• Popis

POPIS USADLOSTI

Pre všetkých, ktorí túžia zažiť pravú toskánsku atmosféru v rodinnom prostredí, odporúčame navštíviť čarovné umelecké centrum Chianti – agroturizmo Collina v krásnom panoramatickom prostredí s výhľadmi na fascinujúci toskánsky vidiek. Postará sa o vás naša dobrá priateľka – usmievavá Talianka Ivana, ktorá spolu so svojím mužom a deťmi usadlosť vedie a ktorá v nej vytvára pocit domova. História tejto starovekej usadlosti sa datuje až do 14. storočia, kedy usadlosť slúžila ako rodinná farma, v období renesancie dokonca patrila slávnej rodine Medici, ktorej tento kraj vďačí za obrovský rozkvet a bohatstvo v renesančnom období. Na panoramatickom výbežku, obklopenom olivovníkmi a vinohradmi sa nachádza bazén s lehátkami na relax a slnenie, altánok s grilom a záhradným sedením, rozkvitnutá ružová pergola a množstvo sôch, ktoré tu vystavujú umelci z celého sveta. Dokonalé miesto na pohodovú dovolenku, ale aj na usporiadanie romantických svadieb.

 

POPIS APARTMÁNOV

V usadlosti sa nachádza 9 rustikálnych apartmánov s dobovým nábytkom citlivo zladeným s modernými prvkami, terakotovou podlahou, kamennými stenami, stropmi zdobenými mohutnými trámami a tradičnými krbmi. Apartmány majú plnevybavenú kuchyňu s jedálňou, priestranné obývacie izby s krbom, štandardným vybavením je SAT TV, free WIFI, trezor, sieťky proti hmyzu, osušky a fén na vlasy.

 

Apartmán 1 – Priestranná izba pre 2 osoby na poschodí vily, 30 m2, spálňa s manželskou posteľou spojená s plnevybaveným kuchynským kútikom a jedálňou, kúpeľňa s vaňou, toaletou a bidetom. Štandardným vybavením izby je TV SAT, free WIFI, trezor, osušky a fén na vlasy.

Apartmán 2 – Priestranný apartmán pre 2-4 osoby na poschodí vily, 50 m2, spálňa s manželskou posteľou, priestranná obývacia izba s krbom a rozkladacím gaučom pre 2 osoby (160 x 190 cm), plnevybavený kuchynský kútik s jedálňou, kúpeľňa so sprchou a toaletou. Štandardným vybavením izby je TV SAT, free WIFI, trezor, osušky a fén na vlasy.

Apartmán 3 – Rozľahlý apartmán pre 4-6 osôb, na poschodí vily, 80 m2, 2x spálňa s manželskou posteľou (postele možno oddeliť), priestranná obývacia izba s krbom a rozkladacím gaučom pre 2 osoby (160 x 190 cm), plnevybavená kuchyňa s jedálňou, 1x kúpeľňa so sprchou, toaletou a bidetom, 1x kúpeľňa s vaňou a toaletou. Štandardným vybavením izby je TV SAT, free WIFI, trezor, osušky a fén na vlasy.

Apartmán 4 – Apartmán pre 2-5 osôb, na poschodí vily, 45 m2, spálňa s manželskou posteľou (postele možno oddeliť), obývacia izba s rozkladacím gaučom pre 2 osoby (160 x 190 cm), v obývacej časti sa nachádza miniloft s posteľou pre 1 osobu, plnevybavená kuchyňa s jedálňou, kúpeľňa so sprchou, toaletou a bidetom. Štandardným vybavením izby je TV SAT, free WIFI, trezor, osušky a fén na vlasy.

Apartmán 5 – Priestranný apartmán pre 2-5 osôb, na poschodí vily, 60 m2, spálňa s manželskou posteľou, obývacia izba s rozkladacím gaučom pre 2 osoby (160 x 190 cm), v obývacej časti sa nachádza krb a miniloft s posteľou pre 1 osobu, plnevybavená kuchyňa s jedálňou, kúpeľňa so sprchou, toaletou a bidetom. Štandardným vybavením izby je TV SAT, free WIFI, stropný ventilátor, trezor, osušky a fén na vlasy.

