• Popis

POPIS ZÁMKU

Prvé zmienky o tomto historickom skvoste sa datujú až do roku 997 kedy zámok slúžil ako pevnosť. Pod jeho hradbami sa nachádzajú podzemné chodby, ktoré boli kedysi, v časoch obliehania, používané na dodávky potravín a oblečenia. V roku 1511 si zámoček kúpil Nicolló Machiavelli a používal ho ako svoj poľovnícky zámok. Castello Machiavelli sa nachádza ďaleko od rušných ciest, na jednom zo zvlnených kopcov Chianti, poskytujúci prekrásne výhľady na okolitú krajinu. Rozprestiera sa na viac ako 100 hektároch pozemku obkolesenom olivovými hájmi a vinohradmi len 25 km za Florenciou.

 

POPIS APARTMÁNOV

Spolu 14 historických apartmánov, ktoré sa okolo alebo priamo v zámku nachádzajú, bolo zrekonštruovaných so zachovaním pôvodného štýlu použitím ručne vyrábaných terakotových dlaždíc, typického toskánskeho kameňa „pietra serena“, so starožitným nábytkom a kobercami či drevenými trámami na stropoch v kombinácii s modernými prvkami. Apartmány sú rôznej veľkosti vhodné pre 2-7 osôb, ideálne pre páry, rodiny s deťmi alebo aj väčšie skupiny. Historické selfcatering apartmány majú plne vybavenú kuchyňu s jedálňou, TV SAT a free WIFI. V kúpeľni samozrejme nájdete osušky či fén na vlasy.

 

Selfcatering ubytovanie – V Toskánsku predstavuje veľmi populárny typ ubytovania a znamená ubytovanie s vlastným stravovaním vo väčšine prípadov v apartmánoch s vlastnou kuchyňou alebo kuchynským kútom. Selfcatering ubytovanie neposkytuje denný servis vo forme upratovania. Upratovanie apartmánov a výmena posteľného prádla, osušiek/uterákov je vo väčšine prípadov nastavená 1x počas týždňového pobytu, v niektorých prípadoch je to len výmena posteľného prádla, osušiek/uterákov 1x v priebehu týždňového pobytu.

 

Apartmán 1 – malý útulný apartmán pre 2 osoby s rozlohou 34m2, obývacia časť s TV SAT a free WIFI, plne vybavená kuchynka s umývačkou riadu, kúpeľňa so sprchovacím kútom (vybavená je osuškami a fénom na vlasy), spálňa s manželskou posteľou, ktorá má krásny výhľad na okolité kopce Chianti. Apartmán sa nachádza na prízemí.

Apartmán 2 – svetlý a príjemný apartmán pre 2 osoby s rozlohou 44m2, ktorý ponúka úchvatný výhľad do údolia. Skladá sa z obývacej časti s TV SAT, free WIFI, plne vybavenej kuchynky, kúpeľne so sprchovacím kútom (vybavená je osuškami a fénom na vlasy) a spálne s manželskou posteľou. Apartmán sa nachádza na prvom poschodí.

Apartmán 3 – tento príjemný apartmán pre 2 osoby s rozlohou 48m2 sa nachádza hneď vedľa romantickej kaplnky Santa Maria. Ponúka priestrannú obývaciu časť, TV SAT, free WIFI, plne vybavenú kuchynku s umývačkou riadu, spálňu s manželskou posteľou, kúpeľňu so sprchovacím kútom a masážnou vaňou (vybavená je osuškami a fénom na vlasy). Apartmán sa nachádza na prízemí.

Apartmán 4 – útulný apartmán pre 2+1 osoby s rozlohou 47m2 ponúka priestrannú a svetlú obývaciu časť s plne vybavenou kuchynkou s umývačkou riadu a jedálenským stolom, sofabed pre jednu osobu (80 x 190 cm), TV SAT, free WIFI, spálňu s manželskou posteľou a kúpeľňu so sprchovacím kútom (vybavená je osuškami a fénom na vlasy). Apartmán sa nachádza na 2.poschodí a má krásny výhľad do údolia.

Apartmán 5 – veľmi príjemný apartmán pre 2+2 osoby s rozlohou 52m2 ponúka nádherný výhľad na okolité kopce Chianti. Skladá sa z obývacej časti s plne vybavenou kuchynkou a jedálňou, TV SAT, free WIFI, s dvoma sofabed (100 x 175 cm a 90 x 195 cm), spálne s manželskou posteľou a kúpeľne so sprchovacím kútom (vybavená je osuškami a fénom na vlasy). Apartmán sa nachádza na prízemí.

