• Popis

POPIS USADLOSTI

Táto storočná kamenná vila je učupená uprostred trojuholníka známych toskánskych miest Florencia-Pisa-Livorno na čarovnom a najmä pokojnom toskánskom vidieku neďaleko kúpeľného mestečka Casciana Terme. Z vily sa vám otvoria krásne výhľady na okolitú krajinu posiatu lesmi, zvlnenými poliami i vždy zelenými olivovníkmi, rovnako na vychádzkový chodník, ktorý je určený pre jazdcov na koni a poskytuje idylické výhľady:) Isto vás poteší i krásny panoramatický bazén s miestami na leňošenie, upravené zelené plochy vhodné na športovanie, bláznenie vašich detí či oddych, útulné autentické prostredie, možnosť objednania si masáže či lektorky jogy, rovnako tak reštaurácie s panoramatickou terasou, kde si viete dopriať lahodné toskánske pokrmy a vína:)

 

POPIS IZIEB A APARTMÁNOV

Tento kamenný statok zo začiatku 20.storočia bol citlivo zrekonštruovaný použitím pôvodných materiálov ako sú kameň, ručne vyrábané tehly – terakota, drevené trámové stropy a terakotové podlahy tak, aby si prítomní hostia mohli vychutnať tradičnú vidiecku atmosféru. Nájdete tu len 4 priestranné apartmány, ktoré sa prenajímajú počas hlavnej sezóny na 7 nocí a mimo hlavnej sezóny sú k dispozícii aj ich menšie časti ako samostatné jednotky – 3 dvojlôžkové izby a jednospálňový apartmán. Apartmány sú ponorené uprostred nekončiacej sa záhrady s panoramatickým bazénom a výhľadom na zvlnené kopce.
Druhé borgo (kamenný domček) slúži ako reštaurácia, v ktorej si môžete vychutnať tradičné toskánske pokrmy zamerané na sezónne menu.
Apartmány sú vybavené klimatizáciou (dvojspálňový apartmán typu 2) a ventilátormi (zvyšné apartmány), TV SAT, free WIFI, práčkou, Nespresso alebo Lavazza kávovarom. Samozrejmosťou sú osušky, toaletné potreby a fén na vlasy.

 

Selfcatering ubytovanie – V Toskánsku predstavuje veľmi populárny typ ubytovania a znamená ubytovanie s vlastným stravovaním vo väčšine prípadov v apartmánoch s vlastnou kuchyňou alebo kuchynským kútom. Selfcatering ubytovanie neposkytuje denný servis vo forme upratovania. Upratovanie apartmánov a výmena obliečok, osušiek/uterákov je vo väčšine prípadov nastavená 1x počas týždňového pobytu, v niektorých prípadoch je to len výmena posteľného prádla, osušiek/uterákov 1x v priebehu týždňového pobytu.

 

Dvojlôžková izba Comfort (15m2) – dvojlôžková izba na poschodí pre 2+1 osoby, s manželskou posteľou (postele možno oddeliť), kúpeľňa so sprchovacím kútom, toaletou a bidetom. Je vybavená ventilátorom, TV SAT a free WIFI. Samozrejmosťou sú osušky, toaletné potreby a fén na vlasy. Izba má súkromnú terasku so stolom, s výhľadom na kopce. Možnosť prístelky pre dieťa.

Dvojlôžková izba Deluxe (15m2) – dvojlôžková izba na prízemí pre 2+1 osoby, s manželskou posteľou (postele možno oddeliť), kúpeľňa so sprchovacím kútom, toaletou a bidetom. Je vybavená ventilátorom, TV SAT a free WIFI. Samozrejmosťou sú osušky, toaletné potreby a fén na vlasy. Izba má priamy vstup do záhrady, s výhľadom na kopce. Možnosť prístelky pre dieťa.