Apartmán 6 – Priestranný poschodový apartmán pre 6-8 osôb, na zvýšenom prízemí vily (vedie k nemu 6 schodov), 100 m2, na prízemí apartmánu sa nachádza spálňa s manželskou posteľou, obývacia izba s krbom a rozkladacím gaučom pre 2 osoby (160 x 190 cm), plnevybavená kuchyňa s jedálňou, kúpeľňa s vaňou, toaletou a bidetom. Na poschodí nájdete 2x spálňu s manželskou posteľou a kúpelňu so sprchou, toaletou a bidetom. Štandardným vybavením izby je TV SAT, free WIFI, trezor, osušky a fén na vlasy.

Apartmán 7 – Priestranný apartmán pre 4-6 osôb, na prízemí vily, 90 m2, 2x spálňa s manželskou posteľou (postele je možné oddeliť), obývacia izba s krbom a rozkladacím gaučom pre 2 osoby (160 x 190 cm), plnevybavená kuchyňa s jedálňou, kúpeľňa s vaňou, toaletou a bidetom. Štandardným vybavením izby je TV SAT, free WIFI, trezor, osušky a fén na vlasy. Tento apartmán je vhodný aj pre telesne postihnuté osoby.

Apartmán 8 – Priestranný apartmán pre 2-4 osoby, na poschodí vily, 50 m2, spálňa s manželskou posteľou a rozkladacím gaučom pre 2 osoby (160 x 190 cm), plnevybavená kuchyňa s jedálňou, kúpeľňa s vaňou, toaletou a bidetom. Štandardným vybavením izby je TV SAT, free WIFI, trezor, osušky a fén na vlasy.

Apartmán 9 – Apartmán pre 2-4 osoby na prízemí vily, 45m2. Obývacia časť s mini kuchynským kútikom a sofabed pre dve osoby (160 x 190 cm) prepojená so spálňou s manželskou posteľou, kúpeľňa so sprchovacím kútom, toaletou a bidetom. Štandardným vybavením izby je TV SAT, free WIFI, sieťky proti hmyzu, trezor, osušky a fén na vlasy.

 

Služby:

 • panoramatický bazén uprostred súkromnej záhrady (10,5 x17 m, v prevádzke od mája do konca septembra) s lehátkami
 • raňajky  (zahrnuté v cene ubytovania)
 • free WIFI
 • bezplatné parkovisko
 • denné upratovanie (okrem nedele)
 • stolný tenis
 • možnosť požičania bicyklov od externej firmy (za poplatok)
 • tradičná toskánska večera s ochutnávkou vín na privítanie (35eur / dospelá osoba, 20 eur / dieťa)
 • možnosť degustácie a zakúpenia vína, olivových olejov rodinnej výroby
 • možnosť požičania detských postieľok (zdarma)
 • možnosť babysittingu (za poplatok)
 • domáce zvieratá (za poplatok)

 

Cena:

Apartmán pre 2 osoby od 80€/ noc

Apartmán pre 4 osoby od 165€/ noc

Apartmán pre 6 osôb od 290€/ noc

 

*cenová ponuka závisí od typológie izby/apartmánu, počtu osôb a nocí, či sezóny. Radi Vám ju vypracujeme na základe vašich požiadaviek.

 

Postup pri rezervácii: Pri záväznej rezervácii posielame našim hosťom link na rezervačný formulár, ktorý klient vyplní online. Ak je rezervácia viac ako 90 dní pred nástupom na pobyt, hradí sa 50% záloha a zvyšok neskôr (90 dní pred príchodom). Ak je rezervácia 90 alebo menej dní pred príchodom, hradí sa 100% sumy za pobyt. Takto je to nastavené majiteľom a my to musíme akceptovať.

 

Cena zahŕňa: rady a organizácia pobytu od nášho zážitkového špecialistu, booklet s autentickými a užitočnými odporúčaniami vytvorený na základe Zdenkinho života v Toskánsku, prítomnosť majiteľky projektu v Toskánsku, ktorá je tu pre Vás, výmenu bielizne (1x týždenne), denné upratovanie (mimo nedele), raňajky, vodu, plyn, elektrinu, finálne upratovanie a využívanie doplnkových služieb ako stolný tenis, gril, bazén, free WIFI a parkovanie.

 

Cena nezahŕňa: miestnu daň – 1,50€ / osoba nad 14 rokov / noc.

 

Usadlosť je v prevádzke počas celého roka.

Usadlosť akceptuje aj ubytovanie na 1 noc.

 

Check-in: od 14:00 do 18:00 hod. (Váš neskorší príchod vás poprosíme nahlásiť vopred)

Check-out: do 10:00 hod.