• Popis

POPIS USADLOSTI

História malebnej usadlosti TIGNANELLO A MEDICI, ktorú vlastní známa šľachtická rodina, siaha až do 14. storočia. Elegantná, no predsa tradične toskánska usadlosť, rozprestierajúca sa na čarovnom panoramatickom mieste ponúka servis a komfort na veľmi vysokej úrovni. Nájdete tu výbornú domácu trattoriu, pre milovníkov vína je pripravená bohatá ponuka tých najlepších talianskych vín a dokonca si tu možno vychutnať aj školu varenia so šéfkuchárom z Michelinovskej reštaurácie, ktorá je spojená s návštevou pivníc a ochutnávkou vín.

 

Usadlosť je rozdelená na dve časti, pričom v hlavnej časti usadlosti sa nachádza reštaurácia, fitness, sauna a všetky ostatné služby, ktoré usadlosť ponúka. Druhá časť usadlosti je tzv. Hamlet, ktorý je situovaný na najvyššom bode vinohradov cca 1,3 km od hlavnej časti, je obklopený nádhernou toskánskou prírodou a poskytuje dychvyrážajúce výhľady na zvlnené kopce Chianti. Ubytovanie v Hamlete zahŕňa raňajky a servírované sú v hlavnej časti usadlosti.
(Z hlavnej cesty vedie k Hamletu vidiecka príjazdová cesta – približne 1,3 km)

 

POPIS APARTMÁNOV

V usadlosti nájdete romanticky ladené útulné izby a apartmány s tradičnými drevenými stropmi zariadené v prírodných odtieňoch, ktoré sú vhodné pre dvojice, rodiny ale aj väčšie skupiny. Majitelia si dali záležať na malých detailoch a preto sa tu naši hostia cítia ako doma. Všetky izby majú vlastnú kúpeľňu, vybavené sú fénom na vlasy, osuškami/uterákmi, TV, free WIFI pripojením, telefónom a sieťkami proti hmyzu. Všetky izby v hlavnej časti usadlosti majú aj klimatizáciu. Je možné priobjednať si detskú postieľku (bez poplatku).

 

Hlavná časť usadlosti

Izba 1 (19 m2) – Izba pre 1 osobu so spálňou s posteľou pre 1 osobu a priestrannou kúpeľňou so sprchovacím kútom, toaletou a bidetom. Izba má klimatizáciu, telefón, free WIFI, sieťky proti hmyzu, TV SAT a samozrejmosťou je aj fén na vlasy a uteráky.

Izba 2 (22-35 m2) – Izba pre 2 osoby s jednou spálňou a jednou kúpeľňou vybavenou vaňou alebo sprchovacím kútom, toaletou a bidetom. Väčšie izby majú aj obývaciu časť a niektoré aj malý kuchynský kútik. Izby majú klimatizáciu, telefón, TV SAT, free WIFI, sieťky proti hmyzu a samozrejmosťou je aj fén na vlasy a uteráky.

Suita (39-50 m2) – Suita pre 2-3 osoby so spálňou s manželskou posteľou, obývačkou so sofabed pre jednu osobu (180 x 90 cm) spojenou s kuchynkou a kúpeľňou vybavenou vaňou alebo sprchovacím kútom, toaletou a bidetom. Suity majú klimatizáciu, telefón, TV SAT, free WIFI, sieťky proti hmyzu a samozrejmosťou je aj fén na vlasy a uteráky.

Superior Suita (61m2) – Apartmán pre 4-5 osôb so spálňou s manželskou posteľou, druhou spálňou s oddelenými posteľami, obývačkou s kuchynkou a dvomi kúpeľňami. Obe kúpeľne sú vybavené toaletou a bidetom, jedna má vaňu a druhá sprchovací kút. Apartmán má klimatizáciu, telefón, TV SAT, free WIFI, sieťky proti hmyzu a samozrejmosťou je aj fén na vlasy a uteráky.

Vila (91 m2) – Samostatná vila pre 6 osôb, ktorá je prerobenou stodolou. Vilka má obývačku s krbom spojenú s kuchyňou, dve spálne s manželskou posteľou, jednu spálňu s oddelenými posteľami a 2 kúpeľne. Obe kúpeľne sú vybavené toaletou a bidetom, jedna má vaňu a druhá sprchovací kút. Veľké okná v obývačke poskytujú nádherný výhľad do súkromnej záhrady, ktorá patrí k vile. Vila má klimatizáciu, telefón, TV SAT, free WIFI, sieťky proti hmyzu a samozrejmosťou je aj fén na vlasy a uteráky.

