• Popis

POPIS USADLOSTI + POPIS IZIEB A APARTMÁNOV

Táto čarovná 800-ročná usadlosť je typickým príkladom starobylých toskánskych fariem, nazývaných borgo, ktoré sa nachádzali v prímorskej oblasti Maremma. Borgo je zoskupenie kamenných domčekov s hlavnou vidieckou vilou, ktoré kedysi tvorili starú dedinku s dominantným kostolom sv. Petra a sv. Antona uprostred a dnes ponúka 12 apartmánov a 10 dvojlôžkových izieb pre celkovo 54 osôb. Nájdete ich v rôznych častiach farmy, kde kedysi stáli kaštieľ, priestory na lisovanie olív a uskladňovanie olivového oleja, stodola na výrobu a dozrievanie syrov, maštaľ a stajňa pre kone a kravy, ktoré boli citlivo a zároveň moderne zrekonštruované do dnešnej podoby tak, aby si zachovali typický nádych toskánskeho vidieka a rovnako vyhovovali štandardom súčasného cestovateľa.

Historická pivnica farmy z roku 1300 rozpráva dávne príbehy produktov, ktoré tu boli dopestované a vyrobené a ich vlastnú výrobu si môžete i dnes vychutnať v degustačnej miestnosti alebo priamo v reštaurácii usadlosti. Celú usadlosť lemuje krásne udržiavaný park s olivovníkmi, elegantnými cypruštekmi a zeleňou, v ktorom nájdete panoramatický bazén s výhľadom na očarujúce údolie Ombrone a ukazujúce sa obrysy ostrova Montecristo v pozadí.

Izby a apartmány sú vybavené klimatizáciu, TV SAT (nie v izbách Classic), free WIFI, trezorom a minibarom (v niektorých z nich). Samozrejmosťou sú osušky, toaletné potreby, papuče, župan a fén na vlasy.

 

CASA PADRONALE

Dvojlôžková izba Classic (23m2) – dvojlôžková izba na prízemí pre 2 osoby s manželskou posteľou (180 x 200 cm), kúpeľňa so sprchovacím kútom, toaletou a bidetom. Je vybavená klimatizáciou, free WIFI a trezorom. Samozrejmosťou sú osušky, toaletné potreby, papuče, župan a fén na vlasy. Tieto tri izby majú spoločenskú miestnosť s posedením a spoločnou TV a je možné ich prenajať všetky spolu.

Dvojlôžková izba Superior (27m2) – dvojlôžková izba na prízemí alebo poschodí pre 2 osoby s manželskou posteľou (180 x 200 cm, v jednej z izieb možno postele oddeliť), kúpeľňa so sprchovacím kútom, toaletou a bidetom. Je vybavená klimatizáciou, TV SAT, free WIFI, trezorom a minibarom. Samozrejmosťou sú osušky, toaletné potreby, papuče, župan a fén na vlasy. Izby majú výhľad do záhrady.

Suita (44-51m2) – priestranná suita na prízemí alebo poschodí pre 2 osoby s manželskou posteľou (180 x 200 cm, v jednej z izieb možno postele oddeliť), obývacia miestnosť s posedením, kúpeľňa so sprchovacím kútom, toaletou a bidetom. Je vybavená klimatizáciou, TV SAT, free WIFI, trezorom a minibarom. Samozrejmosťou sú osušky, toaletné potreby, papuče, župan a fén na vlasy. Možnosť detskej postieľky.

 

COUNTRY HOUSE

Apartmán Country (45m2) – apartmán na prízemí pre 2+1 osoby s manželskou posteľou (180 x 200 cm), obývacia miestnosť s plne vybavenou kuchyňou a sofabed pre dieťa (do 10 rokov), kúpeľňa so sprchovacím kútom, toaletou a bidetom. Je vybavený klimatizáciou, TV SAT, free WIFI a trezorom. Samozrejmosťou sú osušky, toaletné potreby, papuče, župan a fén na vlasy. Každý apartmán má vonkajšie posedenie a nachádzajú sa v blízkosti bazéna. Možnosť detskej postieľky.

Apartmán Deluxe Country (45m2) – apartmán na prízemí alebo poschodí pre 2+1 osoby s manželskou posteľou (180 x 200 cm), obývacia miestnosť s kuchynským kútikom a sofabed pre dieťa (do 10 rokov), kúpeľňa so sprchovacím kútom, toaletou a bidetom. Je vybavený klimatizáciou, TV SAT, free WIFI a trezorom. Samozrejmosťou sú osušky, toaletné potreby, papuče, župan a fén na vlasy. Každý apartmán má vyhradené vonkajšie posedenie v záhrade. Možnosť detskej postieľky.

 

IL FRANTOIO

Superior Suita (62m2) – priestranná suita na poschodí pre 2 osoby s manželskou posteľou (180 x 200 cm), obývacia miestnosť s plne vybavenou kuchyňou, kúpeľňa so sprchovacím kútom, toaletou a bidetom. Je vybavená klimatizáciou, TV SAT, free WIFI, trezorom a minibarom. Samozrejmosťou sú osušky, toaletné potreby, papuče, župan a fén na vlasy. Suita je prístupná výťahom a je vhodná pre telesne postihnuté osoby. Možnosť detskej postieľky. Táto suita má spoločnú terasu s deluxe suitami s výhľadom na vinohrady. Možnosť detskej postieľky.

