• Popis

POPIS USADLOSTI

V krásnom panoramatickom prostredí okolo mestečka Castellina in Chianti sa medzi vinohradmi, olivovníkmi a lesmi nachádza čarovná kamenná usadlosť Borgo. V minulosti bola zastávkou mníchov, ktorí putovali do ďalekého benediktínskeho kláštora, zvláštny pokoj a harmónia tu však prevládajú aj dnes. Okrem malebnej krajiny všade navôkol, tradičných rustikálnych apartmánov pre 2-9 osôb, výbornej domácej trattorie so sezónnym menu, obrovského novozrekonštruovaného bazéna s miestami na slnenie a nádhernými výhľadmi na okolitú krajinu a iných výhod, má táto usadlosť aj veľmi srdečných majiteľov, troch súrodencov, ktorí sa o vás s láskou postarajú! 

(Z hlavnej cesty vedie k usadlosti vidiecka príjazdová cesta – približne 400 m. a v usadlosti je slabší telefonický signál.)

 

POPIS APARTMÁNOV

V usadlosti nájdete 15 útulných self-catering apartmánov v rustikálnom štýle pre 2 až 9 osôb, s drevenými stropmi z gaštanového dreva, tradičnými terakotovými podlahami a vidieckym nábytkom s romantickými doplnkami. Všetky apartmány majú vlastnú kúpeľňu, plnevybavenú kuchyňu, vybavené sú TV SAT, telefónom, trezorom, uterákmi/osuškami a sieťkami proti hmyzu. Niektoré apartmány sú vybavené krbom a majú súkromnú terasu so záhradným sedením. Fén na vlasy, žehličku a žehliacu dosku je možné zapožičať si na recepcii usadlosti (zdarma). Wifi pripojenie je len v spoločných priestoroch (bazén, terasy, spoločná obývacia miestnosť).

 

Self-catering ubytovanie = V Toskánsku predstavuje veľmi populárny typ ubytovania a znamená ubytovanie s vlastným stravovaním, vo väčšine prípadov v apartmánoch s vlastnou kuchyňou alebo kuchynským kútom. Self-catering ubytovanie neposkytuje denný servis vo forme upratovania. Upratovanie apartmánov a výmena posteľnej bielizne, osušiek/uterákov je vo väčšine prípadov nastavená 1x počas týždňového pobytu, v niektorých prípadoch je to len výmena posteľnej bielizne, osušiek/uterákov 1x v priebehu týždňového pobytu.

 

Apartmán 1 (44 m2) – Apartmán pre 2+2 osoby sa nachádza na poschodí, obývacia časť s plnevybaveným kuchynským kútikom a sofabed pre 2 deti (195 x 160 cm), priestranný loft s manželskou posteľou, kúpelňa so sprchovacím kútom, toaletou a bidetom. Krásne sedenie pod rozkvitnutou pergolou v súkromnej záhradke. Štandardným vybavením apartmánu je TV, telefón, trezor, uteráky/osušky a sieťky proti hmyzu.

Apartmán 2 (30 m2) – Apartmán pre 2 osoby sa nachádza na prízemí (vstupuje sa doň po 2 schodoch), menšia plnevybavená kuchynka s jedálňou a sedením, spálňa s manželskou posteľou, kúpeľňa so sprchovacím kútom, toaletou a bidetom. Apartmán má súkromnú terasu s príjemným sedením. Štandardným vybavením apartmánu je TV, telefón, trezor, uteráky/osušky a sieťky proti hmyzu.

Apartmán 3 (39 m2) – Apartmán pre 2 osoby sa nachádza na prízemí (vstupuje sa doň po 6 schodoch), menšia plnevybavená kuchynka s krbom, jedálňou a sedením, spálňa s manželskou posteľou, kúpeľňa so sprchovacím kútom, toaletou a bidetom. Apartmán má súkromnú záhradnú terasu s príjemným sedením. Štandardným vybavením apartmánu je TV, telefón, trezor, uteráky/osušky a sieťky proti hmyzu.

Apartmán 4 (51 m2) – Apartmán pre 2-3 osoby sa rozprestiera na dvoch podlažiach, obývacia časť s kuchynským kútikom a jedálňou, spálňa s manželskou posteľou a prístelkou (195 x 90 cm), kúpeľňa so sprchovacím kútom, toaletou a bidetom, samostatná toaleta s bidetom. Apartmán má súkromnú záhradnú terasu so sedením. Štandardným vybavením apartmánu je TV, telefón, trezor, uteráky/osušky a sieťky proti hmyzu.

