• Popis

POPIS USADLOSTI

Toto čarovné kamenné borgo (samota) z 11.storočia sa nachádza pri pokojnej (a pre turistov pomerne neznámej) ceste pomedzi mestečká Barberino in Val di Pesa a Castellina in Chianti. Zaujala ma predovšetkým jeho krásna a pokojná panoramatická poloha, malebne usporiadané kamenné vilky a kaplnka, doplnené o starostlivo opatrovanú záhradku, kde máte pocit, akoby ste sa ocitli v romantickej stredovekej dedinke… a áááno, tiež fakt, že k usadlosti patrí farma, ktorá vyrába výborné vínka a olivový olej a nájdete tu aj reštauráciu, v ktorej vás výborne nasýtia počas celého dňa. Usadlosť má 22 priestranných apartmánov s kuchynkami, ktoré sú rozdelené na 1- a 2-spálňové a sú tak vhodné aj pre väčšie skupiny, na usporiadanie svadieb či pre rodiny s deťmi. Viete, že som k vám úprimná Toskánci, priznávam preto, že interiér nie je podľa mojich predstáv a mám k nemu zopár výtok (tie však vyváži rozumná cena), ale nič to nemení na atmosfére, ktorú tu budete pociťovať 🙂 Za mňa síííííí!
(Z hlavnej cesty vedie k usadlosti vidiecka príjazdová cesta – približne 700 m.)

 

POPIS APARTMÁNOV

Agroturizmo ponúka 22 apartmánov zariadených v tradičnom toskánskom štýle s jednou alebo dvoma spálňami a raňajkami v cene pobytu. Jednospálňové apartmány majú k dispozícii súkromnú kúpeľňu s vaňou alebo sprchovým kútom a toaletou (samozrejmosťou sú osušky a fén na vlasy), obývaciu miestnosť so sofabed a plne vybavenú kuchynku. Dvojspálňové apartmány disponujú jednou alebo dvoma kúpeľňami s vaňou, sprchovým kútom a toaletou, obývacou izbou so sofa bed a plne vybavenou kuchynkou. Samozrejmou výbavou apartmánov je free wifi, TV, telefón a sieťky proti hmyzu. Útulne zariadené apartmány poskytujú prekrásne panoramatické výhľady do údolia. Niektoré z nich majú k dispozícii súkromnú záhradku so záhradným sedením pre príjemné trávenie voľných chvíľ, iné zasa priestranný balkón s dychberúcim výhľadom siahajúcim ponad „borgo“. Usadlosť má denne (okrem štvrtka) otvorenú rodinnú reštauráciu s ponukou ľahkých obedov a večerí vhodných aj pre vegetariánov, vegánov a gluten free stravníkov. Majitelia usadlosti vás veľmi radi prevedú svojou vínnou pivnicou a dajú vám ochutnať to najlepšie z ich vínnej produkcie. Domáce zvieratká sú tu srdečne vítané.

 

Selfcatering ubytovanie – V Toskánsku predstavuje veľmi populárny typ ubytovania a znamená ubytovanie s vlastným stravovaním vo väčšine prípadov v apartmánoch s vlastnou kuchyňou alebo kuchynským kútom. Selfcatering ubytovanie neposkytuje denný servis vo forme upratovania. Upratovanie apartmánov a výmena posteľného prádla, osušiek/uterákov je vo väčšine prípadov nastavená 1x počas týždňového pobytu, v niektorých prípadoch je to len výmena posteľného prádla, osušiek/uterákov 1x v priebehu týždňového pobytu.

 

Jednospálňový apartmán – jednospálňový apartmán s rozlohou 35-58 m2 je vhodný pre 2 osoby a zariadený v tradičnom toskánskom štýle. Nájdete tu spálňu s manželskou posteľou, kúpeľňu s vaňou alebo sprchovacím kútom a toaletu, obývaciu miestnosť so sofa bed (160 x 200 cm) a plne vybavenú kuchynku. Apartmány umiestnené na prízemí majú aj v letných mesiacoch veľmi príjemnú klímu, apartmány na poschodí ponúkajú dychberúce výhľady.

Jednospálňový apartmán s terasou alebo záhradkou – jednospáľňový apartmán superior s rozlohou 35-58 m2 je vhodný pre 2 osoby a pozostáva zo spálne s manželskou posteľou, kúpeľne s vaňou alebo sprchovacím kútom a toaletou, priestrannej obývacej miestnosti so sofa bed (160 x 200 cm) a plne vybavenej kuchynky. Niektoré apartmány majú veľký krb, iné súkromnú záhradku so záhradným sedením a ležadlami alebo balkón s nádhernými výhľadmi.

