (10,5 x 17 m, v prevádzke od mája do konca septembra, plavecká čiapka je povinná, nie sú povolené nafukovačky, lopty, vodné hry, potápanie a skákanie) s lehátkami, každý apartmán má svoje vyhradené miesto pri bazéne
 • raňajky (zahrnuté v cene ubytovania)
 • free WIFI
 • bezplatné parkovisko
 • denné upratovanie (okrem nedele a sviatkov)
 • denné a finálne upratovanie kuchyne (za poplatok)
 • stolný tenis
 • možnosť požičania bicyklov od externej firmy (za poplatok)
 • tradičná toskánska večera s ochutnávkou vín na privítanie (za poplatok)
 • romantický piknik uprostred olivového hája (za poplatok)
 • možnosť degustácie a zakúpenia vína, olivových olejov rodinnej výroby
 • možnosť požičania detských postieľok (zdarma)
 • možnosť babysittingu (za poplatok)
 • domáce zvieratá (za poplatok)

 

Cena:

Apartmán pre 2 osoby od 190€/ noc

Apartmán pre 4 osoby od 300€/ noc

Apartmán pre 6 osôb od 480€/ noc

 

*cenová ponuka závisí od typológie izby/apartmánu, počtu osôb a nocí či sezóny. Radi Vám ju vypracujeme na základe Vašich požiadaviek.

 

Postup pri rezervácii: Pri záväznej rezervácii posielame našim hosťom link na rezervačný formulár, ktorý klient vyplní online. Ak je rezervácia viac ako 90 dní pred nástupom na pobyt, hradí sa 50% záloha a zvyšok neskôr (90 dní pred príchodom). Ak je rezervácia 90 alebo menej dní pred príchodom, hradí sa 100% sumy za pobyt. Takto je to nastavené majiteľom a my to musíme akceptovať.

 

Cena zahŕňa: rady a organizácia pobytu od nášho zážitkového špecialistu, booklet s autentickými a užitočnými odporúčaniami vytvorený na základe Zdenkinho života v Toskánsku, prítomnosť majiteľky projektu v Toskánsku, ktorá je tu pre Vás, výmenu bielizne (1x týždenne), denné upratovanie (mimo nedele a sviatkov), box s kuchynským vybavením, raňajky, vodu, plyn, elektrinu, finálne upratovanie (okrem kuchyne) a využívanie doplnkových služieb ako stolný tenis, gril, bazén, free WIFI a parkovanie

 

Cena nezahŕňa: miestnu daň – 2,00€/ osoba nad 14 rokov/ noc, potraviny ako olivový olej, soľ, cukor, káva a korenie za poplatok na recepcii, denné a finálne upratovanie kuchyne

 

Usadlosť je v prevádzke počas celého roka.

Usadlosť akceptuje aj ubytovanie na min. 1 noc mimo sezóny, min. 2 noci počas sviatkov a min. 3 noci počas hlavnej sezóny.

 

Check-in: od 14:00 hod. do 18:00 hod. (Váš neskorší príchod prosíme nahlásiť vopred)

Check-out: do 10:00 hod.