• Popis

POPIS USADLOSTI

Pár kilometrov južne od Florencie, v tak ospevovanom vinárskom kraji Chianti, len pár minút jazdy autom od môjho domu, žije rodina Palombo na čele s otcom Antoniom, ktorý by podľa mňa mohol robiť dvojníka hercovi Donaldovi Sutherlandovi. Antonio s manželkou, ich deti Felicia a Alessandro sa spolu so svojimi rodinami s vášňou v srdci venujú svojim vinohradom, opatrujú svoje malé vinárstvo, vyhrávajú sa s vínom a každého vítajú s úsmevom a otvorenou náručou. Ich pivnice pamätajú ešte obdobie renesancie a Palombovci tu majú uskladnené svoje vzácne archívne vína. A tak tradícia vinohradníctva aj vďaka rodine Palombo na tomto mieste, kde sa ich vinárstvo nachádza, pokračuje už dlhých 12 storočí…ich vína sú fantastické! Nedávno rodina Palombo otvorila brány svojej usadlosti aj pre vás.

 

POPIS APARTMÁNOV

V súkromnej časti ich malého vinárstva, v kvetinovej záhrade, sa nachádzajú dva čarovné apartmány pre 4 a 6 osôb, kde nájdete nielen božský pokoj vo veľmi autentickom prostredí, romantické výhľady, ale aj pohostinnosť pre Palombovcov tak typickú. Vrelo vám tento zážitok odporúčam 🙂 Väčší z apartmánov je zariadený v tradičnom toskánskom štýle, zatiaľ čo menší, ktorý sa nachádza na poschodí vily, je v štýle retro. Oba apartmány sú priestranné a poskytujú krásne výhľady do údolia posiateho vinohradmi. Štandardným vybavením apartmánov je TV SAT, free WIFI, uteráky, osušky, fén na vlasy, ventilátory, sieťky proti hmyzu, príjemné záhradné sedenie a gril.

 

Selfcatering ubytovanie – V Toskánsku predstavuje veľmi populárny typ ubytovania a znamená ubytovanie s vlastným stravovaním vo väčšine prípadov v apartmánoch s vlastnou kuchyňou alebo kuchynským kútom. Selfcatering ubytovanie neposkytuje denný servis vo forme upratovania. Upratovanie apartmánov a výmena posteľného prádla, osušiek/uterákov je vo väčšine prípadov nastavená 1x počas týždňového pobytu, v niektorých prípadoch je to len výmena posteľného prádla, osušiek/uterákov 1x v priebehu týždňového pobytu.

 

Apartmán 1 – rozľahlý apartmán pre 4-6 osôb je zariadený v autentickom toskánskom štýle. Rozprestiera sa na jednom podlaží s rozlohou 140 m2. Je vybavený vstupnou halou s krbom a príjemným sedením, dvoma samostatnými spálňami s manželskou posteľou, kúpeľňou s vaňou, toaletou a bidetom, samostatnou toaletou a bidetom, priestrannou obývacou časťou so sofa bed pre 2 osoby prepojenou s jedálňou a plne vybaveným kuchynským kútom s umývačkou riadu. Z kuchyne vedie priamy vstup do záhrady. Samozrejmosťou vybavenia apartmánu je TV SAT, free WIFI, uteráky, osušky, fén, ventilátory, sieťky proti hmyzu, záhradné sedenie a gril.

Apartmán 2 – priestranný apartmán pre 4 osoby je situovaný na jednom podlaží s rozlohou 100 m2. Je vybavený dvoma samostatnými spálňami s manželskou posteľou, plne vybavenou kuchyňou s umývačkou riadu, útulnou jedálňou, priestrannou spoločenskou miestnosťou a kúpeľňou so sprchovým kútom, toaletou a bidetom. Samozrejmosťou vybavenia apartmánu sú uteráky, osušky, fén, ventilátor, prenosná klimatizácia a sieťky proti hmyzu. Apartmán má priamy vstup na spoločnú záhradu so záhradným sedením a možnosťou využitia grilu. Apartmán poskytuje nádherné výhľady na vinohrad a okolitú toskánsku prírodu.

 

Služby:

 • záhrada s grilom a záhradným sedením
 • bezplatné parkovisko
 • free WIFI
 • možnosť využitia práčky a žehličky (zdarma)
 • možnosť degustácie vína (za poplatok)
 • možnosť prehliadky vinohradu (za poplatok)
 • možnosť návštevy vínneho salónika s ponukou pokrmov lahodiacich k vínku
 • možnosť zakúpenia lokálneho vína
 • škola varenia (za poplatok)
 • možnosť zapožičania detských postieľok a prísteliek pre deti (zdarma)
 • domáce zvieratká sú vítané (za poplatok)

 

Cena:

Apartmán pre 4 osoby od 110€/ noc

 

*cenová ponuka závisí od typológie izby/apartmánu, počtu osôb a nocí či sezóny. Radi Vám ju vypracujeme na základe Vašich požiadaviek.

 

Postup pri rezervácii: Pri záväznej rezervácii posielame našim hosťom link na rezervačný formulár, ktorý klient vyplní online. Ak je rezervácia viac ako 90 dní pred nástupom na pobyt, hradí sa 50% záloha a zvyšok neskôr (90 dní pred príchodom). Ak je rezervácia 90 alebo menej dní pred príchodom, hradí sa 100% sumy za pobyt. Takto je to nastavené majiteľom a my to musíme akceptovať.

 

Cena zahŕňa: rady a organizácia pobytu od nášho zážitkového špecialistu, booklet s autentickými a užitočnými odporúčaniami vytvorený na základe Zdenkinho života v Toskánsku, prítomnosť majiteľky projektu v Toskánsku, ktorá je tu pre Vás, vodu, plyn, elektrinu, použitie práčky, žehličky, finálne upratovanie a využívanie doplnkových služieb ako súkromný gril, zapožičanie detskej postieľky, prístelky pre deti, free WIFI a parkovanie

 

Cena nezahŕňa: miestnu daň 2,00€/ osoba/ noc, denné upratovanie, bezpečnostný depozit 30% z ceny pobytu, ktorý bude vrátený pri odchode, ak nebude pri kontrole apartmánu zistené žiadne poškodenie

 

Usadlosť je v prevádzke od Veľkej Noci do 1. novembra.

Usadlosť akceptuje pobyt na min. 3 noci.

 

Check-in: od 17:00 hod. do 19:00 hod.

Check-out: do 10:00 hod.