Apartmán 6 – tradičný, slnečný apartmán pre 2+2 osoby s rozlohou 52m2, skladá sa z obývacej časti so sofabed pre 2 osoby (135 x 80 cm), TV SAT, free WIFI, plne vybavenej  kuchynky s práčkou a umývačkou riadu. Apartmán má 2 kúpeľne so sprchovacím kútom (vybavené sú osuškami a fénom na vlasy) a spálňu s manželskou posteľou s výhľadom na okolité kopce. Apartmán sa nachádza na prvom poschodí.

Apartmán 7 – krásny dvojpodlažný apartmán pre 2+2 osoby s rozlohou 55m2 sa nachádza priamo v hlavnej časti zámku. Na 1.podlaží nájdete obývaciu časť s krbom, sofabed pre 2 osoby (140 x 195 cm), TV SAT, free WIFI a plne vybavenú kuchynku s jedálenským stolom a umývačkou riadu. Na 2.podlaží, ktoré poskytuje čarovný výhľad do údolia Chianti a tiež do nádvoria zámku, sa nachádza spálňa s manželskou posteľou a kúpeľňa s vírivou vaňou (vybavená je osuškami a fénom na vlasy).

Apartmán 8 – apartmán pre 2+2 osoby s rozlohou 87m2 má priestrannú obývaciu časť s krbom a 2 sofabed (65 x 175 cm a 85 x 180 cm), TV SAT, free WIFI, jedáleň, plne vybavenú kuchynku s umývačkou riadu, priestrannú spálňu s manželskou posteľou a kúpeľňu s vírivou vaňou (vybavená je osuškami a fénom na vlasy). Apartmán sa nachádza na prvom poschodí a ponúka krásne výhľady na okolité kopce Chianti.

Apartmán 9 – veľmi príjemný dvojpodlažný apartmán pre 2+2 osoby s rozlohou 70m2 s výhľadom do údolia, obklopený krásnou záhradou so sedením. Na prízemí sa nachádza súkromná záhrada, obývacia časť s krbom a sofabed pre 2 osoby (140 x 185 cm), TV SAT, free WIFI, samostatná toaleta, plne vybavená kuchynka s umývačkou riadu a práčkou s výhľadom do záhrady, kde nájdete aj gril. Na 2.podlaží je priestranná spálňa s manželskou posteľou a kúpeľňa s vírivou vaňou. Samozrejmosťou sú aj osušky či fén na vlasy.

Apartmán 10 – útulný, veľmi autentický apartmán pre 3 osoby alebo 2+2 s rozlohou 134m2 priamo na prízemí zámku so súkromnou terasou na nádvorí, má plne vybavenú kuchynku s umývačkou riadu, jedáleň, obývaciu časť s krbom a pohodlným sedením, TV SAT a free WIFI, spálňu s manželskou posteľou, spálňu s posteľou pre 1 osobu, kúpeľňu so sprchovacím kútom (vybavená je osuškami a fénom na vlasy). Tento apartmán ponúka krásny výhľad na panorámu Chianti.

Apartmán 11 – príjemný apartmán pre 4+2 osoby s rozlohou 79m2, plne vybavenú kuchynku s umývačkou riadu, obývaciu časť s krbom a sofabed pre 2 osoby (150 x 175 cm), TV SAT, free WIFI, 2 spálne s manželskými posteľami, 2 kúpeľne s vírivou vaňou (vybavené sú osuškami a fénom na vlasy). Apartmán má príjemnú terasku so sedením a krásny výhľad na panorámu Chianti, nachádza sa na prvom poschodí.

Apartmán 12 – tradičný apartmán pre 4+2 osoby s rozlohou 99m2, má vlastnú záhradku so sedením, obývaciu časť s krbom a sofabed pre 2 osoby (155 x 180 cm), TV SAT, free WIFI, jedáleň s plne vybavenou kuchynkou s umývačkou riadu, spálňu s manželskou posteľou a kúpeľňou so sprchovacím kútom, druhú spálňu s manželskou posteľou a kúpeľňou s vírivou vaňou (obe kúpeľne sú vybavené osuškami a fénom na vlasy). Apartmán sa nachádza na prízemí a ponúka krásny výhľad na Chianti. Bezbariérový apartmán vhodný aj pre hendikepované osoby.

Apartmán 13 – priestranný apartmán pre 4+3 osoby s rozlohou 119m2, ktorý sa rozprestiera na dvoch podlažiach v samostatnej kamennej vilke. Na 1.podlaží je vstupná hala s krbom a sofabed pre 1 osobu (95 x 190 cm), 2 spálne s manželskými posteľami a výhľadom do údolia, kúpeľňa so sprchovým kútom. Druhé podlažie s privátnou záhradkou s grilom, obývacia časť so sofabed pre 2 osoby (150 x 170 cm), jedáleň, plne vybavená kuchyňa s umývačkou riadu a práčkou, kúpeľňa so sprchovacím kútom a vaňou (kúpeľne sú vybavené osuškami a fénom na vlasy). Samozrejmosťou je TV SAT, free WIFI.

