• Popis

POPIS

V čarovnom malom borgu (stredoveké zoskupenie domov) obrastenom farebnými kvetinami s romantickými zákutiami nájdete na mieste bývalej fary malého románskeho kostola toto komorné ubytovanie vysokého štandardu len so 6 izbami. I keď si vila zachováva pôvodný stredoveký štýl, zariadená bola v elegantnom nadčasovom štýle s dôrazom na kvalitu, ktorý neskutočne ladí s kamennými stenami či mohutnými drevenými trámami a terakotou na vysokých stropoch. Množstvo krásnych textílii či doplnkov, rovnako tak starostlivo vyberané materiály a farby pôsobia veľmi príjemne a očarujúco. Okolo vily je vysadená nádherná záhrada s výhľadmi na toskánsky vidiek i okolité vinohrady prislúchajúce k vile, nájdete tu i mnoho zákutí na relax či malé panoramatické bazéniky s pohodlnými lehátkami. O hostí je tu patrične postarané, nájdete tu skvelý bar i reštauráciu a keďže je toto miesto i výborným vinárstvom, v tunajšej vinotéke vám rada pripravia ochutnávku vín. Ubytovanie vo vile San Donato je podľa môjho názoru ideálne pre páry či skupiny priateľov, ktorí si potrpia na kvalitné služby, božský pokoj a vysoký štandard:)

 

*Usadlosť akceptuje ubytovanie detí starších ako 12 rokov.

 

POPIS IZIEB

Villa San Donato sa nachádza v bývalej fare a budovách malého románskeho kostola San Donato. Pozdĺž Via Francigena si vila zachováva originálny stredoveký štýl a ponúka výhľad na vinice Vernaccia, toskánsky vidiek až po dedinku Castellina in Chianti. Villa San Donato pozostáva z hlavnej budovy so 6 izbami a niekoľkými spoločnými priestormi, obývacej izby, baru a degustačnej miestnosti. V ďalšej neďalekej budove sa nachádza aj vináreň, kde môžete ochutnať vína z vinárstva Colombaio di Santa Chiara.

 

Junior suita č.1 – priestranná suita pre 2-3 osoby s rozlohou 35m2, ktorá ponúka krásny výhľad na kostol a dedinu. V suite sa nachádza spálňa s manželskou posteľou (180 x 210 cm), elegantne zariadená kúpeľňa s dvojitým umývadlom, sprchovacím kútom, toaletou a bidetom. Moderné a dynamické línie suity dopĺňa otvorený loft, kde netradične najdete útulnú obývaciu izbu so sofa bed. Suita je vybavená klimatizáciou, TV SAT, free WIFI, trezorom, minibarom a sieťkami proti hmyzu. Samozrejmosťou sú osušky, toaletné potreby, župan, papuče a fén na vlasy.

Junior suita č.2 – priestranná suita pre 2-3 osoby s rozlohou 36m2, ktorá ponúka veľkolepý výhľad na údolie a rezerváciu Castelvecchio. V suite sa nachádza spálňa s manželskou posteľou (180 x 210 cm), elegantne zariadená kúpeľňa s dvojitým umývadlom, sprchovacím kútom a vaňou, toaletou a bidetom. Vďaka oknám v spálni i v kúpeľni je suita krásne presvetlená a nájdete v nej aj otvorený loft so sofabed. Suita je vybavená klimatizáciou, TV SAT, free WIFI, trezorom, minibarom a sieťkami proti hmyzu. Samozrejmosťou sú osušky, toaletné potreby, župan, papuče a fén na vlasy. 

Suita – suita pre 2-3 osoby s rozlohou 35m2 sa nachádza na prízemí a ponúka čarovný výhľad na záhradu a vinice. V suite sa nachádza spálňa s manželskou posteľou (180 x 210 cm), obývacia miestnosť so sofabed a elegantne zariadená kúpeľňa s dvojitým umývadlom, sprchovacím kútom, toaletou a bidetom. Suita je vybavená klimatizáciou, TV SAT, free WIFI, trezorom, minibarom a sieťkami proti hmyzu. Samozrejmosťou sú osušky, toaletné potreby, župan, papuče a fén na vlasy. Suita je vhodná pre telesne postihnuté osoby.

