• Popis

POPIS USADLOSTI

Uprostred úrodných polí, medzi pobrežím a toskánskymi kopcami posiatymi kamennými dedinkami tiahnucimi sa od mora nájdete túto malú oázu pokoja. Usadlosť sa nachádza v nádhernej záhrade s obrovskými píniami, elegantnými cypruštekmi, krásnym upraveným trávnikom, olivovníkmi a pestrofarebnými kvetmi a tak symbolicky pripomína oázu uprostred púšte. Veľmi sa mi páči jej poloha, ktorou sa rýchlo dostanete na krásnu pláž Baratti, do prírodného parku Rimigliano s jeho peknými plážami i do môjho obľúbeného letoviska San Vincenzo.
Vilu vedú milé Talianky Tiziana s dcérou Giuliou už vyše 20 rokov a robia to podľa mňa veľmi dobre. Gurmánov isto potešia neskutočné raňajky v krásnom prostredí, rovnako prítomnosť skvelej šéfkuchárky, ktorá v trattorii každý večer pripravuje večere i možnosť kúpiť si lokálne vínka a ochutnávať ich pri západe slnka. Domáce cestoviny, olivový olej, pečivo, každé ráno čerstvo napečené koláče, mmm:)
Usadlosť je akési malé borgo (samota) zložené z viacerých domov s typickou stredomorskou architektúrou v príjemných pastelových farbách, ktoré sú vložené do krásnej záhrady. Tej dominuje i priestranný bazén s oddelenou časťou pre deti s terasou s lehátkami a miestami na posedenie. Keďže je usadlosť priestranná, svoje si tu nájdu páry túžiace po väčšom kľude, rovnako tak i rodiny s deťmi, dokonca aj vaši psíkovia sú tu srdečne vítaní. 

 

*Z hlavnej cesty vedie k vile vidiecka príjazdová cesta.

*100 metrov od vily prechádza železničná trať (s dennou prevádzkou), vila je však obrátená na opačný smer obohnaná vysokými stromami a vegetáciou, preto sú hluky prichádzajúce od trate minimálne.

 

POPIS IZIEB A APARTMÁNOV

Pôvodná vila

Štúdio – útulné a svetlé štúdiá pre 2 osoby s rozlohou 30-32m2 s manželskou posteľou, kúpeľňou so sprchovacím kútom a toaletou, malou kuchynkou a zariadeným patiom s prístupom do záhrady. Nachádzajú sa na prízemí a majú samostatný vchod. Štandardným vybavením štúdia je TV, free WIFI, klimatizácia, trezor, osušky a fén na vlasy. Štúdiá ponúkajú možnosť pridať detskú postieľku pre deti (do 3 rokov).

Jednospálňový apartmán – svetlé a príjemné apartmány pre 2-3 osoby s rozlohou 45m2. Apartmány majú samostatný vchod a pozostávajú z obývacej miestnosti s kuchynkou, spálne s manželskou posteľou a kúpeľne so sprchovacím kútom a toaletou. Majú zariadenú terasu (apartmány na poschodí) alebo verandu (apartmány na prízemí) a nádherný výhľad okolitú záhradu. Štandardným vybavením apartmánu je TV, free WIFI, klimatizácia, trezor, osušky a fén na vlasy. Apartmány ponúkajú možnosť pridania detskej postieľky pre deti (do 3 rokov) alebo prístelky pre deti (do 11 rokov). Jeden apartmán je vhodný aj pre telesne postihnuté osoby.

Dvojspálňový apartmán – priestranný apartmán pre 4-5 osôb s rozlohou 70-75m2 pozostáva z veľkej obývacej miestnosti s kuchyňou, dvoch spální (jedna spálňa s manželskou posteľou a druhá spálňa s manželskou posteľou a samostatným lôžkom) a kúpeľne so sprchovacím kútom a toaletou. Štandardným vybavením apartmánu je TV, free WIFI, klimatizácia, trezor, osušky a fén na vlasy. Apartmán sa nachádza na prvom poschodí vily so samostatným vchodom. Má súkromnú terasu s vonkajším posedením a pekný výhľad na bazény.

 

Nová vila 

Izba Standard – útulná izba pre 2 osoby s rozlohou 25-30m2 s manželskou posteľou, kúpeľňou so sprchovacím kútom a toaletou. Izby sa nachádzajú na prízemí so súkromným vchodom a majú prístup do záhrady. Niektoré izby sú vybavené malou obývacou miestnosťou a niektoré majú vlastný krb. Štandardným vybavením izby je free WIFI, klimatizácia, trezor, osušky a fén na vlasy. Izby ponúkajú možnosť pridania detskej postieľky pre deti (do 3 rokov).

Izba Superior – príjemná izba pre 2-3 osoby s rozlohou 30-35m2 s manželskou posteľou, kúpeľňou so sprchovacím kútom a toaletou. Izby sa nachádzajú na prízemí alebo na poschodí so súkromným vchodom a majú prístup do záhrady.  Niektoré izby disponujú aj samostatnou vaňou pre romantickú atmosféru. Štandardným vybavením izby je free WIFI, klimatizácia, trezor, osušky a fén na vlasy. Izby ponúkajú možnosť pridania detskej postieľky pre deti (do 3 rokov) alebo prístelky pre deti (do 11 rokov).