Apartmán 14 – tento apartmán sa nachádza v kamennej vilke okolo zámku na prízemí, má úctyhodných 112m2 a je vhodný pre 4+2 osoby. Pozostáva z priestrannej obývačky s romantickým krbom (v obývacej časti sa nachádza aj sofabed pre dve osoby s rozmermi 130 x 185 cm), jedálne, spálne s manželskou posteľou a spálne s dvoma oddelenými posteľami, ktoré v prípade potreby možno spojiť. Súčasťou apartmánu je rovnako samostatná toaleta, kúpeľňa so sprchovacím kútom (súčasťou vybavenia sú osušky a fén na vlasy) a plne vybavená kuchynka s umývačkou riadu. Samozrejmosťou je TV SAT, free WIFI. Apartmán má aj veľmi príjemnú terasu so sedením a malý súkromný bazén.

 

Služby:

 • bazén na krásnom panoramatickom mieste (6,5 x 17,2 m, v prevádzke od mája do konca októbra) s lehátkami a slnečníkmi, hostia môžu požiadať o bazénové osušky na recepcii 
 • možnosť objednania raňajok (za poplatok, okrem soboty počas júla a augusta)
 • free WIFI
 • bezplatné parkovisko
 • gril
 • možnosť objednania ajurvédskych procedúr či relaxačných masáží (za poplatok)
 • súkromné alebo skupinové cvičenia jogy (za poplatok)
 • stolný tenis (zdarma)
 • prenájom bicyklov (zdarma)
 • možnosť prehliadky zámku (zdarma)
 • možnosť absolvovať tradičnú školu varenia (za poplatok)
 • súkromná záhrada s miestami na relax
 • spoločenská sála v hlavnej budove zámku vhodná na svadby, meetingy, školenia alebo iné skupinové aktivity
 • časťou zámku je aj historická kaplnka z 12.storočia
 • možnosť degustácie a kúpy vína či olivového oleja
 • možnosť požičania detských postieľok a stoličiek (zdarma)
 • babysitting na požiadanie (za poplatok)
 • domáce zvieratá sú vítané (za poplatok)

 

Cena:

Apartmán pre 2 osoby od 160€/ noc

Apartmán pre 4 osoby od 335€/ noc

 

*cenová ponuka závisí od typológie izby/apartmánu, počtu osôb a nocí či sezóny. Radi Vám ju vypracujeme na základe Vašich požiadaviek.

 

Postup pri rezervácii: Pri záväznej rezervácii posielame našim hosťom link na rezervačný formulár, ktorý klient vyplní online. Ak je rezervácia viac ako 90 dní pred nástupom na pobyt, hradí sa 50% záloha a zvyšok neskôr (90 dní pred príchodom). Ak je rezervácia 90 alebo menej dní pred príchodom, hradí sa 100% sumy za pobyt. Takto je to nastavené majiteľom a my to musíme akceptovať.

 

Cena zahŕňa: rady a organizácia pobytu od nášho zážitkového špecialistu, booklet s autentickými a užitočnými odporúčaniami vytvorený na základe Zdenkinho života v Toskánsku, prítomnosť majiteľky projektu v Toskánsku, ktorá je tu pre Vás, finálne upratovanie, uteráky a osušky, posteľná bielizeň, voda, plyn, elektrina, využívanie doplnkových služieb ako stolný tenis, bazén, prenájom bicyklov, gril, free WIFI a parkovanie

 

Cena nezahŕňa: miestnu daň 2,00€/ osoba nad 14 rokov/ noc, raňajky (doplatok 15€/ dospelá osoba/ deň, 10€/ dieťa do 10 rokov/ deň), extra upratovanie apartmánu (doplatok 50€), extra výmena uterákov (doplatok 10€/ osoba) a posteľnej bielizne (15€/ osoba), bezpečnostný depozit 200€ (v hotovosti alebo kreditnou kartou), ktorý bude vrátený pri odchode, ak nebude pri kontrole apartmánu zistené žiadne poškodenie – v opačnom prípade depozit prepadne, ochutnávka vína, ktorá sa v zámočku organizuje každú stredu na požiadanie (doplatok 20€/ osoba)

 

Zámok je v prevádzke počas celého roka.

Mimo hlavnej sezóny je možné ubytovanie na kratšie obdobie – min. na 3 noci, počas hlavnej sezóny 29.6.-31.8. zámok akceptuje len ubytovanie na 7 nocí (sobota – sobota).

 

Check-in: od 15:00 hod. do 18:00 hod. mimo sezóny, od 15:00 hod. do 20:00 hod. počas hlavnej sezóny 29.6.-31.8. (neskorší príchod je spoplatnený)

Check-out: do 10:00 hod.