Suita Deluxe č.1 – suita pre 2 osoby s rozlohou 22m2, ktorá bola predtým rektorátom malého farského kostola San Donato. Krásna klenba, znak starodávnej architektúry, dotvára rafinovanosť tejto suity, z ktorej si môžete vychutnať mimoriadny výhľad na krajinu, v najjasnejších dňoch dokonca aj pohľad na dedinku Castellina in Chianti. V suite sa nachádza spálňa s manželskou posteľou (180 x 210 cm), elegantne zariadená kúpeľňa s dvojitým umývadlom, sprchovacím kútom, toaletou a bidetom. Suita je vybavená klimatizáciou, TV SAT, free WIFI, trezorom, minibarom a sieťkami proti hmyzu. Samozrejmosťou sú osušky, toaletné potreby, župan, papuče a fén na vlasy.

Suita Deluxe č.2 – suita pre 2 osoby s rozlohou 24m2 ponúka nádherný výhľad na vinice Vernaccia, ktorých hrozno dáva život vínu Campo della Pieve, jednému z vín z Il Colombaio di Santa Chiara, ktoré si môžete v usadlosti vychutnať. V suite sa nachádza spálňa s manželskou posteľou (180 x 210 cm), elegantne zariadená kúpeľňa so sprchovacím kútom, toaletou a bidetom. Suita je vybavená klimatizáciou, TV SAT, free WIFI, trezorom, minibarom a sieťkami proti hmyzu. Samozrejmosťou sú osušky, toaletné potreby, župan, papuče a fén na vlasy.

Suita Deluxe č.3 – útulná suita pre 2 osoby s rozlohou 20m2 ponúka výhľad na starobylé nádvorie, ktorý dopĺňa intímnu atmosféru suity a vytvára tak ideálne miesto na pokojný pobyt obklopený tichom a stredovekou históriou. V suite sa nachádza spálňa s manželskou posteľou (180 x 210 cm), elegantne zariadená kúpeľňa s dvojitým umývadlom, sprchovacím kútom, toaletou a bidetom. Suita je vybavená klimatizáciou, TV SAT, free WIFI, trezorom, minibarom a sieťkami proti hmyzu. Samozrejmosťou sú osušky, toaletné potreby, župan, papuče a fén na vlasy.

 

SLUŽBY

 • nový 20-metrový panoramatický bazén (v prevádzke od mája)
 • raňajky (zahrnuté v cene ubytovania)
 • free WIFI
 • bezplatné parkovisko
 • klimatizácia
 • denné upratovanie
 • práčovňa (za poplatok)
 • reštaurácia (a la carte menu)
 • možnosť degustácie a zakúpenia vína, olivových olejov (za poplatok)
 • možnosť ochutnávky na syrovej farme (za poplatok)
 • možnosť jazdy na koni (za poplatok)
 • možnosť návštevy sklárne v Colle di Val D’Elsa a výrobne alabastru vo Volterre (za poplatok)

 

Cena:

Suita Deluxe pre 2 osoby od 410€/ noc

Junior suita pre 2 osoby od 440€/ noc

*cenová ponuka závisí od typológie izby/apartmánu, počtu osôb a nocí či sezóny. Radi Vám ju vypracujeme na základe Vašich požiadaviek.

 

Postup pri rezervácii: Pri záväznej rezervácii posielame našim hosťom link na rezervačný formulár, ktorý klient vyplní online. Ak je rezervácia viac ako 90 dní pred nástupom na pobyt, hradí sa 50% záloha a zvyšok neskôr (90 dní pred príchodom). Ak je rezervácia 90 alebo menej dní pred príchodom, hradí sa 100% sumy za pobyt. Takto je to nastavené majiteľom a my to musíme akceptovať.

 

Cena zahŕňa: rady a organizácia pobytu od nášho zážitkového špecialistu, booklet s autentickými a užitočnými odporúčaniami vytvorený na základe Zdenkinho života v Toskánsku, prítomnosť majiteľky projektu v Toskánsku, ktorá je tu pre Vás, denné upratovanie, raňajky, vodu, plyn, elektrinu, finálne upratovanie a využívanie doplnkových služieb ako bazén, free WIFI a parkovanie.

 

Cena nezahŕňa: miestnu daň – 1,50€/ osoba/ deň (max. 5 nocí)

 

Vila je v prevádzke od 10. februára do 10. januára.

Vila akceptuje ubytovanie min. na 1 noc.

 

Check-in: od 15:00 do 20:00 hod. (neskorší príchod je spoplatnený)

Check-out: od 8:30 do 11:30 hod.