• Popis

POPIS USADLOSTI

Pár kilometrov južne od Florencie, v tak ospevovanom vinárskom kraji Chianti, len pár minút jazdy autom od môjho domu, žije rodina Palombo na čele s otcom Antoniom, ktorý by podľa mňa mohol robiť dvojníka hercovi Donaldovi Sutherlandovi. Antonio s manželkou, ich deti Felicia a Alessandro sa spolu so svojimi rodinami s vášňou v srdci venujú svojim vinohradom, opatrujú svoje malé vinárstvo, vyhrávajú sa s vínom a každého vítajú s úsmevom a otvorenou náručou. Ich pivnice pamätajú ešte obdobie renesancie a Palombovci tu majú uskladnené svoje vzácne archívne vína. A tak tradícia vinohradníctva aj vďaka rodine Palombo na tomto mieste, kde sa ich vinárstvo nachádza, pokračuje už dlhých 12 storočí…ich vína sú fantastické! Nedávno rodina Palombo otvorila brány svojej usadlosti aj pre vás.

 

*Z hlavnej cesty vedie k usadlosti vidiecka príjazdová cesta, posledných 50 m pred usadlosťou je charakter cesty nespevnený (štrkový povrch).

 

POPIS APARTMÁNOV

V súkromnej časti ich malého vinárstva, v kvetinovej záhrade, sa nachádzajú dva čarovné apartmány pre 4 a 6 osôb, kde nájdete nielen božský pokoj vo veľmi autentickom prostredí, romantické výhľady, ale aj pohostinnosť pre Palombovcov tak typickú. Vrelo vám tento zážitok odporúčam 🙂 Oba apartmány sú priestranné, poskytujú krásne výhľady do údolia posiateho vinohradmi a majú príjemné záhradné sedenie a gril. Apartmány sú vybavené klimatizáciou, TV s Chromecastom, free WIFI a sieťkami proti hmyzu. Samozrejmosťou sú osušky a fén na vlasy.

 

Selfcatering ubytovanie – V Toskánsku predstavuje veľmi populárny typ ubytovania a znamená ubytovanie s vlastným stravovaním vo väčšine prípadov v apartmánoch s vlastnou kuchyňou alebo kuchynským kútom. Selfcatering ubytovanie neposkytuje denný servis vo forme upratovania. Upratovanie apartmánov a výmena posteľného prádla, osušiek/uterákov je vo väčšine prípadov nastavená 1x počas týždňového pobytu, v niektorých prípadoch je to len výmena posteľného prádla, osušiek/uterákov 1x v priebehu týždňového pobytu.

 

Apartmán 1 rozľahlý apartmán pre 6 osôb je situovaný na prvom poschodí s rozlohou 160m2. Nachádzajú sa tu dve spálne s manželskou posteľou, jedna spálňa s oddelenými posteľami, plne vybavená kuchyňa s umývačkou riadu a jedálenským stolom, priestranná obývacia miestnosťou so sofabed a dve kúpeľne so sprchovacím kútom, toaletou a bidetom. Apartmán je vybavený TV s Chromecastom, free WIFI a sieťkami proti hmyzu. Hlavná obývacia miestnosť je klimatizovaná a v spálňach sa nachádzajú ventilátory. Apartmán má prístup do spoločnej záhrady so záhradným posedením a možnosťou využitia grilu. Apartmán poskytuje nádherné výhľady na vinohrad.

Apartmán 2 – priestranný apartmán pre 4 osoby je situovaný na prvom poschodí s rozlohou 100m2. Nachádzajú sa tu dve samostatné spálne s manželskou posteľou, plne vybavená kuchyňa s umývačkou riadu, priestranná obývacia miestnosť s jedálenským stolom a kúpeľňa so sprchovacím kútom, toaletou a bidetom. Apartmán je vybavený je klimatizáciou, TV s Chromecastom, free WIFI a sieťkami proti hmyzu. Samozrejmosťou sú osušky a fén na vlasy. Apartmán má prístup do spoločnej záhrady so záhradným sedením a možnosťou využitia grilu. Apartmán poskytuje nádherné výhľady na vinohrad a okolitú toskánsku prírodu. 

 

Služby:

 • spoločná záhrada s grilom a záhradným sedením
 • bezplatné parkovisko
 • free WIFI
 • klimatizácia
 • fľaša vína na privítanie (zdarma)
 • možnosť degustácie vína (za poplatok)
 • možnosť prehliadky vinohradu (za poplatok)
 • možnosť návštevy vínneho salónika s ponukou pokrmov lahodiacich k vínku (za poplatok)
 • možnosť zakúpenia lokálneho vína (za poplatok)
 • možnosť zapožičania detských postieľok a prísteliek pre deti (zdarma)
 • domáce zvieratká sú vítané (za poplatok)

 

Cena:

Apartmán pre 4 osoby od 200€/ noc

Apartmán pre 6 osôb od 280€/ noc

 

*cenová ponuka závisí od typológie izby/apartmánu, počtu osôb a nocí či sezóny. Radi Vám ju vypracujeme na základe Vašich požiadaviek.

 

Postup pri rezervácii: Pri záväznej rezervácii posielame našim hosťom link na rezervačný formulár, ktorý klient vyplní online. Ak je rezervácia viac ako 90 dní pred nástupom na pobyt, hradí sa 50% záloha a zvyšok neskôr (90 dní pred príchodom). Ak je rezervácia 90 alebo menej dní pred príchodom, hradí sa 100% sumy za pobyt. Takto je to nastavené majiteľom a my to musíme akceptovať.

 

Cena zahŕňa: rady a organizácia pobytu od nášho zážitkového špecialistu, booklet s autentickými a užitočnými odporúčaniami vytvorený na základe Zdenkinho života v Toskánsku, prítomnosť majiteľky projektu v Toskánsku, ktorá je tu pre Vás, vodu, plyn, elektrinu, klimatizáciu, finálne upratovanie a využívanie doplnkových služieb ako gril, free WIFI a parkovanie

 

Cena nezahŕňa: miestnu daň 2,00€/ osoba/ noc

 

Usadlosť je v prevádzke od 24. apríla do 31. októbra.

Usadlosť akceptuje ubytovanie na min. 3 noci.

 

Check-in: od 15:00 hod. do 17:00 hod. (Váš neskorší príchod prosíme nahlásiť vopred)

Check-out: od 8:00 hod. do 10:00 hod.