 

Hamlet

Apartmán 1 (80-90m2) – Apartmán pre 2 osoby so spálňou s manželskou posteľou, obývačkou spojenou s kuchynkou a jednou kúpeľňou vybavenou vaňou, toaletou a bidetom. Jeden z apartmánov má v obývačke krb. Apartmány majú súkromnú záhradku, telefón, TV SAT, free WIFI, sieťky proti hmyzu a samozrejmosťou je aj fén na vlasy a uteráky.

Apartmán 2 (142 m2) – Apartmán pre 6 osôb s tromi spálňami – dve z nich majú manželskú posteľ a jedna poschodovú, obývačkou spojenou s kuchyňou a jedálňou, 2 kúpeľňami a súkromnou terasou s grilom. Obe kúpeľne sú vybavené toaletou a bidetom, jedna má vaňu a druhá sprchovací kút. Apartmán má telefón, TV SAT, free WIFI, sieťky proti hmyzu a samozrejmosťou je aj fén na vlasy a uteráky.

Superior Suita (100-114m2) – Apartmán pre 4-5 osôb má 2 spálne, jeden z apartmánov má tretiu spálňu pre 1 osobu, obývačku spojenú s kuchyňou a 2 kúpeľne. Obe kúpeľne sú vybavené toaletou a bidetom, jedna má vaňu a druhá sprchovací kút. Apartmány majú súkromnú záhradku alebo terasu, telefón, TV SAT, free WIFI, sieťky proti hmyzu a samozrejmosťou je aj fén na vlasy a uteráky.

 

SLUŽBY:

 • panoramatický bazén s lehátkami a miestom na slnenie (5 x 10m) v hlavnej časti usadlosti a menší oválny bazén pri Hamlete – oba bazény sú v prevádzke od mája do konca septembra
 • raňajky (zahrnuté v cene ubytovania)
 • free WIFI
 • bezplatné parkovisko
 • gril (na požiadanie)
 • sauna a parný kúpeľ(zdarma)
 • masáže (za poplatok)
 • malé fitness centrum (zdarma)
 • tenis, futbalové ihrisko
 • možnosť požičania bicyklov (zdarma)
 • škola varenia (za poplatok)
 • reštaurácia
 • možnosť absolvovať ochutnávku vína (za poplatok)
 • možnosť požičania detských postieľok a stoličiek (zdarma)
 • možnosť babysittingu (za poplatok)
 • domáce zvieratá (za poplatok)

 

Cena:

Apartmán pre 2 osoby od 175€/ noc

Apartmán pre 4 osoby od 205€/ noc

Vila pre 6 osôb od 355€/ noc

 

*cenová ponuka závisí od typológie izby/apartmánu, počtu osôb a nocí, či sezóny. Radi Vám ju vypracujeme na základe vašich požiadaviek.

 

Postup pri rezervácii: Pri záväznej rezervácii posielame našim hosťom link na rezervačný formulár, ktorý klient vyplní online. Ak je rezervácia viac ako 90 dní pred nástupom na pobyt, hradí sa 50% záloha a zvyšok neskôr (90 dní pred príchodom). Ak je rezervácia 90 alebo menej dní pred príchodom, hradí sa 100% sumy za pobyt. Takto je to nastavené majiteľom a my to musíme akceptovať.

 

Cena zahŕňa: rady a organizácia pobytu od nášho zážitkového špecialistu, booklet s autentickými a užitočnými odporúčaniami vytvorený na základe Zdenkinho života v Toskánsku, prítomnosť majiteľky projektu v Toskánsku, ktorá je tu pre Vás.

Hlavná časť usadlosti: raňajky, vodu, plyn, elektrinu, využívanie doplnkových služieb ako bazén, tenis, fitness centrum so saunou a parným kúpeľom, požičanie horských bicyklov, denné a finálne upratovanie, výmena posteľnej bielizne každý tretí deň

Hamlet: raňajky, vodu, plyn, elektrinu, využívanie doplnkových služieb ako bazén, tenis, fitness centrum so saunou a parným kúpeľom, požičanie horských bicyklov, denné a finálne upratovanie, výmena posteľnej bielizne každý tretí deň

 

Cena nezahŕňa:

Hlavná časť usadlosti: miestny poplatok – 2,00€/osoby na 14 rokov/noc

Hamlet: miestny poplatok – 2,00€/osoby na 14 rokov/noc

 

Usadlosť je v prevádzke od marca – januára.

Usadlosť akceptuje aj ubytovanie na 1 noc.

 

Check-in: od 16:00 hod. do 19:00 hod., v lete až do 21:00 hod. (Neskorší príchod a odchod je spoplatnený sumou 50€/izba)

Check-out: do 10:30 hod.