• Popis

POPIS USADLOSTI

V nádhernom údolí Val d´Orcia s impozantným výhľadom na historické centrum Montepulciana a v obklopení zvlnených kopcov posiatych vinohradmi a olivovníkmi sa nachádza táto toskánska rozprávka – Relais Torrita. Po panoramatickej jazde vidieckou cestou sa už pomaly pripravíte na všetku tú krásu, ktorá vás v tejto vile obklopí. Romantické zoskupenie víl tu stojí už od roku 1622, avšak až súčasní majitelia z neho vytvorili výnimočné, romantické a intímne útočisko z každodennej reality. Po prvej návšteve som nevychádzala z úžasu ani na chvíľu a po odchode z neho som ho kolegyniam opísala ako luxusné relais s citom pre každý jeden detail, ale v príjemnom rodinnom, vrúcnom prostredí. Relais má nádherne upravenú záhradu s rôznymi zátišiami na relax a posedenie, ktorá sa vyníma v každom období roka, panoramatický bazén s barom, kde si počas dňa pochutnáte na drinkoch či ľahkých pokrmoch. Relais má i čarovnú reštauráciu, v ktorej sa podávajú raňajky, organizujú školy varenia a počas večerov i delikátna bohatá večera, ktorá sa mení podľa sezóny i podľa toho, čo vo svojej záhrade v relais dopestujú. Toto miesto odporúčam najmä párom, ktoré si radi doprajú to najlepšie, pretože toto miesto ozaj patrí medzi to najlepšie z Toskánska:)

 

*Z hlavnej cesty vedie do vily vidiecka príjazdová cesta, ktorá nie je vhodná pre autá s nízkym podvozkom.

 

POPIS IZIEB

Relais Torrita ponúka celkovo 12 izieb a suít. Každá z nich je jedinečná, každá s láskyplne vyberanými detailmi a komfortom luxusného relais. Jedinečný štýl tejto čarovnej usadlosti spočíva v zachovaní tradičnej toskánskej architektúry v kombinácii s moderným komfortom. Päť starobylých budov bolo starostlivo upravených a zrekonštruovaných, aby poskytli útočisko relaxu po dlhom dni strávenom objavovaním Toskánska. Izby sú vybavené klimatizáciou, telefónom, kávovarom, TV SAT, free WIFI, trezorom, minibarom a sieťkami proti hmyzu. Samozrejmosťou sú osušky, toaletné potreby, župan, papuče a fén na vlasy.

 

IZBY ŠTANDARD

Izby vhodné pre 2 osoby, ktoré majú rozlohu približne 25-30m2 sa nachádzajú na prízemí. Poskytujú výhľad do krásnej pokojnej záhrady a na okolitú prírodu. Sú navrhnuté tak, aby ste sa cítili pohodlne “ako doma v Toskánsku”. V izbe nájdete spálňu s manželskou posteľou (180 x 200 cm) a kúpeľňu so sprchovacím kútom, toaletou a bidetom. Izby sú vybavené klimatizáciou, telefónom, kávovarom, TV SAT, free WIFI, trezorom, minibarom a sieťkami proti hmyzu. Samozrejmosťou sú osušky, toaletné potreby, župan, papuče a fén na vlasy.

 

Izba ŠTANDARD č.1táto izba má nízky strop z trámov, ktorý vytvára dokonalú romantickú a intímnu atmosféru. Výhľady z izby smerujú na dedinku Montefollonico a keďže izba je situovaná na západ, večer do nej prenikajú nádherné slnečné lúče. 

Izba ŠTANDARD č.2svetlá izba s otvorenou kúpeľňou so sprchovacím kútom a samostatnou toaletou s bidetom. Má k dispozícii aj veľkú súkromnú záhradu s krásnym výhľadom na dedinku Montefollonico.  

 

IZBY DELUXE

Izby vhodné pre 2 osoby sú o niečo priestrannejšie s rozlohou 25-35m2 a poskytujú panoramatický výhľad na stredoveké mestečko Montepulciano alebo na dedinku Montefollonico. Ich súčasťou je aj súkromná terasa či záhrada s posedením. V izbe nájdete spálňu s manželskou posteľou (180 x 200 cm) a kúpeľňu so sprchovacím kútom, toaletou a bidetom. Izby sú vybavené klimatizáciou, telefónom, kávovarom, TV SAT, free WIFI, trezorom, minibarom a sieťkami proti hmyzu. Samozrejmosťou sú osušky, toaletné potreby, župan, papuče a fén na vlasy.

 

Izba DELUXE č.1svetlá a priestranná izba s manželskou posteľou posadenou do borovicového dreva. V izbe nájdete otvorenú kúpeľňu so sprchovacím kútom a samostatnou toaletou s bidetom. K dispozícii je veľká súkromná záhrada s výhľadom na dedinku Montefollonico.

Izba DELUXE č.2táto izba v jemných žltých tónoch s rustikálnym dreveným stropom poskytuje dokonalý výhľad na Montepulciano ako z pohľadnice. V izbe nájdete otvorenú kúpeľňu so sprchovacím kútom a samostatnou toaletou s bidetom.

Izba DELUXE č.3izba má podkrovný strop a v minulosti slúžila na uskladňovanie sena. Je veľmi priestranná, s otvorenou kúpeľňou a samostatnou toaletou. Výhľady z izby smerujú na dedinku Montefollonico a večer do izby prenikajú nádherné slnečné lúče. 

Izba DELUXE č.4izba v jemných, šalviovo-zelených odtieňoch s bielym dreveným stropom, ponúka prekrásny panoramatický výhľad na mestečko Montepulciano. V izbe nájdete otvorenú kúpeľňu so sprchovacím kútom a samostatnou toaletou s bidetom.

