• Popis

POPIS USADLOSTI

Ticho toskánskych kopcov tiahnúcich sa od mora prerušuje len melodický spev cikád. Na obzore je ostrov Elba. Cez prieliv pokojne prechádza loď. Vdychujete vône mora a bohato obrastených záhrad. Neskutočne chutný obed s domácich chlebom i olivovým olejom dopĺňa tento chod pokoja a talianskeho “dolce far niente”. Môže sa človek cítiť vinný za to, že zostal niekoľko dní v raji…?:)

Ihneď po vstupe do tohto relais som zažila toskánsku rozprávku, ohhh! Pomedzi stáročné píniovníky a štíhle cyprušteky, v dokonalo upravenej terasovitej kvetinovej záhrade s romantickými zákutiami, sochami a jazierkami či bohatej zeleninovej a bylinkovej záhrade s výhľadom na pobrežie v diaľke, sa nachádza táto čarovná vila. Ubytovanie v Relais Sale je určené pre náročných cestovateľov, ktorí si potrpia na kvalitu a detaily, pretože tu vám všeobjímajúca krása a božský pokoj, vrúcny servis, chute a vône isto ulahodia. Vo vile sa nachádza Michelinom odporúčaná reštaurácia, skvelý bar s ikonickým barmanom, malý obchodík, kde si viete kúpiť lokálne výrobky, môžete si tu dopriať masáže či stráviť príjemné chvíle na joge, na priestrannom pozemku vily tiahnúceho sa smerom do údolia si viete dopriať nekonečné prechádzky a ak budete túžiť po oddychu, zastavíte sa s knihou a pohárom vína pri panoramatickom bazéne či pod romantickým altánkom a doprajete si čas pre seba. Síííí!:)

 

*Usadlosť akceptuje ubytovanie detí starších ako 12 rokov.

 

POPIS IZIEB

Usadlosť napriek úctivému parku s rozlohou viac ako 3 hektáre, ponúka iba 14 suít vhodných pre páry s celkovou kapacitou 28 osôb, ktoré sa nachádzajú v rôznych častiach usadlosti:

 

FATTORIA

Farma je srdcom celej usadlosti, kde nájdete autentický vidiecky dom postavený v druhej polovici 18. storočia. Verandy, krby, úchvatný výhľad, knihy a stará kuchyňa mu dodávajú jedinečnú atmosféru a izby na poschodí ponúkajú krásne výhľady. Sú zariadené veľmi citlivo, s drevenými podlahami, prírodnými materiálmi a starostlivo vyberanými dekoráciami.

Junior suita (35m2) – izba na poschodí pre 2 osoby s manželskou posteľou (180 x 200 cm) a posedením, kúpeľňa so sprchovacím kútom alebo vaňou, toaleta s bidetom. Je vybavená klimatizáciou, TV SAT, free WIFI, kapsulovým kávovarom, trezorom a minibarom. Samozrejmosťou sú osušky, toaletné potreby, župan, papuče a fén na vlasy.
Suita (45m2)izba na poschodí prístupná vonkajším schodiskom pre 2-3 osoby s manželskou posteľou (180 x 200 cm) a sofabed (190 x 90 cm), kúpeľňa so sprchovacím kútom a vaňou, toaleta s bidetom. Je vybavená klimatizáciou, TV SAT, free WIFI, kapsulovým kávovarom, trezorom a minibarom. Samozrejmosťou sú osušky, toaletné potreby, župan, papuče a fén na vlasy.

Suita Superior (45m2) – priestranná izba na poschodí pre 2 osoby s manželskou posteľou (180 x 200 cm), kúpeľňa so sprchovacím kútom a vaňou, toaleta s bidetom. Súčasťou suity je terasa s posedením a ležadlami a ponúka výhľad na pobrežie, more a ostrovy, kopce i západ slnka. Je vybavená klimatizáciou, TV SAT, free WIFI, kapsulovým kávovarom, trezorom a minibarom. Samozrejmosťou sú osušky, toaletné potreby, župan, papuče a fén na vlasy.

 

GIARDINO

Záhrada, v ktorej sa pôvodne nachádzali konské stajne, sa zmenili na priestranné suity, ktoré ponúkajú svoje vlastné posedenie v záhrade. Sú obklopené zeleňou a zariadené veľmi citlivo, s drevenými podlahami, prírodnými materiálmi a starostlivo vyberanými dekoráciami.

Suita (30m2)izba na prízemí pre 2 osoby s manželskou posteľou (180 x 200 cm), kúpeľňa so sprchovacím kútom, toaleta s bidetom. Súčasťou suity je kuchynský kút (vhodný na prípravu ľahkého občerstvenia) s jedálenským stolom a vonkajšia terasa s posedením a ležadlom. Je vybavená klimatizáciou, TV SAT, free WIFI, kapsulovým kávovarom, trezorom a minibarom. Samozrejmosťou sú osušky, toaletné potreby, župan, papuče a fén na vlasy.

Suita Superior (45m2) – priestranná izba na prízemí pre 2-3 osoby s manželskou posteľou (180 x 200 cm) a sofabed (190 x 90 cm), kúpeľňa so sprchovacím kútom, toaleta s bidetom. Súčasťou suity je kuchynský kút (vhodný na prípravu ľahkého občerstvenia) s jedálenským stolom a vonkajšia terasa s posedením a ležadlom. Je vybavená klimatizáciou, TV SAT, free WIFI, kapsulovým kávovarom, trezorom a minibarom. Samozrejmosťou sú osušky, toaletné potreby, župan, papuče a fén na vlasy.