Apartmán 5 (59 m2) – Prízemný apartmán pre 2-3 osoby, plnevybavená kuchyňa s krbom a jedálňou, spálňa s manželskou posteľou, obývacia časť s posteľou pre 1 osobu (195 x 90 cm), kúpeľňa so sprchovacím kútom, toaletou a bidetom. Apartmán má súkromnú záhradnú terasu s príjemným sedením. Štandardným vybavením apartmánu je TV, telefón, trezor, uteráky/osušky a sieťky proti hmyzu.

Apartmán 6 (77 m2) – Apartmán pre 2-3 osoby sa nachádza na poschodí, plnevybavená kuchyňa s jedálňou a loftom so sofabed pre 1 osobu (195 x 90 cm), spálňa s manželskou posteľou, kúpeľňa so sprchovacím kútom, toaletou a bidetom. Štandardným vybavením apartmánu je TV, telefón, trezor, uteráky/osušky a sieťky proti hmyzu.

Apartmán 7 (64 m2) – Apartmán pre 2-4 osoby sa nachádza na poschodí, obývacia časť s plnevybaveným kuchynským kútikom, krbom a sofabed pre 2 osoby (195 x 160 cm), spálňa s manželskou posteľou, kúpeľňa so sprchovacím kútom, toaletou a bidetom. Apartmán má malú terasku s príjemným sedením. Štandardným vybavením apartmánu je TV, telefón, trezor, uteráky/osušky a sieťky proti hmyzu.

Apartmán 8 (58 m2) – Prízemný apartmán pre 2-4 osoby, obývacia časť s plnevybaveným kuchynským kútikom, krbom a sofabed pre 2 osoby (195 x 160 cm), spálňa s manželskou posteľou, kúpeľňa so sprchovacím kútom, toaletou a bidetom. Apartmán má záhradnú terasu s prekrásnym výhľadom a súkromným parkoviskom. Štandardným vybavením apartmánu je TV, telefón, trezor, uteráky/osušky a sieťky proti hmyzu.

Apartmán 9 (79 m2) – Apartmán pre 2-5 osôb sa nachádza na poschodí, obývacia časť spojená s kuchyňou a jedálňou, priestranný loft so spálňou s manželskou posteľou, kúpeľňa s toaletou a bidetom, spálňa s manželskou posteľou a prístelkou (195 x 90 cm), kúpeľňa so sprchovacím kútom, toaletou a bidetom. Štandardným vybavením apartmánu je TV, telefón, trezor, uteráky/osušky a sieťky proti hmyzu.

Apartmán 10 (58 m2) – Apartmán pre 4 osoby sa nachádza na poschodí, obývacia časť prepojená s kuchynkou a jedálňou, 2 spálne s manželskou posteľou, 1x kúpeľňa s toaletou a bidetom a 1x kúpeľňa so sprchovacím kútom, toaletou a bidetom. Apartmán má súkromnú terasu so záhradným sedením. Štandardným vybavením apartmánu je TV, telefón, trezor, uteráky/osušky a sieťky proti hmyzu.

Apartmán 11 (71 m2) – Apartmán pre 4-5 osôb, sa rozprestiera na dvoch podlažiach, obývacia časť prepojená s kuchynkou a jedálňou, 2 spálne s manželskou posteľou (1 s prístelkou – 195 x 90 cm), 2x kúpeľňa so sprchovacím kútom, toaletou a bidetom. Apartmán má súkromnú terasu so záhradným sedením. Štandardným vybavením apartmánu je TV, telefón, trezor, uteráky/osušky a sieťky proti hmyzu.

Apartmán 12 (85 m2) – Apartmán pre 4-7 osôb sa nachádza na prízemí (vstupuje sa doň po 2 schodoch), obývacia časť prepojená s kuchynkou, jedálňou a priestrannou sofabed pre dve osoby (195 x 160 cm), 2 spálne s manželskou posteľou (1 s prístelkou – 195 x 90 cm), 2x kúpeľňa so sprchovacím kútom, toaletou a bidetom. Apartmán má súkromnú terasu so záhradným sedením. Štandardným vybavením apartmánu je TV, telefón, trezor, uteráky/osušky a sieťky proti hmyzu.

Apartmán 13 (76 m2) – Apartmán pre 4-6 osôb sa rozprestiera na troch podlažiach, obývacia časť prepojená s kuchynkou, jedálňou, krbom a priestrannou sofabed pre dve osoby (195 x 160 cm), priestranný loft so spálňou s manželskou posteľou a prístelkou (195 x 90 cm), podkrovná spálňa s manželskou posteľou, 1x kúpeľňa so sprchovacím kútom, toaletou a bidetom, 1x kúpeľňa s toaletou a bidetom. Apartmán má súkromnú terasu so záhradným sedením. Štandardným vybavením apartmánu je TV, telefón, trezor, uteráky/osušky a sieťky proti hmyzu.