Family suita (25m2) – rodinná suita na prízemí pre 2+2 osoby s manželskou posteľou, prístelkou a rozkladacím puffom, kúpeľňa so sprchovacím kútom a vaňou, toaletou a bidetom. Je vybavená ventilátorom, TV SAT, free WIFI a práčkou. Samozrejmosťou sú osušky, toaletné potreby a fén na vlasy. Izba má priamy vstup do záhrady.

Jednospálňový apartmán (40m2) – jednospálňový apartmán na prízemí pre 2+2 osoby so spálňou s manželskou posteľou a rozkladacím puffom, obývacou miestnosťou s plne vybavenou otvorenou kuchyňou, jedálenským stolom a sofabed pre 1 osobu, kúpeľňa so sprchovacím kútom, toaletou a bidetom. Je vybavený ventilátorom, TV SAT, free WIFI, práčkou, Nespresso alebo Lavazza kávovarom. Samozrejmosťou sú osušky, toaletné potreby a fén na vlasy. Apartmán má priamy vstup na terasu a do záhrady s vonkajším sedením.

Dvojspálňový apartmán typu 1 (90m2) – dvojpodlažný apartmán pre 4+2 osoby so spálňou s manželskou posteľou na poschodí. Druhá spálňa s manželskou posteľou, obývacia miestnosť s plne vybavenou otvorenou kuchyňou, jedálenský stôl a sofabed pre 2 osoby (alebo možnosť rozkladacieho puffu v jednej zo spální pre 1 osobu), dve kúpeľne so sprchovacím kútom, toaletou a bidetom (jedna na poschodí, druhá na prízemí). Je vybavený ventilátorom, TV SAT, free WIFI, práčkou, Nespresso alebo Lavazza kávovarom. Samozrejmosťou sú osušky, toaletné potreby a fén na vlasy. Obývacia miestnosť a spálne majú výhľad do záhrady. Apartmán má súkromnú terasu s vonkajším sedením a grilom.

Dvojspálňový apartmán typu 2 (90m2) – dvojpodlažný apartmán pre 4+2 osoby s dvoma spálňami s manželskou posteľou na poschodí. Obývacia miestnosť s plne vybavenou otvorenou kuchyňou, jedálenský stôl a sofabed pre 2 osoby (alebo možnosť rozkladacieho puffu v jednej zo spální pre 1 osobu) na prízemí, dve kúpeľne so sprchovacím kútom, toaletou a bidetom (jedna na poschodí, druhá na prízemí). Je vybavený klimatizáciou, TV SAT, free WIFI, práčkou, Nespresso alebo Lavazza kávovarom. Samozrejmosťou sú osušky, toaletné potreby a fén na vlasy. Apartmán má súkromnú terasu s vonkajším sedením a grilom.

Dvojspálňový apartmán typu 3 (100m2) – priestranný apartmán na poschodí pre 4+4 osoby s dvoma spálňami s manželskou posteľou. Obývacia miestnosť s loftom s dvoma jednolôžkovými posteľami, plne vybavenou otvorenou kuchyňou a sofabed pre 2 osoby (alebo možnosť rozkladacieho puffu v jednej zo spální pre 1 osobu), dve kúpeľne s toaletou a bidetom (jedna so sprchovacím kútom, druhá s menšou vaňou a sprchovacím kútom). Je vybavený ventilátorom, TV SAT, free WIFI, práčkou, Nespresso alebo Lavazza kávovarom. Samozrejmosťou sú osušky, toaletné potreby a fén na vlasy. Apartmán má súkromnú terasku so stolom pre 4 osoby.

Trojspálňový apartmán (120m2) – veľkorysý apartmán na prízemí pre 6+4 osoby pozostáva z rodinnej suity s manželskou posteľou, prístelkou a rozkladacím puffom pre 2+2 osoby, spálne s manželskou posteľou pre 2 osoby a spálne s dvoma, príp. troma oddelenými lôžkami pre 2+1 osoby. Obývacia miestnosť s plne vybavenou otvorenou kuchyňou, priestranný jedálenský stôl pre 10 osôb a sofabed pre 1 osobu, dve kúpeľne so sprchovacím kútom a vaňou, toaletou a bidetom. Je vybavený ventilátorom, TV SAT, free WIFI, práčkou, Nespresso alebo Lavazza kávovarom. Samozrejmosťou sú osušky, toaletné potreby a fén na vlasy. Apartmán má priamy vstup do záhrady s vonkajším sedením a grilom.

