• Popis

POPIS USADLOSTI

História malebnej usadlosti Tignanello a Medici, ktorú vlastní známa šľachtická rodina, siaha až do 14. storočia. Elegantná, no predsa tradične toskánska usadlosť, rozprestierajúca sa na čarovnom panoramatickom mieste na konci romantickej cestičky obklopenej vinohradmi a nádhernými výhľadmi, ponúka servis a komfort na veľmi vysokej úrovni. Nájdete tu výbornú domácu trattoriu, pre milovníkov vína je pripravená bohatá ponuka tých najlepších talianskych vín a dokonca si tu možno vychutnať aj školu varenia so šéfkuchárom z Michelinovskej reštaurácie, ktorá je spojená s návštevou pivníc a ochutnávkou vín.

Usadlosť je rozdelená na dve časti, pričom v hlavnej časti usadlosti sa nachádza reštaurácia, fitness, sauna a všetky ostatné služby, ktoré usadlosť ponúka. Druhá časť usadlosti je tzv. Hamlet, ktorý je situovaný na najvyššom bode vinohradov cca 1,5 km od hlavnej časti, je obklopený nádhernou toskánskou prírodou a poskytuje dychvyrážajúce výhľady na zvlnené kopce Chianti.

 

*Do druhej časti usadlosti vedie k apartmánom vidiecka príjazdová cesta približne 1500 m, ktorá nie je vhodná pre autá s nízkym podvozkom.

 

POPIS IZIEB A APARTMÁNOV

V usadlosti nájdete romanticky ladené útulné izby a apartmány s tradičnými drevenými stropmi zariadené v prírodných odtieňoch, ktoré sú vhodné pre dvojice, rodiny, ale aj väčšie skupiny. Majitelia si dali záležať na malých detailoch a preto sa tu naši hostia cítia ako doma. Všetky izby majú vlastnú kúpeľňu, vybavené sú fénom na vlasy, osuškami/uterákmi, TV SAT, free WIFI pripojením, telefónom a sieťkami proti hmyzu. Všetky izby v hlavnej časti usadlosti majú aj klimatizáciu. Je možné vyžiadať detskú postieľku (bez poplatku).

 

Hlavná časť usadlosti

Izba 1 (19m2) – menšia izba pre 1 osobu so spálňou a kúpeľňou so sprchovacím kútom, toaletou a bidetom. Izba má klimatizáciu, telefón, kávovar, TV SAT, free WIFI, sieťky proti hmyzu a samozrejmosťou je aj fén na vlasy a uteráky.

Izba 2 (22-35m2) – izba pre 2 osoby so spálňou a kúpeľňou vybavenou vaňou alebo sprchovacím kútom, toaletou a bidetom. Izby majú klimatizáciu, telefón, kávovar, TV SAT, free WIFI, sieťky proti hmyzu a samozrejmosťou je aj fén na vlasy a uteráky.

Izba 3 (30-40m2) – priestranná izba pre 2 osoby so spálňou a kúpeľňou vybavenou vaňou alebo sprchovacím kútom, toaletou a bidetom. Izby majú klimatizáciu, telefón, kávovar, TV SAT, free WIFI, sieťky proti hmyzu a samozrejmosťou je aj fén na vlasy a uteráky.

Junior suita (39-50m2) – suita pre 2-3 osoby so spálňou s manželskou posteľou, obývacia časť so sofabed, kúpeľňa vybavená vaňou alebo sprchovacím kútom, toaletou a bidetom. Suity majú klimatizáciu, telefón, kávovar, TV SAT, free WIFI, sieťky proti hmyzu a samozrejmosťou je aj fén na vlasy a uteráky.

Family suita (61m2) – rodinná suita pre 4 osoby s dvoma spálňami s manželskou posteľou, obývacou časťou a dvoma kúpeľňami. Obe kúpeľne sú vybavené toaletou a bidetom, jedna má vaňu a druhá sprchovací kút. Suita má klimatizáciu, telefón, kávovar, TV SAT, free WIFI, sieťky proti hmyzu a samozrejmosťou je aj fén na vlasy a uteráky.

Apartmán 1 (50m2) – apartmán pre 2 osoby so spálňou s manželskou posteľou, obývacou časťou spojenou s kuchynkou, kúpeľňa vybavená vaňou alebo sprchovacím kútom, toaletou a bidetom. Apartmán sa nachádza na prízemí s výhľadom do krásnej záhrady. Apartmán má klimatizáciu, telefón, TV SAT, free WIFI, sieťky proti hmyzu a samozrejmosťou je aj fén na vlasy a uteráky.

Apartmán 2 (80-90m2) – apartmán pre 4 osoby s dvoma spálňami, obývacou časťou spojenou s kuchynkou a dvoma kúpeľňami. Obe kúpeľne sú vybavené vaňou alebo sprchovacím kútom, toaletou a bidetom. Apartmán má klimatizáciu, telefón, TV SAT, free WIFI, sieťky proti hmyzu a samozrejmosťou je aj fén na vlasy a uteráky.