 

SUITY

Priestranné suity vhodné pre 3 osoby s rozlohou 38-45m2 sa nachádzajú na prízemí alebo prvom poschodí a ponúkajú rozsiahly výhľad na toskánsky vidiek. V izbe nájdete spálňu s manželskou posteľou (180 x 200 cm), sofabed alebo samostatné lôžko a veľkú kúpeľňu so sprchovacím kútom, voľne stojacou vaňou, toaletu a bidet. Suity sú vybavené klimatizáciou, telefónom, kávovarom, TV SAT, free WIFI, trezorom, minibarom a sieťkami proti hmyzu. Samozrejmosťou sú osušky, toaletné potreby, župan, papuče a fén na vlasy.

 

Junior suita č.1 – suita sa nachádza na prízemí s výhľadom do zeleninovej záhrady. Súčasťou suity je aj súkromná záhrada, z ktorej si môžete vychutnať krásne západy slnka. V kúpeľni nájdete dvojité umývadlo, sprchovací kút a voľne stojacu viktoriánsku vaňu.

Junior suita č.2 – príjemná suita na prízemí s vysokým dreveným trámovým stropom a priestrannou otvorenou kúpeľňou s dvojitým umývadlom, sprchovacím kútom a voľne stojacou viktoriánskou vaňou. V horúcich letných dňoch si môžete oddýchnuť v súkromnej záhrade, ktorá poskytuje dostatok tieňa.

Junior suita č.3 – táto junior suita sa nachádza na celom druhom poschodí hlavnej budovy. Na všetkých štyroch stranách sa nachádzajú okná, ktoré poskytujú 360° výhľad. Vo svetlej kúpeľni nájdete sprchovací kút a voľne stojacu viktoriánsku vaňu.

Suita č.1 – svetlá suita situovaná na prízemí má veľkú súkromnú záhradu, z ktorej si môžete vychutnať nádherný výhľad na Montepulciano. V kúpeľni nájdete sprchovací kút aj voľne stojacu viktoriánsku vaňu.

Suita č.2 – suita sa nachádza na celom prvom poschodí jednej z budov. Na všetkých štyroch stranách sa nachádzajú okná, ktoré presvetlujú suitu a izba má aj súkromnú terasu s úchvatným výhľadom na Montepulciano. V kúpeľni nájdete sprchovací kút a voľne stojacu viktoriánsku vaňu.

Suita č.3 – najväčšia suita tohto relaisu je vhodná pre 4 osoby a nachádza sa na prvom poschodí hlavnej budovy. Má dve samostatné spálne so starými drevenými trámovými stropmi a jednu kúpeľňu so sprchovacím kútom a voľne stojacou viktoriánskou vaňou. Útulná súkromná terasa poskytuje tieň v letných dňoch a má krásny výhľad na toskánsku krajinku.

 

SLUŽBY

 • dva bazény (väčší 7 x 12 m a menší 3 x 3 m, menší bazén je vyhrievaný na 30 stupňov s vírivkou, bazény sú v prevádzke počas sezóny)
 • raňajky (zahrnuté v cene ubytovania)
 • free WIFI
 • bezplatné parkovisko
 • klimatizácia
 • denné upratovanie
 • salónik pre hostí s hrami a krbom 
 • práčovňa (za poplatok)
 • masáže (na vyžiadanie za poplatok)
 • posilňovňa (zdarma)
 • možnosť zapožičania bicyklov (zadarmo, elektrické bicykle za poplatok) 
 • možnosť zapožičania detských stoličiek (zdarma)
 • možnosť zapožičania detských postieľok (zdarma)
 • reštaurácia (do vnútorných priestorov reštaurácie je vstup psíkom zakázaný)
 • bar pri bazéne a v hlavnej časti vily
 • možnosť školy varenia (za poplatok)
 • možnosť degustácie a zakúpenia vína, olivových olejov (za poplatok)
 • elektrická nabíjacia stanica pre autá (za poplatok)
 • domáce zvieratá (za poplatok)

 

Cena:

Izba ŠTANDARD pre 2 osoby od 700€/ noc

Izba DELUXE pre 2 osoby od 885€/ noc

 

*cenová ponuka závisí od typológie izby/apartmánu, počtu osôb a nocí či sezóny. Radi Vám ju vypracujeme na základe Vašich požiadaviek.

 

Postup pri rezervácii: Pri záväznej rezervácii posielame našim hosťom link na rezervačný formulár, ktorý klient vyplní online. Ak je rezervácia viac ako 90 dní pred nástupom na pobyt, hradí sa 50% záloha a zvyšok neskôr (90 dní pred príchodom). Ak je rezervácia 90 alebo menej dní pred príchodom, hradí sa 100% sumy za pobyt. Takto je to nastavené majiteľom a my to musíme akceptovať.

 

Cena zahŕňa: rady a organizácia pobytu od nášho zážitkového špecialistu, booklet s autentickými a užitočnými odporúčaniami vytvorený na základe Zdenkinho života v Toskánsku, prítomnosť majiteľky projektu v Toskánsku, ktorá je tu pre Vás, denné upratovanie, raňajky, vodu, plyn, elektrinu, finálne upratovanie a využívanie doplnkových služieb ako bazén, free WIFI, posilňovňu a parkovanie

 

Cena nezahŕňa: miestnu daň – 1,00€/ osoba/ deň

 

Vila je v prevádzke od 15. marca do 1. decembra.

Vila akceptuje ubytovanie na min. 3 noci, v určitých obdobiach počas roka je možný pobyt na 2 noci.

 

Check-in: od 15:30 do 19:30 hod. (Váš neskorší príchod prosíme nahlásiť vopred)

Check-out: od 08:00 do 12:00 hod.