 

VILLA

Vila je hlavná budova, v ktorej boli veľmi starostlivo obnovené mnohé pôvodné materiály, trámy dverí i staré kamenné schody. Jej konštrukcia je zmesou drevených tehál, korku a vlákna Kenaf doplnená o klasické toskánske stropy s trámami a ručne vyrábanými terakotovými tehlami. Všetky izby majú terasy a vďaka jej juhozápadnej polohe ponúka krásne výhľady na záliv Baratti a borovicový les.

Suita Superior č.1 (65m2) – veľkorysá izba na prízemí vily pre 2 osoby s manželskou posteľou (180 x 200 cm) a obývacou časťou s posedením, otvorená kúpeľňa so sprchovacím kútom a vaňou, toaleta s bidetom. Súčasťou suity je kuchynský kút (vhodný na prípravu ľahkého občerstvenia) a priestranná terasa s posedením a vonkajšou vaňou s výhľadom na pobrežie. Je vybavená klimatizáciou, TV SAT, free WIFI, kapsulovým kávovarom, trezorom a minibarom. Samozrejmosťou sú osušky, toaletné potreby, župan, papuče a fén na vlasy.

Suita Superior č.2 (38m2) – priestranná izba na poschodí vily pre 2 osoby s manželskou posteľou (180 x 200 cm) a obývacou časťou s posedením, otvorená kúpeľňa so sprchovacím kútom a vaňou v obývacej časti, toaleta s bidetom. Súčasťou suity je vonkajšia terasa s posedením a výhľadom na borovicový les. Je vybavená klimatizáciou, TV SAT, free WIFI, kapsulovým kávovarom, trezorom a minibarom. Samozrejmosťou sú osušky, toaletné potreby, župan, papuče a fén na vlasy.

 

NATURA

Samostatne stojace drevené suity uprostred prírody, ktoré boli navrhnuté tak, aby sa dali začleniť do krásneho parku so stredomorskými drevinami ako sú impozantné duby, stáročné olivovníky, obrovské kríky myrty i mastichovníka a aromatické byliny, ktoré vám prevoňajú vzduch. Na ich stavbu nebol odrezaný ani konár. Ich konštrukciu z miestneho gaštanu, skla a travertínu z Rapolana Terme postavili miestni remeselníci tak, aby rešpektovali a chránili krásu tohto miesta.

Suita (65m2) – priestranné izby z drevenej konštrukcie s veľkými oknami pre 2 osoby s manželskou posteľou (180 x 200 cm) a posedením, kúpeľňa so sprchovacím kútom a vaňou, toaleta s bidetom. Súčasťou suity je vonkajšia terasa s posedením, pohodlnými vakmi a záhradka bez oplotenia. Je vybavená klimatizáciou, TV SAT, free WIFI, kapsulovým kávovarom, trezorom a minibarom. Samozrejmosťou sú osušky, toaletné potreby, župan, papuče a fén na vlasy.

 

SLUŽBY

 • bazén (4,5 x 7 m, v prevádzke od mája do septembra)
 • raňajky (zahrnuté v cene ubytovania)
 • free WIFI
 • bezplatné parkovisko
 • klimatizácia
 • denné upratovanie
 • práčovňa (za poplatok)
 • masáže (za poplatok)
 • počas leta joga a tai chi cvičenia
 • možnosť zapožičania bicyklov (za poplatok)
 • Michelinom odporúčaná reštaurácia
 • bar
 • možnosť degustácie a zakúpenia vína, olivových olejov (za poplatok)
 • možnosť zakúpenia džemov, marmelády, zeleniny či korenín vlastnej výroby (za poplatok)
 • domáce zvieratá (za poplatok)

 

Cena:

Junior suita pre 2 osoby od 220€/ noc

Suita pre 2 osoby od 240€/ noc

Suita Superior pre 2 osoby od 310€/ noc

 

*cenová ponuka závisí od typológie izby/apartmánu, počtu osôb a nocí či sezóny. Radi Vám ju vypracujeme na základe Vašich požiadaviek.

 

Postup pri rezervácii: Pri záväznej rezervácii posielame našim hosťom link na rezervačný formulár, ktorý klient vyplní online. Ak je rezervácia viac ako 90 dní pred nástupom na pobyt, hradí sa 50% záloha a zvyšok neskôr (90 dní pred príchodom). Ak je rezervácia 90 alebo menej dní pred príchodom, hradí sa 100% sumy za pobyt. Takto je to nastavené majiteľom a my to musíme akceptovať.

 

Cena zahŕňa: rady a organizácia pobytu od nášho zážitkového špecialistu, booklet s autentickými a užitočnými odporúčaniami vytvorený na základe Zdenkinho života v Toskánsku, prítomnosť majiteľky projektu v Toskánsku, ktorá je tu pre Vás, denné upratovanie, raňajky, vodu, plyn, elektrinu, finálne upratovanie a využívanie doplnkových služieb ako bazén, free WIFI a parkovanie.

 

Cena nezahŕňa: miestnu daň 2,50€/ osoba/ noc

 

Usadlosť je v prevádzke od 16. februára do 7. januára.
Usadlosť akceptuje ubytovanie na min. 1 noc a počas letných mesiacov na min. 2 noci.

 

Check-in: od 15:00 do 20:00 hod. (Váš neskorší príchod prosíme nahlásiť vopred a je možný len do 22:00 hod.)

Check-out: od 8:00 do 11:00 hod.