• Popis

POPIS

Miesto, kde vládne pokoj, ticho a úchvatný výhľad na toskánsky vidiek, ktorý spatríte z každého kúta tejto čarovnej rodinnej usadlosti nachádzajúcej sa len 15 km od pláží mestečka Marina di Cecina. Veľmi milí majitelia – manželia Barbara a Pietro žijú priamo na usadlosti a tak vás tu srdečne privítajú, budú vám servírovať raňajky a kedykoľvek vám radi poradia či pomôžu. Majitelia sa sem presťahovali pred mnohými rokmi z Milána zo sveta módneho biznisu, sú milovníci umenia a túto lásku pretavili i v celej vile a jej záhrade. Nájdete tu mnohé maľby i sochy, interiér je zariadený tradične v toskánskom vidieckom štýle, avšak s modernými doplnkami čo vytvára veľmi zaujímajú harmóniu. Kamenná vila, ktorej história sa datuje až do roku 1750 sa nachádza na panoramatickom bode s výhľadom na zlatisté, dokonale zvlnené lány polí popretkávané majestátnymi cypruštekmi a ozdobené kamennými vilami na ich vrcholkoch. Jej záhradu zdobí bazén s krásnymi výhľadmi a nekonečný trávnik s rôznymi miestami na oddych. Ideálne miesto na príjemnú rodinnú dovolenku, rovnako miesto vhodné pre skupinu priateľov či páry.

 

*Z hlavnej cesty vedie k vile vidiecka príjazdová cesta.

 

POPIS APARTMÁNOV

Srdce vily Casaglia sa skladá zo starobylej toskánskej kuchyne s pôvodným autentickým klenutým stropom, zariadenej starým typickým nábytkom a slávnymi stolmi, kde v dávnych dobách ženy miesili chlieb. Nachádza sa tu priestranná spoločenská miestnosť s rozlohou približne 400 m2 s veľkými oknami a bola zariadená kombináciou starožitného nábytku s dizajnovými prvkami a dielami moderného umenia. Villa Casaglia ponúka 6 apartmánov rôznych veľkostí pre páry aj rodiny. Táto oblasť je príjemne veterná a z tohto dôvodu nie sú všetky apartmány klimatizované, ale niektoré majú k dispozícii stropné ventilátory, ktoré poslúžia v prípade veľmi horúcich nocí. Apartmány sú vybavené klimatizáciou (apartmán č.1, 2) alebo stropným ventilátorom (apartmán č.3, 4, 5, 6), TV/SAT, free WIFI a minibarom. Samozrejmosťou sú osušky a fén na vlasy. Apartmán č.3 a č.4 je vhodný aj pre telesne postihnuté osoby.

 

Selfcatering ubytovanie – V Toskánsku predstavuje veľmi populárny typ ubytovania a znamená ubytovanie s vlastným stravovaním vo väčšine prípadov v apartmánoch s vlastnou kuchyňou alebo kuchynským kútom. Selfcatering ubytovanie neposkytuje denný servis vo forme upratovania. Upratovanie apartmánov a výmena posteľného prádla, osušiek/uterákov je vo väčšine prípadov nastavená 1x počas týždňového pobytu, v niektorých prípadoch je to len výmena posteľného prádla, osušiek/uterákov 1x v priebehu týždňového pobytu.

 

Apartmán č.1 – otvorené štúdio pre 2 osoby s rozlohou 33m2 sa nachádza na prvom poschodí a nájdete v ňom manželskú posteľ (180 x 200 cm), plne vybavenú kuchynku s jedálenským stolom a menšiu kúpeľňu so sprchovacím kútom a toaletou. Apartmán je vybavený klimatizáciou, stropným ventilátorom, TV/SAT, free WIFI a minibarom. Samozrejmosťou sú osušky a fén na vlasy. Vďaka množstvu okien, ktoré sa v apartmáne nachádzajú, budete mať rozsiahly 360° výhľad na údolie. Apartmán má vyhradené aj vonkajšie posedenie.

Apartmán č.2 – otvorené štúdio pre 2 osoby s rozlohou 35m2 sa nachádza na prízemí a nájdete v ňom manželskú posteľ (180 x 200 cm), plne vybavenú kuchynku s jedálenským stolom, krb a útulnú romantickú kúpeľňu so sprchovacím kútom a toaletou. Apartmán je vybavený klimatizáciou, TV/SAT, free WIFI a minibarom. Samozrejmosťou sú osušky a fén na vlasy. Súčasťou apartmánu je vonkajšia terasa a súkromná oplotená záhradka s vyhľadom na toskánsky vidiek a mesto Casaglia. Do apartmánu je možné pridať detskú postieľku.

Apartmán č.3 – apartmán pre 2-3 osoby je o niečo priestrannejší s rozlohou 45m2, nachádza sa na prízemí v samostatnej budove s vlastným vchodom a poskytuje tak dokonalé súkromie a panoramatický výhľad na krásny toskánsky vidiek. V otvorenom štúdiu sa nachádza manželská posteľ (200 x 220 cm), rozkladacia prístelka (90 x 200 cm), plne vybavená kuchynka, krb a veľká kúpeľňa so sprchovacím kútom a toaletou. Apartmán je vybavený stropným ventilátorom, TV/SAT, free WIFI a minibarom. Samozrejmosťou sú osušky a fén na vlasy. Súčasťou apartmánu je súkromná vonkajšia terasa s posedením. Je vhodný pre telesne postihnuté osoby.