Suita svetlá a priestranná suita pre 2-3 osoby s rozlohou 35-45m2 so spálňou s manželskou posteľou, obývacou miestnosťou so sofabed a kúpeľňou so sprchovacím kútom alebo vaňou. Suity sa nachádzajú na prízemí alebo na poschodí a majú prístup do záhrady. Štandardným vybavením suity je free WIFI, klimatizácia, trezor, osušky a fén na vlasy. Suity ponúkajú možnosť pridať detskú postieľku pre deti (do 3 rokov).

Family Suita – priestranná rodinná suita vhodná pre 4+2 osoby (deti max. do 3 rokov) s rozlohou 45-55m2. Jedna suita pozostáva zo spálne s manželskou posteľou, spálne s oddelenými posteľami a obývacej miestnosti. Druhá suita má iba jednu spálňu s dvoma dvojlôžkovými posteľami (140 x 190 cm) a obývaciu miestnosť so sofabed. Obe suity majú kúpelňu so sprchovacím kútom a toaletou. Nachádzajú na prízemí s priamym prístupom do záhrady. Štandardným vybavením suity je free WIFI, klimatizácia, trezor, osušky a fén na vlasy. 

Suita so súkromným jacuzzi – exkluzívna suita pre 2 osoby s rozlohou 30-40m2 so spálňou s manželskou posteľou, kúpeľňou so sprchovacím kútom a toaletou a vyhrievaným vonkajším jacuzzi 2,3×2,5 m. Suity sa nachádzajú na prízemí s vlastným vstupom s malou verandou a priamym prístupom do záhrady. Štandardným vybavením suity je free WIFI, klimatizácia, trezor, osušky a fén na vlasy.

 

Služby:

 • 2 bazény s lehátkami (jeden pre dospelých 8x12m, druhý pre deti 4x8m, v prevádzke od apríla do októbra)
 • SPA vnútorný bazén otvorený od 9:00 do 21:00 hod., max. kapacita je 8 osôb (za poplatok)
 • bohaté raňajky (zahrnuté v cene)
 • možnosť polpenzie (za poplatok, len pri pobytoch na min. 7 nocí)
 • reštaurácia priamo v usadlosti
 • free WIFI
 • klimatizácia
 • bezplatné parkovisko
 • denné upratovanie (v izbách) a upratovanie 2x pri pobyte na min. 7 nocí (v apartmánoch)
 • televízor na vyžiadanie na recepcii usadlosti
 • práčovňa (za poplatok)
 • možnosť organizovania svadieb, meetingov, školení alebo iných skupinových aktivít
 • možnosť zapožičania grilu (zadarmo)
 • masáže (za poplatok)
 • možnosť zapožičania bicyklov (za poplatok)
 • možnosť školy varenia (za poplatok)
 • možnosť ochutnávky vína a olivového oleja (za poplatok)
 • možnosť zakúpenia vína a olivového oleja (za poplatok)
 • možnosť wine tour (za poplatok)
 • možnosť zúčastniť sa priamo produkcie olivového oleja (len počas októbra, za poplatok)
 • možnosť návštevy archeologického parku Baratti a Populonia a Archeologického a banského parku San Silvestro v Campiglia Marittima (za poplatok)
 • možnosť požičania detských postieľok (za poplatok)
 • možnosť babysittingu (za poplatok)
 • domáce zvieratá (za poplatok)

 

Cena:

Apartmán pre 2 osoby od 90€/ noc

Izba Superior pre 2 osoby od 110€/noc

Suita pre 2 osoby od 130€/ noc

Family suita pre 4 osoby od 270€/ noc

 

*cenová ponuka závisí od typológie izby/apartmánu, počtu osôb a nocí či sezóny. Radi Vám ju vypracujeme na základe Vašich požiadaviek.

 

Postup pri rezervácii: Pri záväznej rezervácii posielame našim hosťom link na rezervačný formulár, ktorý klient vyplní online. Ak je rezervácia viac ako 90 dní pred nástupom na pobyt, hradí sa 50% záloha a zvyšok neskôr (90 dní pred príchodom). Ak je rezervácia 90 alebo menej dní pred príchodom, hradí sa 100% sumy za pobyt. Takto je to nastavené majiteľom a my to musíme akceptovať.

 

Cena zahŕňa: rady a organizácia pobytu od nášho zážitkového špecialistu, booklet s autentickými a užitočnými odporúčaniami vytvorený na základe Zdenkinho života v Toskánsku, prítomnosť majiteľky projektu v Toskánsku, ktorá je tu pre Vás, bohaté raňajky, upratovanie 2x pri pobyte na min. 7 nocí v apartmánoch, denné upratovanie v izbách, vodu, plyn, elektrinu, finálne upratovanie a využívanie doplnkových služieb ako bazén, free WIFI, gril a parkovanie

 

Cena nezahŕňa: miestnu daň – 1,50€/ osoba nad 12 rokov/ noc, bezpečnostný depozit – kreditná karta (poplatok bude stiahnutý len ak pri kontrole izby alebo apartmánu budú zistené poškodenia), extra upratovanie na vyžiadanie 25€/ deň, poplatok za polpenziu 30€/ osoba/ deň a 20€/ dieťa 3-11 rokov/ deň (nápoje a obslužné nie sú zahrnuté v cene, možné len pri pobytoch na min. 7 nocí) 

 

Vila je v prevádzke celoročne.

Vila počas roka akceptuje ubytovanie na 1 noc, počas letných víkendov min. na 2 noci.

 

Check in: od 15:00 hod. do 18:00 hod. (neskorší príchod je spoplatnený)

Check out: do 11:00 hod.