Dvojspálňový apartmán – dvojspálňový apartmán s rozlohou 85 m2 je vhodný pre 4 osoby a pozostáva z dvoch spální s manželskými posteľami, kúpeľne s vaňou alebo sprchovacím kútom a toaletou, obývacej časti so sofa bed (160 x 200 cm) a plne vybavenej kuchynky. Apartmán má pozoruhodnú dispozíciu, je zariadený tradične a jednoducho a ponúka dychberúce výhľady na okolité kopce a údolia.

Dvojspálňový apartmán so záhradkou – dvojspálňový apartmán superior je vhodný pre 4 osoby a disponuje pozoruhodnou dispozíciou 85 m2. Jeden apartmán disponuje dvoma spálňami s manželskými posteľami, dvoma kúpeľňami, obývacou miestnosťou so sofa bed (160 x 200 cm) a kuchyňou. Druhý apartmán má okrem dvoch spální, kúpeľne, priestrannej obývacej miestnosti so sofa bed (160 x 200 cm) a plne vybavenej kuchyne aj súkromnú záhradku so záhradným sedením. Apartmán plus má dve spálne s manželskými posteľami (možno oddeliť), dve kúpeľne s vaňou alebo sprchovacím kútom a toaletou, priestrannú obývaciu miestnosť so sofa bed (160 x 200 cm), plne vybavenú kuchynku a súkromnú záhradku so záhradným sedením a ležadlami. 

 

SLUŽBY:

 • bazén (16 x 8 m) a detský bazén (4 x 4 m) s panoramatickým výhľadom v prevádzke od polovice mája do septembra
 • raňajky
 • free WIFI
 • bezplatné parkovisko
 • záhrada so záhradným sedením
 • masáže (za poplatok)
 • bar
 • možnosť návštevy vínnej pivnice vzdialenej 7 km od usadlosti (zdarma)
 • možnosť degustácie a zakúpenia vína, olivového oleja, medu a drobných suvenírov
 • reštaurácia Osteria Passo dopo Passo ponúka á la carte obedy a večere (okrem štvrtkov) a šéfuje jej Michelinský šéfkuchár Maurizio Bardotti, ponúka vegetariánske, vegánske aj gluten free jedlá
 • škola varenia v neďalekej usadlosti (za poplatok)
 • možnosť využitia práčky, žehličky
 • možnosť zapožičania detských postieľok a prísteliek pre deti (za poplatok)
 • možnosť zapožičania detských stoličiek (zdarma)
 • babysitting na požiadanie (za poplatok)
 • domáce zvieratá (za poplatok)

 

Cena:

Apartmán pre 2 osoby od 135€/ noc

Apartmán pre 4 osoby od 205€/ noc

 

*cenová ponuka závisí od typológie izby/apartmánu, počtu osôb a nocí či sezóny. Radi Vám ju vypracujeme na základe Vašich požiadaviek.

 

Postup pri rezervácii: Pri záväznej rezervácii posielame našim hosťom link na rezervačný formulár, ktorý klient vyplní online. Ak je rezervácia viac ako 90 dní pred nástupom na pobyt, hradí sa 50% záloha a zvyšok neskôr (90 dní pred príchodom). Ak je rezervácia 90 alebo menej dní pred príchodom, hradí sa 100% sumy za pobyt. Takto je to nastavené majiteľom a my to musíme akceptovať.

 

Cena zahŕňa: rady a organizácia pobytu od nášho zážitkového špecialistu, booklet s autentickými a užitočnými odporúčaniami vytvorený na základe Zdenkinho života v Toskánsku, prítomnosť majiteľky projektu v Toskánsku, ktorá je tu pre Vás, raňajky, spotrebu vody, plynu, elektriny, výmenu bielizne a uterákov (1x týždenne), finálne upratovanie a využívanie doplnkových služieb ako použitie práčky, žehličky, zapožičanie detskej stoličky, využívanie bazéna, free WIFI a parkovanie

 

Cena nezahŕňa: miestnu daň 1,50€/ osoba nad 14 rokov/ noc, denný servis na vyžiadanie 5€/ osoba/ deň, extra upratovanie 25€/ jednospálňový apartmán a 35€/ dvojspálňový apartmán, kúrenie počas zimy v cene 10€/ jednospálňový apartmán/ noc a 20€/ dvojspálňový apartmán/ noc, zapožičanie detskej postieľky 15€/ noc, prístelka pre dieťa 4-10 rokov 30€/ noc, 11-17 rokov 40€/ noc, 18 a viac rokov 50€/ noc

 

Usadlosť je v prevádzke celoročne.

Minimálny počet nocí v hlavnej sezóne je 7 nocí s nástupom v sobotu, mimo sezóny usadlosť akceptuje ubytovanie minimálne na 3 noci.

 

Check-in: od 16:00 hod. do 18:00 hod. (Váš neskorší príchod prosíme nahlásiť vopred)

Check-out: do 10:00 hod.