Deluxe Suita (94m2) – veľkorysá suita na poschodí pre 2-4 osoby so spálňou s manželskou posteľou (180 x 200 cm) a spálňou s oddelenými posteľami (postele možno spojiť), obývacia miestnosť s plne vybavenou kuchyňou, dve kúpeľne so sprchovacím kútom, toaletou a bidetom. Je vybavená klimatizáciou, TV SAT, free WIFI, trezorom a minibarom. Samozrejmosťou sú osušky, toaletné potreby, papuče, župan a fén na vlasy. Suita je prístupná výťahom. Suity majú spoločnú terasu so superior suitou s výhľadom na vinohrady. Možnosť detskej postieľky.

Top Suita (83-94m2) – veľkorysá suita na poschodí pre 2-4 osoby so spálňou s manželskou posteľou (180 x 200 cm) a spálňou s oddelenými posteľami (postele možno spojiť), obývacia miestnosť s plne vybavenou otvorenou kuchyňou, dve kúpeľne so sprchovacím kútom, toaletou a bidetom. Je vybavená klimatizáciou, TV SAT, free WIFI, trezorom a minibarom. Samozrejmosťou sú osušky, toaletné potreby, papuče, župan a fén na vlasy. Suita je prístupná výťahom. Má súkromnú terasu s výhľadom na vinohrady a olivové háje. Možnosť detskej postieľky.

Apartmán Deluxe Frantoio (72m2) – apartmán na poschodí pre 2-4 osoby so spálňou s manželskou posteľou (180 x 200 cm) a spálňou s oddelenými posteľami, obývacia miestnosť, plne vybavená kuchyňa, kúpeľňa so sprchovacím kútom, toaletou a bidetom. Je vybavený klimatizáciou, TV SAT, free WIFI a trezorom. Samozrejmosťou sú osušky, toaletné potreby, papuče, župan a fén na vlasy. Apartmán je prístupný vonkajším schodiskom. Má súkromnú terasu s výhľadom na vinice. Možnosť detskej postieľky.

 

SLUŽBY

 • bazén (15,5 x 6 m, v prevádzke od mája do konca septembra)
 • raňajky (zahrnuté v cene ubytovania)
 • možnosť polpenzie (za poplatok)
 • free WIFI
 • bezplatné parkovisko
 • klimatizácia
 • kúrenie
 • denné upratovanie
 • posilňovňa
 • reštaurácia (špeciálne letné večery so živou hudbou a rôznou tematikou)
 • služby práčovne (za poplatok)
 • masáže a kozmetické ošetrenia (za poplatok)
 • spoločenská sála vhodná na svadby, meetingy, školenia alebo iné skupinové aktivity
 • sezónny koncertný festival s názvom Amiata Piano Festival neďaleko usadlosti (jún/júl/august – lístky za poplatok)
 • možnosť zapožičania bicyklov (za poplatok)
 • možnosť školy varenia (za poplatok)
 • možnosť degustácie a zakúpenia vína vo vínnej pivnici vzdialenej 2 km (za poplatok)
 • možnosť zapožičania detskej postieľky a stoličky (zdarma)
 • malé domáce zvieratá (do 10 kg) sú vítané v apartmánoch (za poplatok)

 

Cena:

Izba Classic pre 2 osoby od 170€/ noc

Apartmán Country pre 2 osoby od 220€/ noc

Deluxe suita pre 4 osoby od 315€/ noc

Top suita pre 4 osoby od 350€/ noc

 

*cenová ponuka závisí od typológie izby/apartmánu, počtu osôb a nocí či sezóny. Radi Vám ju vypracujeme na základe Vašich požiadaviek.

 

Postup pri rezervácii: Pri záväznej rezervácii posielame našim hosťom link na rezervačný formulár, ktorý klient vyplní online. Ak je rezervácia viac ako 90 dní pred nástupom na pobyt, hradí sa 50% záloha a zvyšok neskôr (90 dní pred príchodom). Ak je rezervácia 90 alebo menej dní pred príchodom, hradí sa 100% sumy za pobyt. Takto je to nastavené majiteľom a my to musíme akceptovať.

 

Cena zahŕňa: rady a organizácia pobytu od nášho zážitkového špecialistu, booklet s autentickými a užitočnými odporúčaniami vytvorený na základe Zdenkinho života v Toskánsku, prítomnosť majiteľky projektu v Toskánsku, ktorá je tu pre Vás, raňajky, vodu, plyn, elektrinu, kúrenie, denné a finálne upratovanie a využívanie doplnkových služieb ako bazén, free WIFI a parkovanie.

 

Cena nezahŕňa: X

 

Usadlosť je v prevádzke od 1. apríla do 31. októbra.

Usadlosť akceptuje ubytovanie na min. 1 noc.

 

Check-in: od 14:00 do 17:00 hod. (Váš neskorší príchod prosíme nahlásiť vopred)

Check-out: od 9:00 hod. do 11:00 hod.