Gurmánsky pobyt s Jardom Židekom

by admin
Termín:
03.-07. október 2024
Cena:
1170,00€ / osoba / pobyt
Cena zahŕňa:
ubytovanie v čarovnej vile Giulietta s raňajkami, bohatý zážitkový program s Jardom Židekom a Patriziou Vaggioli (2x bohatú 5-chodovú degustačnú večeru s vínami), gurmánske zážitky (degustačnú večeru s vínami v 1.deň, gurmánsku tour po Florencii s ochutnávkami), služby certifikovaného sprievodcu vo Florencii (v českom jazyku), energie, wifi, parkovanie, služby See,Italy počas celého pobytu, súkromný transfer počas 1. dňa pobytu.
Cena nezahŕňa:
miestnu daň – 1,50€ / osoba nad 14 rokov / noc (miestna daň sa hradí priamo v usadlosti).
Voľné miesta:
6

Už je to tu! Výpravy za lahodným vínom, domácimi cestovinami, lahodnou divinou, voňavým olivovým olejom, pecorino syrmi, hľuzovkou a rozmarínom. Život treba osláviť, na jedle nešetriť a hlavne spomaliť…a týmto slastiam Toskánsko dokonale nahráva:) S jedným z najlepších slovenských šéfkuchárov posledných 20 rokov, s krstným otcom slovenskej gastronómie, sme sa rozhodli pripraviť gurmánsky toskánsky pobyt v malej exkluzívnej skupinke, ktorej Jardo Židek a toskánska šéfkuchárka Patrizia počas dvoch večerov pripravia výnimočný Chefs table, teda zážitkovú večeru, ktorú budú pripravovať priamo pred vami, v rustikálnej kuchyni Toskánky Anny, špeciálne pre vás pripravené degustačné menu, v ktorom sa skĺbia sezónne chute, lokálne vínka a nekonečná pohoda 🙂 Popri našich gurmánskych večeroch budeme spolu spoznávať aj čaro Toskánska…síííííí:)

 

Ubytovanie

Len 2 km od historického centra mestečka Panzano in Chianti na konci romantickej vidieckej cesty medzi olivovníkmi, vinohradmi a lesmi leží čarovné agroturizmo s vyše 800-ročnou históriou. Vitajte u vychýrenej kuchárky Anny, u ktorej sa budete cítiť naozaj ako doma! Izby v tradičnom toskánskom štýle, panoramatický bazén obklopený zeleňou a božským kľudom, free WIFI, veľmi príjemné autentické prostredie, možnosť školy varenia s Annou priamo v jej kuchyni podľa starých rodinných receptov, výborné raňajky, pokojné prostredie, sííí!:)

Link: https://seeitaly.sk/ubytovanie/agroturizmo-giulietta/

 

Program

Deň 1.

03.október 2024 (Štvrtok)

15:00 – 19:00 hod. / Ubytovanie v čarovnej vidieckej usadlosti Giulietta pri malebnej dedinke Panzano in Chianti

19:00 hod. / Stretneme sa pred usadlosťou, odkiaľ nás šofér zavezie do čarovnej dedinky Montefioralle, kde sa nachádza malá rodinná trattoria La Castellana, v ktorej nás čaká bohatá uvítacia večera.

(súkromný transfer v cene pobytu)

 

Deň 2.

04.október 2024 (Piatok)

08:00 – 10:00 hod. / Raňajky v našej usadlosti

10:30 – 15:00 hod. / Návštevu Florencie začneme na krásnej panoramatickej terase nad mestom, prejdeme si veľmi autentickú štvrť, ktorá doobeda žije gurmánskymi trhmi, potešíme sa streetfoodom a príjemným posedením na caffé či predobedým aperitivom. Postupne sa dostaneme do srdca historického centra mesta, kde nás bude čakať naša úžasná sprievodkyňa Štěpánka, ktorá nám predstaví zaujímavosti Florencie a jej histórie i pikantné príbehy z dejín i súčasnosti:)

18:00 – 21:30 hod. / Prvý toskánsky Chefs table nášho pobytu!:) Toskánska šéfkuchárka Patrizia a Jardo budú dnes variť len pre vás:) Postarajú sa o bohatú zážitkovú večeru podľa Patriziiných receptov, ktoré budú upravené Jardom, aby boli sofistikovanejšie a prepracovanejšie. Zažijete večeru pripravovanú priamo pred vami, doplnenú o lahodné lokálne vínka. Obrovský zážitok:)

(Individuálna doprava)

 

Deň 3.

05.október 2024 (Sobota)

08:00 – 10:00 hod. / Raňajky v našej usadlosti

Voľný program (radi vám dáme tipy na výlety a zážitky podľa vašich predstáv)

(Individuálna doprava)

 

Deň 4.

06.október 2024 (Nedeľa)

08:00 – 10:00 hod. / Raňajky v našej usadlosti

Voľný program (radi vám dáme tipy na výlety a zážitky podľa vašich predstáv)

18:00 – 21:30 hod. / Druhý toskánsky Chefs table a veľké finále:) Dnes vám Jardo s Patriziinou asistenciou opäť božsky navaria bohatú degustačnú večeru tentoraz podľa Jardových receptov, ktoré budú doplnené o lokálne vínka, aby bol zážitok kompletný:)

(Individuálna doprava)

 

Deň 5.

07.október 2024 (Pondelok)

08:00 – 10:00 hod. / Rozlúčkové raňajky na našej usadlosti

Do 10:00 hod. / Check-out a cesta domov

*drobná úprava programu vyhradená
*cena platí pri obsadení izby 2 osobami

REZERVÁCIE&VIAC INFO na info@seeitaly.sk