 

*Rozkladací puff je nábytok, ktorý má dômyselný systém rozloženia ergonomického rámu a penového matraca, ktorý premení puff na posteľ.

 

SLUŽBY

 • bazén na panoramatickom mieste (19 x 12 m, v prevádzke od júna do septembra, v závislosti od počasia)
 • možnosť doobjednania raňajok (za poplatok)
 • free WIFI
 • bezplatné parkovisko
 • reštaurácia (otvorená v pondelok, štvrtok a v sobotu na večeru, v nedeľu iba na obed)
 • gril
 • klimatizácia (v jednom z apartmánov)
 • kúrenie (za poplatok)
 • finálne upratovanie
 • masáže (za poplatok)
 • joga alebo iné fitness aktivity (za poplatok, min. účasť sú 2 osoby)
 • možnosť zapožičania e-bicyklov (za poplatok)
 • jazda na koni (za poplatok)
 • jazda na terénnej motorke (za poplatok)
 • možnosť školy varenia (za poplatok)
 • možnosť degustácie olivového oleja (zdarma)
 • možnosť degustácie vína (za poplatok)
 • možnosť zakúpenia vína, olivového oleja a medu vlastnej výroby (za poplatok)
 • možnosť zapožičania detských postieľok a stoličiek (zdarma)
 • domáce zvieratá sú vítané (za poplatok)

 

Cena:

Izba Comfort pre 2 osoby od 140€/ noc

Dvojspálňový apartmán typu 1 pre 4 osoby od 375€/ noc

Trojspálňový apartmán pre 6 osôb od 490€/ noc

*cenová ponuka závisí od typológie izby/apartmánu, počtu osôb a nocí či sezóny. Radi Vám ju vypracujeme na základe Vašich požiadaviek.

 

Postup pri rezervácii: Pri záväznej rezervácii posielame našim hosťom link na rezervačný formulár, ktorý klient vyplní online. Ak je rezervácia viac ako 90 dní pred nástupom na pobyt, hradí sa 50% záloha a zvyšok neskôr (90 dní pred príchodom). Ak je rezervácia 90 alebo menej dní pred príchodom, hradí sa 100% sumy za pobyt. Takto je to nastavené majiteľom a my to musíme akceptovať.

 

Cena zahŕňa: rady a organizácia pobytu od nášho zážitkového špecialistu, booklet s autentickými a užitočnými odporúčaniami vytvorený na základe Zdenkinho života v Toskánsku, prítomnosť majiteľky projektu v Toskánsku, ktorá je tu pre Vás, vodu, plyn, elektrinu, finálne upratovanie a využívanie doplnkových služieb ako bazén, free WIFI, gril (pri apartmánoch) a parkovanie.

 

Cena nezahŕňa: raňajky, denné upratovanie (na vyžiadanie), kúrenie, bezpečnostný depozit vo výške 150 €, ktorý bude vrátený pri odchode, ak nebude pri kontrole apartmánu zistené žiadne poškodenie (je možné ho uhradiť v hotovosti aj kartou)

 

Usadlosť je v prevádzke počas celého roka.

Usadlosť akceptuje ubytovanie na min. 1 noc, počas hlavnej sezóny (29.6. – 31.8.) na min. 7 nocí s nástupom od soboty do soboty.

 

Check-in: od 14:00 do 18:00 hod. (Váš neskorší príchod prosíme nahlásiť vopred, check-in a check-out sú po dohode cez Whatsapp s majiteľkou vily)

Check-out: do 10:00 hod.