Apartmán č.4 – apartmán pre 4 osoby s rozlohou 46m2 sa nachádza na prízemí v hlavnej budove, ktorý má jednu spálňu s manželskou posteľou (180 x 200 cm), druhú spálňu s oddelenými posteľami, kúpeľňu s vaňou a toaletou. Apartmán je vybavený TV/SAT, free WIFI a minibarom. Samozrejmosťou sú osušky a fén na vlasy. Apartmán má malú súkromnú terasku s výhľadom na severnú stranu (obe spálne majú vstup na terasu), kde nájdete aj vonkajší kuchynský kút. Izby sú v auguste príjemne vzdušné práve kvôli polohe orientovanej na sever. Je vhodný pre telesne postihnuté osoby.

Apartmán č.5 – apartmán pre 4-5 osôb s rozlohou 56m2 sa nachádza na prvom poschodí a ponúka nádherný výhľad na toskánsky vidiek. Apartmán má spálňu s manželskou posteľou (180 x 200 cm) so sofabed, plne vybavenú kuchynku a krb, kde sa nachádza ďalšia sofabed pre 2 osoby a kúpeľňu so sprchovacím kútom a samostatne stojacou viktoriánskou vaňou. Apartmán je vybavený stropným ventilátorom, TV/SAT, free WIFI a minibarom. Samozrejmosťou sú osušky a fén na vlasy. Apartmán má vyhradené aj vonkajšie posedenie.

Apartmán č.6 – veľkorysý apartmán pre 4-7 osôb s rozlohou 70m2 sa nachádza na prvom poschodí hlavnej budovy a má samostatný vchod. Apartmán má spálňu s manželskou posteľou (180 x 200 cm) s kúpeľňou na severnej strane a druhú spálňu s manželskou posteľou (180 x 200 cm) s kúpeľňou na južnej strane. Obe kúpeľne sú vybavené sprchovacím kútom a toaletou, samozrejmosťou sú osušky a fén na vlasy. V apartmáne nájdete aj plne vybavenú kuchyňu, obývaciu miestnosť s veľkým krbom a sofabed pre 3 osoby, preto je tento apartmán vynikajúcim riešením pre 2 rodiny s deťmi. Apartmán je vybavený stropným ventilátorom, TV/SAT, free WIFI, minibarom a práčkou. Vyhradené má aj vonkajšie posedenie, kde si môžete vychutnať pohár vína pri pohľade na slnko zapadajúce za zvlnené toskánske kopce.

 

SLUŽBY

 • panoramatický bazén s hydro a aero masážnymi hlavicami (7 x 16 m, hĺbka 1,5 m, v prevádzke od 15. mája do konca októbra)
 • možnosť objednania raňajok (za poplatok)
 • free WIFI
 • bezplatné parkovisko
 • klimatizácia (v niektorých apartmánoch, v ostatných stropný ventilátor)
 • gril
 • práčovňa (za poplatok)
 • detské ihrisko
 • možnosť organizácie svadieb a osláv 
 • možnosť požičania loďky/surfov/potápačskej výstroje v prístavnom mestečku Cecina (za poplatok)
 • domáce zvieratká sú vítané (zdarma)

 

Cena:

Apartmán pre 2 osoby od 110€/ noc
Apartmán pre 4 osoby od 140€/ noc

 

*cenová ponuka závisí od typológie izby/apartmánu, počtu osôb a nocí či sezóny. Radi Vám ju vypracujeme na základe Vašich požiadaviek.

 

Postup pri rezervácii: Pri záväznej rezervácii posielame našim hosťom link na rezervačný formulár, ktorý klient vyplní online. Ak je rezervácia viac ako 90 dní pred nástupom na pobyt, hradí sa 50% záloha a zvyšok neskôr (90 dní pred príchodom). Ak je rezervácia 90 alebo menej dní pred príchodom, hradí sa 100% sumy za pobyt. Takto je to nastavené majiteľom a my to musíme akceptovať.

 

Cena zahŕňa: rady a organizácia pobytu od nášho zážitkového špecialistu, booklet s autentickými a užitočnými odporúčaniami vytvorený na základe Zdenkinho života v Toskánsku, prítomnosť majiteľky projektu v Toskánsku, ktorá je tu pre Vás, vodu, plyn, elektrinu, finálne upratovanie a využívanie doplnkových služieb ako bazén, free WIFI, gril a parkovanie.

 

Cena nezahŕňa: miestnu daň – 1,50€/ osoba nad 14 rokov/ noc, raňajky

 

Vila je v prevádzke od 25. marca do 4. novembra.

Vila akceptuje ubytovanie na min. 3 noci a počas hlavnej sezóny (v mesiacoch jún, júl, august) na min. 4 noci.

 

Check-in: od 16:00 do 20:00 hod.

Check-out: od 07:00 do 10:00 hod.