Vila (91m2) – samostatná vila pre 6 osôb, ktorá je prerobenou stodolou. Vilka má obývačku s krbom spojenú s kuchyňou, dve spálne s manželskou posteľou, jednu spálňu s oddelenými posteľami a 2 kúpeľne. Obe kúpeľne sú vybavené toaletou a bidetom, jedna má vaňu a druhá sprchovací kút. Veľké okná v obývačke poskytujú nádherný výhľad do súkromnej záhrady, ktorá patrí k vile. Vila má klimatizáciu, telefón, TV SAT, free WIFI, sieťky proti hmyzu a samozrejmosťou je aj fén na vlasy a uteráky.

 

Hamlet

Apartmán 1 (80-90m2) – apartmán pre 2 osoby so spálňou s manželskou posteľou, obývačkou spojenou s kuchynkou a jednou kúpeľňou vybavenou vaňou, toaletou a bidetom. Jeden z apartmánov má v obývačke krb. Apartmány majú súkromnú záhradku, telefón, TV SAT, free WIFI, sieťky proti hmyzu a samozrejmosťou je aj fén na vlasy a uteráky.

Apartmán 2 (100-114m2) – apartmán pre 4-5 osôb má 2 spálne, jeden z apartmánov má tretiu spálňu pre 1 osobu, obývačku spojenú s kuchyňou a 2 kúpeľne. Obe kúpeľne sú vybavené toaletou a bidetom, jedna má vaňu a druhá sprchovací kút. Apartmány majú súkromnú záhradku alebo terasu, telefón, TV SAT, free WIFI, sieťky proti hmyzu a samozrejmosťou je aj fén na vlasy a uteráky.

Apartmán 3 (142m2) – apartmán pre 6 osôb s troma spálňami – dve z nich majú manželskú posteľ a jedna poschodovú, obývačka spojená s kuchyňou a jedálňou, 2 kúpeľne a súkromná terasa s grilom. Obe kúpeľne sú vybavené toaletou a bidetom, jedna má vaňu a druhá sprchovací kút. Apartmán má telefón, TV SAT, free WIFI, sieťky proti hmyzu a samozrejmosťou je aj fén na vlasy a uteráky.

 

SLUŽBY:

 • panoramatický bazén s oddelenou časťou pre deti (5 x 10 m) s lehátkami a miestom na slnenie v hlavnej časti usadlosti a menší oválny bazén pri Hamlete – oba bazény sú v prevádzke od mája do začiatku októbra
 • raňajky (zahrnuté v cene ubytovania pri izbách a suitách, v apartmánoch za poplatok)
 • free WIFI
 • bezplatné parkovisko
 • gril (na požiadanie)
 • sauna a parný kúpeľ (zdarma)
 • masáže (za poplatok)
 • malé fitness centrum (zdarma)
 • tenis, futbalové ihrisko
 • možnosť požičania bicyklov (zdarma)
 • škola varenia (za poplatok)
 • reštaurácia
 • možnosť absolvovať ochutnávku vína (za poplatok)
 • možnosť požičania detských postieľok a stoličiek (zdarma)
 • možnosť babysittingu (za poplatok)
 • domáce zvieratá (za poplatok)

 

Cena:

Apartmán pre 2 osoby od 200€/ noc

Apartmán pre 4 osoby od 280€/ noc

Vila pre 6 osôb od 460€/ noc

 

*cenová ponuka závisí od typológie izby/apartmánu, počtu osôb a nocí či sezóny. Radi Vám ju vypracujeme na základe Vašich požiadaviek.

 

Postup pri rezervácii: Pri záväznej rezervácii posielame našim hosťom link na rezervačný formulár, ktorý klient vyplní online. Ak je rezervácia viac ako 90 dní pred nástupom na pobyt, hradí sa 50% záloha a zvyšok neskôr (90 dní pred príchodom). Ak je rezervácia 90 alebo menej dní pred príchodom, hradí sa 100% sumy za pobyt. Takto je to nastavené majiteľom a my to musíme akceptovať.

 

Cena zahŕňa: rady a organizácia pobytu od nášho zážitkového špecialistu, booklet s autentickými a užitočnými odporúčaniami vytvorený na základe Zdenkinho života v Toskánsku, prítomnosť majiteľky projektu v Toskánsku, ktorá je tu pre Vás.

Izby a suity – raňajky, vodu, plyn, elektrinu, využívanie doplnkových služieb ako bazén, tenis, fitness centrum so saunou a parným kúpeľom, požičanie horských bicyklov, denné a finálne upratovanie, výmena posteľnej bielizne 1x za týždeň, výmena uterákov každý tretí deň.

Apartmány – vodu, plyn, elektrinu, využívanie doplnkových služieb ako bazén, tenis, fitness centrum so saunou a parným kúpeľom, požičanie horských bicyklov, finálne upratovanie, výmena posteľnej bielizne 1x za týždeň, výmena uterákov každý tretí deň.

 

Cena nezahŕňa: miestnu daň – 2,00€/ osoba na 14 rokov/ noc, raňajky pri ubytovaní v apartmánoch

 

Usadlosť je v prevádzke od 1. apríla do 31. októbra.

Usadlosť akceptuje aj ubytovanie na min. 3 noci v hlavnej časti usadlosti a min. 4 noci v Hamlete.

 

Check-in: od 16:00 hod. do 19:00 hod. (neskorší príchod je spoplatnený)

Check-out: do 10:30 hod.