Apartmán 14 (112 m2) – Apartmán pre 6-9 osôb sa rozprestiera na dvoch podlažiach, priestranná obývacia časť s kuchynkou, jedálňou, krbom a priestrannou sofabed pre dve osoby (195 x 160 cm), 1x spálňa s manželskou posteľou a prístelkou (195 x 90 cm) so súkromnou terasou, 2x spálňa s manželskou posteľou, 3x kúpeľňa so sprchovacím kútom, toaletou a bidetom. Apartmán má súkromnú terasu so záhradným sedením. Štandardným vybavením apartmánu je TV, telefón, trezor, uteráky/osušky a sieťky proti hmyzu. Tento apartmán je vhodný aj pre hendikepované osoby.

Apartmán 15 (105 m2) – Apartmán pre 6-9 osôb sa rozprestiera na dvoch podlažiach, priestranná obývacia časť s kuchynkou, jedálňou, krbom a priestrannou sofabed pre dve osoby (195 x 160 cm), 1x spálňa s manželskou posteľou a prístelkou (195 x 90 cm) so súkromnou terasou, 1x spálňa s manželskou posteľou, 1x spálňa s oddelenými posteľami, 3x kúpeľňa so sprchovacím kútom, toaletou a bidetom. Apartmán má súkromnú terasu so záhradným sedením. Štandardným vybavením apartmánu je TV, telefón, trezor, uteráky/osušky a sieťky proti hmyzu. Tento apartmán je vhodný aj pre hendikepované osoby.

 

SLUŽBY:

 • panoramatický bazén (8 x 16 m, bazén je v prevádzke od 01.04. do 31.10.) s lehátkami a slnečníkmi
 • možnosť objednania raňajok  (za poplatok)
 • free WIFI (iba v spoločných priestoroch)
 • bezplatné parkovisko
 • požičanie bicyklov (zdarma)
 • súkromná záhrada s miestami na relax
 • spoločenská miestnosť s príjemným sedením
 • ochutnávka vína na terase usadlosti každú stredu pre hostí zdarma
 • domáca trattoria
 • služby práčovne/ sušiarne (za poplatok)
 • možnosť požičania detských postieľok a stoličiek (zdarma)
 • malé ihrisko pre deti
 • možnosť babysittingu (za poplatok)

 

Cena:

Apartmán pre 2 osoby od 110€/ noc

Apartmán pre 4 osoby od 145€/ noc

Apartmán pre 6 osôb od 170€/ noc

 

*cenová ponuka závisí od typológie izby/apartmánu, počtu osôb a nocí či sezóny. Radi Vám ju vypracujeme na základe Vašich požiadaviek.

 

Postup pri rezervácii: Pri záväznej rezervácii posielame našim hosťom link na rezervačný formulár, ktorý klient vyplní online. Ak je rezervácia viac ako 90 dní pred nástupom na pobyt, hradí sa 50% záloha a zvyšok neskôr (90 dní pred príchodom). Ak je rezervácia 90 alebo menej dní pred príchodom, hradí sa 100% sumy za pobyt. Takto je to nastavené majiteľom a my to musíme akceptovať.

 

Cena zahŕňa: rady a organizácia pobytu od nášho zážitkového špecialistu, booklet s autentickými a užitočnými odporúčaniami vytvorený na základe Zdenkinho života v Toskánsku, prítomnosť majiteľky projektu v Toskánsku, ktorá je tu pre Vás, vodu, plyn, elektrinu, vybavenie kuchyne, uteráky/osušky, posteľná bielizeň, finálne upratovanie (za podmienok, že v apartmáne neboli zanechané odpadky a bol zanechaný v prijateľných hygienických podmienkach), kúrenie a využívanie doplnkových služieb ako prenájom bicyklov, bazén, free WIFI v spoločných priestoroch a parkovanie.

 

Cena nezahŕňa: raňajky, extra upratovanie apartmánov v prípade, že je pobyt kratší ako 7 nocí (30€/ 2-izbový apartmán, 35€/ 3-izbový apartmán, 40€/ 4-izbový apartmán), požičanie uterákov k bazénu (6€/ osoba/ týždeň), extra posteľná bielizeň (12€/ osoba), miestna daň (1,50€/ osoba nad 14 rokov/ noc), bezpečnostný depozit 150€ v hotovosti, ktorý bude vrátený pri odchode ak nebude pri kontrole apartmánu zistené žiadne poškodenie – v opačnom prípade depozit prepadne.

 

Usadlosť je v prevádzke od začiatku apríla do začiatku novembra.

V mesiacoch mimo hlavnej sezóny je možné aj ubytovanie na kratšie obdobie – minimálne na 4 noci, pričom check-in alebo check-out dňom môže byť hociktorý deň.

 

Check-in: od 16:00 hod. do 20:00 hod. (Váš neskorší príchod prosíme nahlásiť vopred)

Check-out: do 10:00 hod.